Az Európai Bizottság minden évben közzéteszi a tagállamok gazdasági és szociális helyzetéről készített éves elemzését, benne az országspecifikus ajánlások végrehajtásában elért eredményekkel és a lehetséges kockázatok értékelésével. (Mindig az országjelentéseket követően kerülnek meghatározásra az adott országra szabott ajánlások, melyek teljesítését, eredményeit kiértékelik a következő évi országjelentésben.)
Az országjelentések az európai szemeszter téli csomagjának részét képezik. Az európai szemesztert 2010-ben a tagállamok hagyták jóvá, és 2011-ben indult útjára Magyarország EU-elnökségének vezető közreműködésével. Az európai szemeszter célja, hogy az EU tagállamai össze tudják hangolni gazdaságpolitikájukat, és kezelni tudják az előttük álló gazdasági kihívásokat.
Az országjelentések minden évben a tél végén jelennek meg, és kiindulópontként szolgálnak a tagállamok nemzeti programjának április közepéig történő kidolgozásához, valamint a tavasz későbbi részében a Bizottság soron következő országspecifikus ajánlásaihoz. A magyar minisztériumok is aktívan és konstruktívan részt vesznek a jelentés összeállításában.
2019. március 7-én 10:00-11:30 között a “B” épület II. emeleti Konferenciatermében a Gazdaságtudományi Kar meghívására Dr. Zúgó Liliána, az Európai Bizottság magyarországi Képviseletének gazdasági elemzője tart előadást az alábbi két témában:
Minden amit a 2021-2027-es uniós költségvetésről tudni érdemes
Magyarország aktuális gazdasági és szociális helyzete az uniós térben – 2019. évi országjelentés
Az előadás ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel várunk!