PANNON EGYETEM GAZDASÁGTUDOMÁNYI KAR

Meghívó innovációs workshopra – ECIM2023

A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara (PE-GTK) és a Budapesti Corvinus Egyetem tisztelettel meghívja az érdeklődőket a European Conference on Innovation Management (ECIM) nemzetközi konferencia keretében megrendezésre kerülő Innovációs workshopra.

Időpont: 2023. november 23.

Helyszín: Pannon Egyetem, (8200 Veszprém, Egyetem utca 10.)

A workshop nyelve: angol

A 90 perces délutáni interaktív foglalkozáson való részvétel díja: 25.000 HUF/ fő

A helyek korlátozott számban állnak rendelkezésre! Részvételi szándékát kérjük, az innovacio@gtk.uni-pannon.hu e-mail címen jelezze.

További információ: https://ecim2023.com/

Gijs van Wulfen: How to Spark a Culture for Innovation in a Big Organisation (limited seats)

In an interactive way, international innovation authority, shares his inspiring and practical insights on how to create a culture of innovation in a big organisation. The ‘secret sauce’ is not to fight the present conservative corporate culture and risk-averse senior management, but to connect to them and innovate in a harmonious way: harmonyvation! These are your five take-aways of this workshop on sparking a culture of innovation, when you decide to join us:

1. How to get priority for innovation.
2. How to overcome innovation obstacles.
3. How to spark a culture of innovation in five steps.
4. How to start an innovation culture programme.
5. How to minimise risks when starting an innovation programme.

Jó gyakorlatok a gyerekek túlzott digitális eszközhasználatából eredő problémák kiküszöbölésére

A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium (TINLAB) célja a társadalmi innováció nemzeti szintű fejlesztési keretrendszerének kidolgozása. A társadalmi innováció definiálása és tematikus fórumok működtetése keretében az akadémiai, civil, állami és gazdasági szereplőknek lehetősége nyílik együtt dolgozni új kutatási és innovációs programokon.

E közös munka keretében a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara DIGITALIZÁCIÓ TÁRSADALMI HATÁSAI tematikus fórumot szervez 2023. november 9-én, csütörtökön 16:00-17:30 között.

A Fórum napirendje:

  • Digitalizáció társadalmi hatásai tematikus fórum köszöntő
  • Jó gyakorlatok a gyerekek túlzott digitális eszközhasználatából eredő problémák kiküszöbölésére
  • Összegzés

A fórum helyszíne: Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kar, 8200 Veszprém, Egyetem utca 10., „A“ épület, 2. emelet, 204. vagy online, MS Teams

Részvételi szándékát kérjük, hogy az alábbi linken keresztül jelezze legkésőbb 2023. 11. 06-ig. >>>

IFUA Esettanulmányi verseny 2023

Ha valódi üzleti problémákon törnéd a fejed, jelentkezz az IFUA Horváth és a Mogyi közös esettanulmány-versenyére, ahol szakmai felkészítés után megoldásotokat akár a Mogyi vezetőségének is prezentálhatjátok.

A nyertes csapatnak ráadásul 500.000 Ft és IFUA Horváth üzleti tanácsadó gyakornoki lehetőség üti a markát!

Az IFUA Horváth idén rendezi meg a 12. stratégiai esettanulmány-versenyét, melyre várják jelentkezéseteket!

A verseny alanya idén a Mogyi Kft. lesz, így az elődöntőbe jutóknak a vállalat stratégiai jelentőségű kihívása kapcsán kell értékes gondolataikat megosztaniuk a zsűrivel. Továbbá, a továbbjutó hallgatóknak lehetősége nyílik majd részt venni a Mogyi Kft. által rendezett gyárlátogatáson és az IFUA szakmai felkészítésén is. Az elődöntő és döntő személyes formában, december 1-jén kerül megtartásra.

Fontosabb dátumok és tudnivalók:

FONTOS! Kérjük, kérdés és jelentkezés esetén vedd fel a kapcsolatot a PE-GTK kapcsolattartójával, Szentes Balázs tanár úrral a szentes.balazs@gtk.uni-pannon.hu e-mail címen.

