A Pannon Egyetem gazdaságtudományi szakjain – Veszprémben, Nagykanizsán és Zalaegerszegen – a 2024-es normál és pótfelvételi eljárás során önköltséges képzésre felvételt nyert hallgatók pályázhatnak az UPlifting Önköltségcsökkentő Támogatásra, amelynek köszönhetően 50-75-90% önköltségi díj kedvezményben részesülhetnek felvételi pontszámuk alapján.
A támogatás célja a hallgató által fizetendő önköltségi díj teljesítésének támogatása.
A videóban Dr. Fehérvölgyi Beáta, a Gazdaságtudományi Kar dékánja ismerteti az UPlifting Önköltségcsökkentő Támogatást. >>>
Pályázati felhívás UPlifting2024 ösztöndíjra a 2024 szeptemberben gazdaságtudományi képzési területen induló képzésekre vonatkozóan
2024A (általános) és 2024P (pót) felsőoktatási felvételi eljárásban önköltséges finanszírozásra felvett hallgatók számára
A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara, a Gazdálkodási Kar Zalaegerszeg és a Körforgásos Gazdaság Egyetemi Központ Nagykanizsa (a továbbiakban: Oktatási Egység) pályázatot hirdet UPlifting2024 ösztöndíj néven (a továbbiakban: ösztöndíj) a 2024. szeptemberben induló képzésekre vonatkozó 2024A és 2024P felsőoktatási felvételi eljárásokban, a 2024/2025. tanév őszi félévtől gazdaságtudományi képzési területen induló önköltséges képzésekre (a továbbiakban: önköltséges képzés) az alábbiak szerint.
Az ösztöndíj célja:
Az ösztöndíj célja a képzés hallgató által fizetendő féléves díja (továbbiakban: önköltség) teljesítésének támogatása azzal, hogy az ösztöndíj nem minősül a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény (a továbbiakban: Nftv.) szerinti magyar állami ösztöndíjnak.
A Felsőoktatási Felvételi Tájékoztatóban (továbbiakban: FFT) meghirdetett azon felsőoktatási szakképzések, alap- és mesterképzések minősülnek támogatott képzéseknek, amelyek esetében az FFT-ben önköltséges felvehető keret került meghirdetésre.
Ki pályázhat?
Az ösztöndíjra azon magyar állampolgár hallgató pályázhat, aki jelen pályázati felhívásban megjelölt felvételi eljárásban felvételt nyert az érintett Oktatási Egységek gazdaságtudományi képzési területhez tartozó képzésére és beiratkozik a 2024/2025. tanév őszi félévre a képzésre, és teljesíti a 4. pontban megfogalmazott feltételeket.
Nem jogosult ösztöndíjra, akinek önköltségi díjának megfizetését részben vagy egészben átvállalják (pl. munkáltató).
Az ösztöndíjból kieső hallgató nem pályázhat újra az UPlifting ösztöndíjra, kivétel a pályázati felhívás 20. és 21. pontjában meghatározott esetek.
Az UPlifting és a Pannon Start támogatások egyidejűleg nem nyerhetők el.
Az irányadó maximális ösztöndíjas létszámot adott képzésnél az önköltséges finanszírozási formára felvett létszám arányában az érintett oktatási egységek tanévente határozzák meg.
Az ösztöndíj összege:
- felsőoktatási szakképzési szakon és alapképzési szakon félévente maximum az adott képzés – FFT-ben közzétett – hallgató által fizetendő önköltségi összegének
- 90%-a, amennyiben a pályázó szociális rászorultság alapján pályáz, és felvételi összpontszáma elérte a minimum 400 pontot (maximum 10 fő);
- 75%-a, amennyiben a pályázó felvételi eredmény alapján pályáz, és felvételi összpontszáma elérte a 400 pontot (maximum 42 fő);
- 50%-a, amennyiben a pályázó felvételi eredmény alapján pályáz, és felvételi összpontszáma elérte a 380 pontot (maximum 27 fő).
- mesterképzési szakon félévente maximum az adott képzés – FFT-ben közzétett – hallgató által fizetendő önköltségi összegének
- 75%-a, amennyiben a pályázó felvételi eredmény alapján pályáz, és felvételi összpontszáma elérte a 95 pontot (maximum 1 fő);
- 50%-a, amennyiben a pályázó felvételi eredmény alapján pályáz, és felvételi összpontszáma elérte a 90 pontot (maximum 9 fő).
Pontegyezés esetén a sorrend kialakítása a felvételi összpontszámon belül az országos versenyeredményekért, a Pannon Egyetem által szervezett szakmai/tanulmányi versenyekért és a Pannon Egyetem hallgatói jogviszonyban érintett Oktatási Egységének továbbtanulási programjainak eredményeiért kapott pontszámok alapján történik.
Mennyi időre szól az ösztöndíj?
Az elnyert ösztöndíj legfeljebb az adott szak hatályos képzési és kimeneti követelményeiben meghatározott képzési időre (a továbbiakban: képzési idő) szól (továbbiakban: támogatott félévek maximális száma) a Hallgatói Követelményrendszerben (továbbiakban HKR) meghatározottak szerint, amelyet a hallgató a jelen felhívás 6) pontjában meghatározott jogosultsági időszak alatt – a pályázati feltételeknek való megfeleléstől függően – újra pályázás nélkül vehet igénybe. Validációs eljárásban (előzetes formális, nem formális és informális kompetenciák elfogadtatási folyamata) érkező hallgatók esetén a támogatott félévek maximális száma az adott szak hatályos képzési és kimeneti követelményeiben meghatározott – a validációs eljárás eredményeként csökkentett – képzési idő.
Pályázás módja:
Jelen ösztöndíj a 2024. szeptemberében induló képzésekre vonatkozó felsőoktatási felvételi eljárások (2024A és 2024P) keretében kerül meghirdetésre.
- Az 50% és 75% mértékű, felvételi eredmény alapú ösztöndíjra jelentkezéshez pályázati kérelem a Neptun egységes tanulmányi rendszerben nyújtható be.
- A 90% mértékű, szociális rászorultság alapú ösztöndíjra jelentkezéshez a pályázat mellett a szociális rászorultságot felmérő adatlap, és az ahhoz kapcsolódó alátámasztó dokumentumok a Neptun egységes tanulmányi rendszerben nyújtható be.
Határidők:
- Az ösztöndíj pályázat benyújtásának határideje: 2024. szeptember 20.
- Bírálati határidő: 2024. szeptember 30. – A beérkezett pályázatok elbírálására az Oktatási Egységek Diákszociális Bizottsága jogosult.
- Ösztöndíj szerződés megkötésének határideje: 2024. október 15.
További információ az alábbi e-mail címeken kérhető:
- Veszprém: oktatas@gtk.uni-pannon.hu
- Zalaegerszeg: dekani.hivatal@zek.uni-pannon.hu
- Nagykanizsa: oktatas@pen.uni-pannon.hu