✔️ Tudtad, hogy lehet kávéból nyomdafestéket készíteni? 

✔️ Mennyi olyan ruhád van otthon, amit nem is hordasz? Érdekel, hogyan változtathatnál ezen? 

✔️ Tudtad, hogy Amszterdam 2050-re 100%-ban átáll a körforgásos gazdálkodásra?

Fenntarthatóság, újrahasznosítás, szelektív hulladékgyűjtés, megújuló energiahordozók, ökológiai lábnyom, körforgásos gazdaság… Manapság egyre “divatosabb” fogalmak. Ugye, Neked is ismerősek?

Ha érdekel a környezet, a társadalom és lakóhelyed jövője, akkor jelentkezz GreenLike versenyünkre, amelyen  betekintést nyerhetsz a körforgásos gazdaság témakörébe!


Ki jelentkezhet a GreenLike versenyre?

A versenyre bármely középiskola diákjai jelentkezhetnek 3-4 fős csapatban.


A kétfordulós GreenLike verseny felépítése:

1. ONLINE forduló: 2021. október 20., 16:00-18:00 – Az online fordulón a versenyző csapatok körforgásos gazdasággal kapcsolatos feladatokat oldanak meg. A 10 legtöbb pontot elérő csapat továbbjut a Veszprémben megrendezésre kerülő helyszíni fordulóra.

2. HELYSZÍNI forduló: 2021. november 12., 9:00-15:00 – Az online fordulóról továbbjutó 10 csapat egy játékos, interaktív döntőn méri össze tudását Veszprémben, a Pannon Egyetemen. A feladatok a körforgásos gazdasághoz kapcsolódnak majd. Amennyiben az aktuális járványhelyzet úgy kívánja, a döntőt online rendezzük meg.


Jelentkezési határidő: 2021. október 17. 23:59


Hogyan lehet jelentkezni?

A csapatok jelentkezését a kommunikacio@gtk.uni-pannon.hu e-mail címen várjuk. A jelentkezéshez a következő adatokat kérjük megadni: iskola, csapatnév, csapattagok neve, csapatkapitány neve, e-mail címe és telefonszáma.


Díjazás: A csapatok értékes ajándékutalványt és ajándékcsomagot nyernek.


Kérdésed merült fel?

Írj a kommunikacio@gtk.uni-pannon.hu e-mail címre és megválaszoljuk!

A versenyfelhívás letölthető itt. >>>


*A körforgásos gazdaságról bővebb információt itt találsz.


A verseny a 2019-1.3.1-KK-2019-00015 azonosító számú, „Körforgásos gazdasági alapokon nyugvó fenntartható kompetencia központ létrehozása a Pannon Egyetemen” című Pályázati Projekt keretében valósul meg.