Tudomány Mindenkinek Hackathon

Hogyan tudjuk a tudományos információkat feldolgozni? Tudunk-e különbséget tenni a valós tudományos eredmények és az álhírek között? Hogyan közvetíti a média a tudományos eredményeket?

Ha tájékozott vagy a világról, kritikusan szemléled a feléd áramló információkat és szívesen beszélgetsz erről másokkal, akkor ott a helyed Tudomány Mindenkinek Hackathonon 2023. december 8-án!

A Hackathon célja, hogy a tudományos kutatások eredményeit közérthető módon, széles közönség számára ismertté tegyük. A verseny során a csapatok innovatív megoldások segítségével dolgoznak fel egy konkrét, adott tudományos kutatás eredményeit bemutató akadémiai publikációt.

Bővebb infó és jelentkezés itt. Kattints! >>>

Tour de Pannon – Turizmusverseny középiskolásoknak

Tour de Pannon

LEGYÉL TE IS ANIMÁTOR!

Félreértések elkerülése végett: a szállodai animátor nem rajzfilmeket készít.

Igaz, ez a munka is igazán kreatív és változatos, akár a rajzfilmkészítés legyen szó akár gyerek show vagy sport animációról Az animátor feladata a szálloda területén megvalósítható programok kidolgozása és megvalósítása abból a célból, hogy a vendég „házon belül” is jól érezze magát, ne unja
meg a passzív nyaralást.

El tudjátok képzelni, hogy egy balatoni szállodában programokat szervezzetek? Esetleg láttatok már ilyesmit, és tudnátok jobban csinálni?

Ha elfogadjátok a Pannon Egyetem Turizmus Intézeti Tanszékének kihívását, akkor most nyerhettek is azzal, hogy szabadon engeditek a fantáziátokat! Belevágtok?

I. FORDULÓ

Idén meghívunk benneteket a NEREUS Park Hotelbe, legyetek ti a szálloda animátorai!

A Balatonalmádiban található szálloda vendégei a főszezonban (nyáron) főleg a magyar családok közül kerülnek ki. A szálloda számos lehetőséget kínál a nyaralás pihentető vagy aktív eltöltéséhez egyaránt, azonban a gyerekprogramok egyelőre hiányoznak a kínálatból. Ebben kérjük a segítségeteket!

A versenyfeladat a szálloda arculatához, kínálatához, meglévő lehetőségeihez kapcsolódóan animációs program kidolgozása.

A tervezés során ajánljuk az alábbi három korcsoport használatát: 3-6 évesek, 6-10 évesek, 10-14 évesek.

A programokban javasoljuk a tematikus, kevésbé asztalhoz kötött lehetőségeket – ha például kézműves jellegű tevékenységre gondoltok, azt foglaljátok keretbe (pl. ne csak önmagáért készüljön el a báb).

A versenyre való nevezéshez készítsetek el a három korcsoportnak, három-három részletes programajánlatot. A megoldások tartalmazzák a tevékenységek pontos leírását/kivitelezési módját, anyagszükségletét, időráfordítást, személyi feltételeket és költségtervet A tervezetet doc docx vagy pdf kiterjesztésű dokumentumban készítsétek el, és ezt küldjétek el nekünk.

Nevezés: 3 fős csapatokban

Beküldési határidő 2023. november 20. 12:00 – A beküldést követően, 2023. november 27-ig kerül kiválasztásra a 10 legjobb pályamunka. Az eredményről minden csapatot értesítünk!

A pályamunkák értékelése során figyelembe vett szempontok:

  • újszerűség és kreativitás
  • fenntartható tervezés
  • célcsoport specifikus kidolgozottság
  • helyszínhez illeszkedő megoldások
  • áttekinthető és igényes külalak

FONTOS! Az elkészült pályaműveket a kommunikacio@gtk.uni pannon.hu e mail címre kell elküldeni 2023. november 20-án 12:00 óráig. Az e-mailben ezeket az adatokat kérjük megadni: iskola neve, csapat neve, csapatkapitány neve, e-mail címe, telefonszáma, csapattagok neve.

