A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara játékra hívja Veszprém lakosságát, kicsiket és nagyokat egyaránt. A 2021. január 25-30. között megrendezésre kerülő Veszprémi Fotószafarin a vállalkozó kedvű játékosok felfedezhetik a királynék városát, közelebbről is megismerhetik nevezetességeit és közben értékes nyereményekben részesülhetnek.

A Veszprémi Fotószafari, melynek fővédnöke Dr. Navracsics Tibor, Veszprém-Balaton 2023. Európa Kulturális Fővárosáért és Északnyugat-magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna komplex fejlesztéséért felelős kormánybiztos – az NKFIH-875-4/2020 azonosító számú „Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium” című projekt keretében valósul meg.

A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium (továbbiakban: TINLAB) az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Pannon Egyetem, a Miskolci Egyetem és a Hárfa Alapítvány alkotta konzorciumi együttműködésben valósul meg. A projekt egészének egyik központi eleme a közösségépítés, a közösségi innováció. Ennek szellemében egy, a hagyományostól eltérő, viszont minél szélesebb közönséget megmozgató nyitóprogrammal készül a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara: január utolsó hetében egy Fotószafari keretében a városi attrakciók felkeresésére és felismerésére ösztönözik a lakosságot.

A kezdeményezéshez Sárvár is csatlakozik, ahol a Nádasdy Kulturális Központ és a SárvárAnno szervezésében valósul meg a Sárvári Fotószafari.

A Fotószafarin résztvevők között a szervezők értékes nyereményeket sorsolnak ki, mely sorsolásra 2021. február 1-jén, a TINLAB projekt hivatalos nyitórendezvényén kerül sor, mely a Gazdaságtudományi Kar YouTube csatornáján kerül közvetítésre.

A nyitórendezvény élő közvetítése ide kattintva érhető el. >>>

A Veszprémi Fotószafariról bővebb információ a https://www.gtk.uni-pannon.hu/fotoszafari/ oldalon olvasható.

A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium projektről:

A TINLAB projekt átfogó célja, hogy a felsőoktatási intézményrendszer egyedi eszközeivel segítse a települések önkormányzatai, gazdasági szereplői, kulturális intézményei és lakosai közötti kapcsolatok erősítését, amelyek lehetővé teszik, hogy minél több aktív, a helyi társadalmat megmozgató közösség jöjjön létre, amelyek képesek helyi társadalmi kihívásokra, problémákra közösen, együttműködve megoldást találni.

A lokális társadalmi aktivitás növekedése, a közösségek szerepvállalása elősegítheti, hogy csökkenjen a szegénységben, társadalmi kirekesztettségben élők száma, növekedjen a nemzeti, közösségi és egyéni felelősségvállalás, és erősödjön a társadalmi összetartozás érzése. Ez javíthatja és erősítheti a különböző generációk társadalmi integrációját, valamint az időskorúak széleskörű társadalmi részvételét.

Különösen fontos, hogy már bevált közösségépítő és -szervező módszertanok alkalmazásával, lokális térbe való adaptálásával minél több társadalmi kihívásra reagáló bottom-up ötlet, innováció kerüljön a felszínre.

Különösen érdekes ez olyan településeken, ahol egy nagy térségi projekt igényli a közösségek aktiválását (pl. Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa projekt), vagy azokban a vidéki kis- és középvárosi terekben, ahol a fiatalok elvándorlásának csökkentése, a város által nyújtott szolgáltatások megújítása áll a középpontban.

A közösségépítő, kreativitást fejlesztő és együttműködést ösztönző módszertanok tesztelése és egy-egy adott városra, problémára adaptálása újfajta közösségeket hozhat létre, ahol megjelennek majd a kommunikáció innovatív formái is.

„A projekt megvalósítása során több városban, több közösségben teszteljük egyetemi – városi – közösségépítő szakértők részvételével a közösségi tervezés és bevonás módszertanát. Tervezzük, hogy az azonosított városi problémákra, kihívásokra vegyes korosztályú tervező csoportokat hozunk létre, mentoráljuk és a városokkal együttműködve pilot projekt keretében teszteljük is a kidolgozott javaslatokat.” – mondta el Dr. Fehérvölgyi Beáta, a Gazdaságtudományi Kar dékánja.


A program az NKFIH-875-4/2020 azonosító számú “Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium” című projekt keretében valósul meg.