A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara által elnyert “Hazai Tudományos Diákköri műhelyek támogatására” címmel kiírt pályázat keretében támogatást nyert „Hallgatói tudományos munka támogatása” című projekt (NTP-HHTDK-16-0040) sikeresen megvalósult intézményünkben.
A tehetséges hallgatók és a Tudományos Diákköri műhely támogatására nagyban szüksége volt hallgatóinknak és a műhelynek is. A program egy olyan lehetőséget biztosított tehetséges hallgatóink számára, melyet mind tudományos munkájuk, tanulmányaik során, mind további életükben tudnak alkalmazni. A projekt emellett elősegítette a Kari Tudományos Diákköri műhely fejlődését is.
A program keretében megrendezett Kutatószeminárium kurzus jelentősen hozzájárult a hallgatóink szakmai és tudományos kompetenciáinak fejlődéséhez. Hallgatóink kutatásmódszertani ismeretei szakonként és képzési szintenként eltérnek, ezért volt fontos, hogy a tehetséges, TDK-zó hallgatók már BA szinten is ismerjék a folyamatot, és végig tudjanak vinni egy kutatást. Emellett az elméletben megtanultak gyakorlati alkalmazása illetve szakmához illeszkedése is lényeges dolog a tudományos kutatásban és TDK dolgozatok esetében, ezért valósult meg a terepgyakorlat is a kurzus keretében.
A Kommunikációs, prezentációs és stresszkezelő tréning során elsősorban a kommunikációs ismeretek kerültek átadásra a hallgatók számára, mely megint csak a hallgatók kompetenciáinak fejlesztése cél elérése miatt nagyon fontos. Hallgatóink az előadások végighallgatása mellett rengeteg gyakorlati feladaton keresztül gyakorolhatták a helyes kommunikációt, mely mind személyes, mind szakmai fejlődéshez hozzásegíti őket.
Hallgatóink számára az áprilisi Kari Tudományos Diákköri Konferencia egy jelentős megmérettetés, ahol visszajelzéseket kaphatnak kutatásuk jelenlegi állásáról, és hogy készen állnak-e az országos konferenciá történő részvételre. A KTDK nagyon sikeres volt, két 1., három 2. és két 3. helyezés is kiosztásra került.
A program segítségével két hallgatónk számára megadatott egy tudományos konferencia részvétel is, ahol többek között tapasztalt kutatók és előadók között sikeresen szerepeltek, és témájuk felkeltette a tagozat résztvevőinek figyelmét. Hallgatóink itt tesztelhették prezentációs és kommunikációs képességeiket is.
A kötetlen beszélgetések és szakmai előadások pedig remek lehetőséget szolgáltattak arra, hogy a szakemberek valós vállalati problémákat vessenek fel, és tanácsot adjanak hallgatóink kutatás irányára vonatkozóan is. Ezúton is köszönjük Fejérdi Ildikó és Pápai Tamás előadását és tanácsait hallgatóink számára.
A képgaléria megtekinthető itt. >>>
A program a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara által elnyert “Hazai Tudományos Diákköri műhelyek támogatására” címmel kiírt pályázat keretében támogatást nyert „Hallgatói tudományos munka támogatása” című projekthez (NTP-HHTDK-16-0040) kapcsolódóan valósul meg.