II. FORDULÓ

A második fordulón az első fordulóról kiválasztott 10 csapat vehet részt. A forduló személyes formában kerül megrendezésre, melyre a diákoknak prezentációval is kell készülniük (a feladat kibővítése mellett)

A második forduló időpontja 2023. december 15. péntek, 10:00 óra

A verseny helyszíne: Pannon Egyetem 8200 Veszprém, Egyetem u. 10.

A verseny lebonyolítása:

A II. fordulóban részt vevő csapatok megkapják a prezentációs feladat pontosítását, melynek kidolgozására közel 3 hét áll rendelkezésre. A II. forduló során a helyszínen feladat kidolgozás tehát nem lesz, csak a prezentációkra kerül sor.

Díjazás: az első 3 helyezettet díjazzuk – 2 éjszakás tartózkodás a balatonalmádi Hotel Nereusban, tárgynyeremények, könyvjutalmak és kiránduláshoz való anyagi hozzájárulás is szerepel a nyeremények között.

GYŰJTSD A FELVÉTELI PONTOKAT!

Ha 2024-ben a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karára felvételizel, és a Tour de Pannon c. versenyen 1., 2., 3. helyezést érsz el, vagy különdíjban részesülsz, akkor a felvételi során 30 intézményi pontot kapsz tőlünk. 

Pontgyűjtésre fel, sok sikert a versenyen!

Cégformák a startupok világában – Új sansz: startup szövetkezet

✔️ Érdekel a startupok világa?
✔️ Van egy jó ötleted, amit tovább szeretnél vinni?
✔️ Eladnád az ötletedet, de nem tudod, hogyan fogj hozzá?
✔️ Van egy csomó kérdésed a startupokkal kapcsolatban, de nem tudod kinek feltenni?

2023. október 26-án, csütörtökön 14 órától a E épület Köztérben várunk titeket egy rendhagyó interaktív kutatási részvételre, amelyben egy új vállalkozási forma lehetőségét járjuk körbe, és az ebben rejlő lehetőségeket országosan először itt  mutatjuk be, Dr. Réti Mária tanszékvezető, habilitált egyetemi docens és  Dr. Bak Klára PhD egyetemi adjunktus kollégák (ELTE AJK) koordinálásban.

A rendezvény nyitott, szeretettel várjuk az egyetem polgárait és bárkit, akit érdekel a startupok világa!

Aki személyesen nem tud részt venni online is csatlakozhat itt.

SIKKedd – Compocity: Ötlettől a termékig egy StartUp-ban

✔️ Érdekel a startupok világa?
✔️ Van egy jó ötleted, amit tovább szeretnél vinni?
✔️ Eladnád az ötletedet, de nem tudod, hogyan fogj hozzá?
✔️ Van egy csomó kérdésed a startupokkal kapcsolatban, de nem tudod kinek feltenni?

Folytatódik a SIKKedd a Gazdaságtudományi Kar Startup Inkubációs Kompetencia Központjában (SIKK).

2023. október 24-én 16 órától az E épület Köztérben, Pancsa Emese CEO mutatja be nektek az utat, amit a Compocity eddig elért és megtett. Lehetőség lesz a helyben kipróbálni a Compobotot is.

A rendezvény nyitott, szeretettel várjuk az egyetem polgárait és bárkit, akit érdekel a startupok világa!

Aki személyesen nem tud részt venni online is csatlakozhat hozzánk az alábbi linken:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ODIxMTQ4ODUtMmJjMC00MjA5LTk3ODktMmY3Njg5MzBkNThi%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22d77b9052-84e8-4e3a-b61f-d1f9a03d0a8a%22%2c%22Oid%22%3a%229de43bf6-ca89-4692-9328-963083c97ce4%22%7d

Gyere el a SIKKedd-re, tedd fel a kérdéseidet sikeres vállalkozóknak, inspirálódj, informálódj és gyűjts jó tippeket!


