A beszerzési szakma legnevesebb oktatói, kutatói, tanácsadói találkoztak Magyarországon
IPSERA konferencia 2017. április 9-12.
Négy napon keresztül Budapesten és Balatonfüreden zajlott az IPSERA (International Purchasing and Supply Education and Research Association) 2017-es éves kongresszusa. Az esemény magyar szervezői a veszprémi Pannon Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem és a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság. A nemzetközi szervezet beszerzéssel foglalkozó elméleti és gyakorlati szakembereket tömörít, célja a szakterülettel kapcsolatos ismeretek fejlesztése és megosztása. A 4 nap alatt 200 szakember ismertette meg egymással és a részvevőkkel a témában folyó legfrissebb kutatások, felmérések eredményeit. Az eseményen neves, a gyakorlati élethez is szorosan kötődő előadókat kértek fel, hogy tartsanak előadást mind a hazai, mind a nemzetközi beszerzési lánc szakemberei számára.
A gyorsan változó világ egyre több kihívás elé állítja a beszerzéssel foglalkozó szakembereket. Mára a változások már-már drámai mértéket öltöttek és ezt a vállalatok stratégiai döntéseiben is figyelembe kell venni. Bár sok területen kínálati piac alakult ki, a beszerzés továbbra is a vállalatok egyik legfontosabb tevékenysége. A beszerzési források sokfélesége éppúgy megnehezíti a döntést, mint amikor kevés forrás áll rendelkezésre. Az információ bősége vagy hiánya egyaránt gondot okozhat. A fenntarthatóság, a társadalmi felelősség érvényesítése a beszerzésben is fontos kérdés, csakúgy, mint az információs technológiák alkalmazása. Ezek a kérdések adtak témát a világ legnagyobb beszerzéssel foglalkozó szervezetének ez évi rendes konferenciáján, melynek egyik társszervezője a Pannon Egyetem volt, s melynek helyszínéül az ország egyik legszebb turisztikai helyszínét, Balatonfüredet választotta az IPSERA közgyűlése.
A programot a Corvinus Egyetemen kezdték a kutatók, párhuzamosan három szekcióban doktori szemináriumokat tartottak. A balatonfüredi Anna Grand Hotel adott helyet a konferencia további eseményeinek: két napon át 6 különböző szekcióban folyamatosan tartottak előadásokat, workshopokat a fenntarthatóság, innováció, módszertan, együttműködés, finanszírozás és számos más beszerzési és ellátási láncot érintő kérdésről. A kutatók leendő munkáját egyéni fejlődési szemináriumok segítették. A résztvevők értékelései alapján a konferencia programja lehetőséget adott a beszerzési szakma számára, hogy közösen próbálják továbbgondolni azokat a lehetőségeket, melyek a gazdasági változások miatt kialakult helyzetben innovatív és fenntartható megoldásokat jelenthetnek.