Célcsoport és tipikus problémák: Az “Érdemes-e belevágni, avagy technikák a projektek megvalósíthatóságának felmérésére” című képzést elsősorban olyan szervezeti vezetőknek és munkatársaknak ajánljuk, akik vagy még nem dolgoztak projektekben, vagy már van ugyan tapasztalatuk, de időnként az alábbi problémák egyikével-másikával (vagy mindegyikével) küzdenek:
- Nem mindig jut kellő idejük a projekt céljainak megfogalmazására, aminek eredményeképpen bizonytalanság alakul ki a csapatban.
- Az érintettek köre nincs kellően definiálva és ezért nem tudnak mindenkit kellően megszólítani.
- A projektkockázatok menedzselése terén nem mindig sikerül minden aspektust kellően átgondolniuk, és ezért néha nem várt helyzetekkel szembesülnek.
A képzés célja a résztvevők azon készségeinek fejlesztése, amelyek révén fel tudják mérni egy-egy tervezett szervezeti projekt megvalósíthatóságának lehetőségeit, illetve kockázatait.
Tematika
- Mitől hatékony egy projektmenedzser?
- Projektcélok kitűzése és mérhetővé tétele
- Stakeholder menedzsment (az érintettek meghatározása és kezelésük)
- Kockázat menedzsment (kockázatok azonosítása, elemzése, intézkedések)
- Esettanulmány
Módszertan, megközelítés:
- Interaktív, a résztvevők bevonása, sok beszélgetésre, gyakorlásra és egymásnak adott visszajelzésre épülő módszer
A képzés nyelve: magyar vagy angol
Létszám: Csoportonként max. 16 fő
Időtartam: 1 nap (9.00h-17.00h)
Helyszín: a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának első emeleti könyvtárterme (az ettől eltérő helyszínről külön értesítjük a jelentkezőket)
Mire lesz képes az, aki elvégzi a képzést?
A képzés eredményeképpen a résztvevők képesek lesznek:
- Projektcélokat mérhető módon, strukturálva kitűzni
- A projekt érintettjeit azonosítani és felkészülni kezelésükre
- Projektkockázatokat vizsgálni és intézkedési tervet készíteni
- A csapat hatékonyságát jelentősen növelni.
A képzés vezetője Dr. Csepregi Anikó, menedzsment tréner
Anikó küldetésének érzi, hogy szaktudását és tapasztalatait felhasználva segítse a magyarországi szakembereket munkájuk sikerességének fokozásában.
Anikó felsőfokú tanulmányai előtt 5 évet angol nyelvterületen élt. Alapszakos diplomáját a BGF PSzFK-án, a mester szakos diplomáját pedig a PE GTK-án szerezte. Tanulmányai mellett több évet egy KKV-nál is dolgozott. Doktori dolgozatában a vállalatoknál dolgozó szakemberek tudás és kompetencia menedzselését (megosztását) vizsgálta. A Pannon Egyetemen való oktatás mellett, tagja az ’International Association for Knowledge Management’ nemzetközi egyesületnek, valamint a ’Project Management in the XXI. Century’ nemzetközi kutatásnak. 2006. óta tart felnőttek számára magyarul és angolul előadásokat, szemináriumokat/gyakorlatokat és tréningeket, amelyeken KKV-k mellett multinacionális vállalatok munkatársai is részt vesznek.