Video-, podcastsorozatunkban a Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratóriumot, vagyis a TINLAB projektet helyezzük középpontba, bemutatva a projekt keretében, a Pannon Egyetemen működő alprojekteket, tematikus fórumokat, kutatásokat, eredményeket.
Fókuszban a társadalmi innováció | TINLAB #01
Mit jelent a társadalmi innováció? Mikor és milyen célból alakult meg a Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium? Kik vesznek részt a projektben? A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara milyen fő tevékenységeket folytat a nemzeti labor keretében? Melyek a fő kutatási területek? Mik a jövőbeni tervek? Vendégünkkel, Dr. Fehérvölgyi Beátával, a Gazdaságtudományi Kar dékánjával ezekre a kérdésekre keressük a választ.
Mennyire vállalkozókedvűek az egyetemisták? | TINLAB #02
Vendégünk Dr. Fehér Helga, akivel “A vállalkozói hajlandóság és vállalkozói attitűdvizsgálat a felsőoktatási intézmények hallgatói mintáján” c. alprojektről beszélgetünk. Most kiderül, mennyire vállalkozókedvűek a hallgatóink.
A digitális intelligencia társadalmi aspektusai | TINLAB #03
Dr. habil. Obermayer Nórával beszélgetünk „A digitális intelligencia társadalmi aspektusai” c. alprojektről.
Tudomány Mindenkinek | TINLAB #04
Dr. Sulyok Judittal beszélgetünk a „Tudomány Mindenkinek” alprojektről.
Középpontban a társadalmi szövetségek | TINLAB #05
Vendégünk Dr. Fehérvölgyi Beáta, akivel a “Társadalmi szövetségek” alprojektről beszélgetünk.
Milyen kompetenciákat várnak el a munkáltatók? | TINLAB #06
Vendégünk Dr. Raffay-Danyi Ágnes, az “Egyetemi elvárások és munkáltatói kompetencia-preferenciák figyelembevételével kialakított kompetencia-térkép a PE-GTK gazdasági alapszakjaira vonatkozóan” alprojekt vezetője.
A digitalizáció társadalmi hatásai | TINLAB #07
Vendégünk Dr. Obermayer Nóra egyetemi tanár, akivel a “Digitalizáció társadalmi hatásai” tematikus fórumról beszélgetünk.
Környezeti szempontú társadalmi innovációk és klíma | TINLAB #08
Vendégünk Németh Eszter Júlia, akivel a “Környezeti szempontú társadalmi innovációk és klíma ” tematikus fórumról beszélgetünk.
Tudomány Mindenkinek video-, podcastok
A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium keretében működő Tudomány Mindenkinek alprojekt fő célja, hogy a Gazdaságtudományi Karon folyó tudományos kutatások eredményeit közérthető módon, széles közönség számára ismertté tegyük.
Fenntartható városok – Tudomány mindenkinek #01
Tudomány mindenkinek podcastunk vendége Dr. Lőrincz Katalin, akivel a fenntartható városokról beszélgetünk. Beszélgetésünkhöz egy, a 24.hu-n nemrég megjelent cikk adta az ötletet, melynek címe „Mi magunk tettük élhetetlenné a városokat”. Valóban így van: élhetetlenné tettük a városokat? Tarts velünk, és kiderül!
Ember és technológia együttélése – Tudomány mindenkinek #02
Tudomány mindenkinek podcastunk vendége Dr. Obermayer Nóra, akivel az IPAR 4.0-val kapcsolatos tudományos kutatásaik eredményeiről beszélgetünk.
A jó helyek nyomában – Tudomány mindenkinek #03
Mindannyian használjuk a „jó hely”, „jó helyek” kifejezést a hétköznapokban, de kollégáink ezt átültetik a tudományba, és tudományos módszerekkel vizsgálják, mitől lesz valami „jó hely” a turizmusban. Tudomány Mindenkinek podcastunk vendége Prof. Dr. Michalkó Gábor.
A video-, podcastsorozat az RRF-2.3.1-21-2022-00013 azonosítószámú “Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium” elnevezésű projektben, a Széchenyi Terv Plusz program keretében, az Európai Unió Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszközének támogatásával valósul meg.