A program a “Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium” című projekt keretében valósul meg.


Jógyakorlatok cseréje EKF városok és egyetemek bevonásával

Tanulmányút – BESZÁMOLÓ
2023. október 3-6.

A Pannon Egyetem EKF-városok és egyetemek jógyakorlatait vizsgáló delegációja a romániai Temesvárt és a szerbiai Újvidéket kereste fel, a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program támogatásával megvalósuló Jógyakorlatok cseréje EKF-városok és -egyetemek bevonásával c. projekt keretében 2023. október 3-6. között. A Temesvári Politehnica Egyetem és az újvidéki Novi Sad Egyetem képviselőivel az egyetemek és az EKF-program közötti együttműködés területeit és a tapasztalataikat vitatták meg.

Egyetemünket a GTK Üzleti Tudományok Intézete, a GTK Menedzsment Intézet, a GTK Dékáni Titkárság, valamint a Rektori Kabinet kollégái képviselték:

  • Fehérvölgyi Beáta, dékán, egyetemi docens, Innovációmenedzsment Intézeti Tanszék
  • Sasné Grósz Annamária, dékánhelyettes, egyetemi docens, Marketing Intézeti Tanszék
  • Lőrincz Katalin, általános dékánhelyettes, egyetemi docens, Turizmus Intézeti Tanszék
  • Szabó Renáta, általános dékánhelyettesi asszisztens, Gazdaságtudományi Kar Dékáni Titkárság
  • Varga-Dani Barbara, mesteroktató, Marketing Intézeti Tanszék
  • Németh Eszter Júlia, PhD hallgató, tudományos segédmunkatárs, Innovációmenedzsment Intézeti Tanszék
  • Tobak Júlia, tudományos munkatárs, Innovációmenedzsment Intézeti Tanszék
  • Formádi Katalin, egyetemi docens, Marketing Intézeti Tanszék
  • Kruppa-Jakab Éva, EKF ügyvivő szakértő, Rektori Kabinet
  • Liska Fanny, egyetemi adjunktus, Marketing Intézeti Tanszék
  • Kővári Edit, egyetemi docens, Szervezési és Vezetési Intézeti Tanszék, a Pannon Egyetem EKF referense
  • Vámosi Réka, projektmenedzser, Gazdaságtudományi Kar

A Pannon Egyetem tizenkét fős delegációja 2023. október 3-án elutazott Temesvárra, Romániába, az első célállomásra. Az egésznapos utazás után egy rövid városnézésre nyílt lehetőség Temesvár belvárosában.
2023. október 4-én Adina Palea, a Temesvári Egyetemek Szövetségének kommunikációért felelős képviselője fogadta és köszöntötte a delegációt a Temesvári Politehnica Egyetemen. A szövetség a négy temesvári egyetemet tömöríti magába.

A román fogadó felet képviselték:

  • Adina Palea, Temesvári Politehnica Egyetem, a Temesvári Egyetemek Szövetségének kommunikációs képviselője
  • Mariana Cernicova, a Temesvári Politehnica Egyetem Kommunikációtudományi Karának kommunikációs professzora
  • Oltea Zambori, Kommunikációs Igazgató, TM2023
  • Alexandru Varzaru, Nemzetközi kapcsolatokért felelős képviselő, Önkormányzati Projektek Központja
  • Ionel Marginean, a Parallel City projekt producere
  • Mihaela Tilinca, kulturális mediátor
  • Szőke-Kavinszki András, igazgatóhelyettes, Temesvári Magyar Állami Színház
  • Corina Tursie, oktató, Temesvári Nyugati Egyetem, Politikai Tudományok, Filozófia és Kommunikációtudományok Kara

Elsőként a román partnerek szervezésének köszönhetően a Román Televízió interjút készített Dr. Fehérvölgyi Beáta, a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának dékánjával és Adina Paleával.

