Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara által elnyert „A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása” címmel kiírt pályázat keretében támogatást nyert projektünk (NTP-HHTDK-19-0018) részben megvalósult intézményünkben. A pandémiás helyzet megnehezítette a szervezést. A rendezvények egy részét személyes részvétellel rendeztük meg, a korlátozások bevezetését követően igyekeztünk a programokat az online térbe helyezni.

A projekt egésze segítette a Tudományos Diákkör keretében megvalósuló kutatásokat és lehetőséget teremtett a hallgatók számára, eddigi tudásuk fejlesztésére, kompetenciáik bővítésére, kutatási témáik publikálására.

A felkészítő kurzusok nagy népszerűségnek örvendtek a 2020-as évben.

A program keretében megrendezett Academic writing kurzus megszervezésének célja volt, hogy hozzájáruljunk hallgatóink szakmai és tudományos kompetenciáinak fejlődéséhez, valamint sok félelem eloszlatásához, mely a tudományos diákköri munkák elkészítését illeti.

Volt TDK-zó hallgatónk Strack Flórián „Az ötlettől a TDK-ig” című előadásának keretein belül beszámolt a TDK dolgozat elkészítéséig vezető folyamatról, sok hasznos tanáccsal szolgálva a leendő TDK-zóknak.

A Prezentációs tréning során elsősorban a hatékony, érdekes és professzionális prezentáció készítés és előadás témái kerültek átadásra a hallgatók számára, mely megint csak a hallgatók kompetenciáinak fejlesztése miatt nagyon fontos, és mind személyes, mind szakmai fejlődéshez segítette a résztvevőket. Az előadó emellett igyekezett a hallgatók stresszkezelését erősíteni, és a prezentáció során fellépő izgalmakat is mérsékelni különböző hasznos technikák segítségével.

Ebben a tanévben május 5-én rendeztük meg a Kari Tudományos Diákköri Konferenciát. Az eseményre online tudtunk sort keríteni, amely így is jelentős megmérettetésnek bizonyult hallgatóink számára, és visszajelzéseket kaphattak kutatásuk jelenlegi állásáról. A KTDK-n magas színvonalú pályamunkák kerültek bemutatásra.

A kötetlen beszélgetések és szakmai előadások idén is remek lehetőséget szolgáltattak arra, hogy a szakemberek valós problémákat vessenek fel, és tanácsot adjanak hallgatóink számára kutatás irányukra vonatkozóan is. 6 kötetlen beszélgetésre került sor a félév során, ahol volt hallgatóink mellett egy alkalommal Dr. Navracsics Tibor, kormánybiztos osztotta meg tapasztalatait a megjelent hallgatóink körében.

A pandémiás helyzettel járó korlátozások a tanulmányi utak szervezését ellehetetlenítették, a tervezett 6 helyett 1 kirándulás valósult meg, Fehérvárcsurgóra a Károlyi Kastély Hotelbe.

Novemberben TDK orientációs napot szerveztünk online, amely keretein belül plenáris előadások, kötetlen beszélgetések segítségével igyekeztünk információt nyújtani a TDK iránt érdeklődőknek, kedvet csinálni a további kutatásokhoz.

A program keretében készült egy TDK közéleti kiadvány, amelyben lehetőséget biztosítottunk hallgatóinknak kutatási témáik bemutatására.

A programok során készült fotók megtekinthetők itt.>>>

A programok a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara által elnyert az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által támogatott „A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik” című projekthez (NTP-HHTDK-19-0018) kapcsolódóan valósultak meg.

Pentor Fórum