A Pannon Nyelvvizsgarendszert a Pannon Egyetem Alkalmazott Nyelvészeti Intézeti Tanszékének munkatársai dolgozták ki. A szintillesztési munkában közreműködtek a Pannon Egyetem Magyar és Alkalmazott Nyelvtudományi Intézetének, az Angol-Amerikai Intézetének és a Germanisztikai Intézetének az oktatói.
Az Oktatási Minisztérium Nyelvvizsgát Akkreditáló Testülete a Pannon Nyelvvizsgát államilag elismert kétnyelvű nyelvvizsgaként 2002. 09. 16-án kelt határozatában fogadta el. A kétnyelvű változat mellett kidolgoztuk, és sikerrel akkreditáltattuk az egynyelvű változatot is angol és német nyelvből. 2012. 02. 17-től a Pannon Nyelvvizsga kétnyelvű és egynyelvű vizsgával rendelkezik.
A Pannon Nyelvvizsgarendszer a sikeres vizsgázók számára a következő jogosultságokat biztosítja:
- többletpontokat felsőoktatási intézménybe való jelentkezéskor;
- diploma megszerzésének nyelvi feltételét;
- nyelvpótlék jogosultságot a munkába állók számára.
A Pannon Nyelvvizsga a nyelvi kreativitást, a használható nyelvtudást, a nyelvi találékonyságot méri. Garantálja, hogy a vizsgát sikeresen teljesítők valóban használható nyelvtudás birtokában vannak:
- középiskolai tanulóként,
- egyetemi/főiskolai hallgatóként,
- munkavállalóként,
- turistaként.
Nyelvvizsga tehető angol és német nyelvből; B1 (alapfok), B2 (középfok) és C1 (felsőfokon); az ország 26 különböző vizsgahelyén.
Részletes tájékoztató itt olvasható.>>>
Tájékoztató a Pannon Egyetemen megszerezhető nyelvvizsgákról.>>>
Pannon Nyelvvizsga – bemutató >>>