A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara által elnyert “A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása” címmel kiírt pályázat keretében támogatást nyert projektünk (NTP-HHTDK-17-0048) sikeresen megvalósult intézményünkben.

A tehetséges hallgatók és a Tudományos Diákköri műhely támogatása nagyban szükséges volt hallgatóink és a műhely számára is. A projekt amellett, hogy segítette a Tudományos Diákkör keretében megvalósuló kutatásokat, olyan lehetőséget is teremtett a hallgatók számára, aminek keretében fejleszthették eddigi tudásukat és kompetenciáikat.

A program keretében megrendezett TDK témaválasztási és Kutatásmódszertani kurzusok jelentősen hozzájárultak a hallgatóink szakmai és tudományos kompetenciáinak fejlődéséhez, valamint sok félelem eloszlatásához, mely a tudományos diákköri témák kiválasztását illeti. A kutatásmódszertani ismeretek már alapszakon is fontosak hallgatóink számára, és mivel konkrét tantárgy során ezeket nem hallgatják, érdemesnek tartottuk egy ilyen kurzus elindítását, ezáltal tudásuk bővítését is a megjelölt irányban.

A Prezentációs tréning során elsősorban a hatékony, érdekes és professzionális prezentáció készítés és előadás témái kerültek átadásra a hallgatók számára, mely megint csak a hallgatók kompetenciáinak fejlesztése miatt nagyon fontos. Hallgatóink rengeteg gyakorlati feladaton keresztül gyakorolhatták a helyes prezentációs stílust, mely mind személyes, mind szakmai fejlődéshez hozzásegíti őket. Az előadó emellett igyekezett a hallgatók stresszkezelését erősíteni, és a prezentáció során fellépő izgalmakat is mérsékelni különböző hasznos technikák segítségével.

Ebben a tanévben május 2-án rendeztük meg a Kari Tudományos Diákköri Konferenciát, mely egy jelentős megmérettetés hallgatóink számára, ahol visszajelzéseket kaphatnak kutatásuk jelenlegi állásáról. A KTDK nagyon sikeresnek mondható, 12 pályamunka került bemutatásra két tagozatban (Gazdálkodás és kereskedelem, Turizmus és gasztronómia), melyek magas színvonalúak voltak. Ezt mutatják az eredmények is, öt 1., három 2. és négy 3. helyezés került kiosztásra.

A program segítségével három hallgatónk is részt tudott venni hazai tudományos konferenciákon, ahol többek közt tapasztalt kutatók és előadók között sikeresen szerepeltek, és témájuk felkeltette a tagozat résztvevőinek figyelmét. A konferencia részvételek eredményeképpen tudományos publikációk is születtek.

A kötetlen beszélgetések és szakmai előadások pedig remek lehetőséget szolgáltattak arra, hogy a szakemberek valós vállalati problémákat vessenek fel, és tanácsot adjanak hallgatóink számára kutatás irányukra vonatkozóan is. Összesen 9 ilyen kötetlen beszélgetésre került sor a félév során, ahol kivétel nélkül volt hallgatóink osztották meg tapasztalataikat, illetve meséltek életpályájukról az ott megjelent TDK iránt érdeklődő vagy TDK-zó hallgatóinknak.

A tanulmányutak is nagyon jó lehetőséget biztosítottak hallgatóink számára, hogy terepen is megfigyeljék, illetve megtapasztalják azokat a témákat, melyekről az órák során hallottak. A kirándulások során mindig különféle kutatási problémákat valamint kutatási irányokat is kaphattak a résztvevő hallgatók.

A programok során készült fotók megtekinthetők itt. >>>

A programok a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara által elnyert az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által támogatott „A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása” című projekthez (NTP-HHTDK-17-0048) kapcsolódóan valósultak meg.

logo