A következő programpont keretében az egyetem rektorátusán egy kötetlen kerekasztal beszélgetésre került sor, ahol egy rövid bemutatkozás után Dr. Fehérvölgyi Beáta és Dr. Kővári Edit, egyetemi EKF referens előadást tartottak a VEB2023 veszprémi eseményeiről, valamint a Pannon KözTérről, a monitoring rendszerről, a Pannon Egyetem és a VEB2023 csoport szakmai együttműködéséről, a turizmusirányítási rendszerről és a program örökségének legfontosabb elemeiről, valamint az egyetem EKF konferenciáiról.

Az előadást az alábbi témák kerültek főbb fókuszba: adatgyűjtés, finanszírozási nehézségek, promóció, marketing kampány, sikeres kulturális rendezvények, az EKF és az Egyetem kapcsolata, pandémiás kihívások, rugalmassági tényezők. Náluk is meghirdették, hogy ’nincs unalmas hétfő Temesváron’, hasonlóan a ’nincs unalmas kedd Veszprémben’ kezdeményezéshez. Elmondták, hogy rengeteg művészeti esemény zajlik a városban, amely hatalmas lehetőség mind a diákok, a művészek és még a lakosok számára is.

Ezután a Temesvár 2023 EKF program keretében a Politehnica Egyetem kampuszán megvalósuló kulturális helyszínek megtekintése következett. A küldöttség 3 kulturális központot látogatott meg (művészetek a tudomány által, építészeti művészeti kiállítás, Parallel City – „Párhuzamos Város” szórakozóhely és művészeti tér) Loredana Gaita, a rektor kulturális ügyekért felelős tanácsadója és Mirela Vladuti, az MV Sci-Art galéria igazgatója közreműködésével.

A kerekasztal beszélgetés után a delegációt Florin Dragan, a Temesvári Politehnica Egyetem rektora fogadta.

A következő program a Temesvár Promóciójáért Egyesület (Turisztikai Információs Központ) meglátogatása volt. Itt Simion Giurca, a Temesvár Promóciójáért Egyesület igazgatója, illetve Laura Boldovici, a Temesvár Promóciójáért Egyesület marketing igazgatója fogadta a Pannon Egyetem kollégáit. Tájékoztatást nyújtottak arról, hogy az iroda nemrég kezdte működését abból a célból, hogy fejlesszék mind a város turizmusát, mind pedig az egyesületet, valamint hogy több kulturális tevékenységet szervezzenek. A kezdeményezés a városházáról indult, civil szervezetként működik, ugyanakkor állami finanszírozású. Kifejezték, hogy szívesen együttműködnek Veszprémmel is, hiszen más magyar szervezetekkel és városokkal is jó kapcsolatot ápolnak.

A nap zárásaként egy EKF fejlesztésekre koncentráló városnézésen vettünk részt Temesváron magyar nyelvű idegenvezető segítségével, illetve az este során egy beszélgetésre került sor a további együttműködések kialakításáról (mobilitási programok, közös pályázatok, stb.).

A Pannon Egyetem küldöttsége 2023. október 5-én elutazott minibusszal Újvidékre, Szerbiába, ahol lehetőség nyílt egy nagyon tartalmas és színvonalas szakmai egyeztetésre.

A szerb fogadó felet képviselték:

  • Nemanja Milenkovic, az újvidéki EKF 2022 ügyvezető igazgatója
  • Ugljesa Stankov, az újvidéki egyetem projektmenedzsere
  • PhD Miroslav D. Vujičić, az újvidéki egyetem docense
  • Sanja Kovacic, szociológus
  • Dula Ribar, az újvidéki EKF 2022 programpartnerségek csapatának koordinátora

Nemanja Milenkovic bemutatta az EKF programjukat, a négy fő tényező köré épülő örökségpolitikájukat: emberek, hely, folyamatok, programok, valamint a négy fő mottójukat: Rainbow – a sokszínűség az erősségünk, Freedom – az új kezdete most, Love – Értékeink felfedezése, Hope – A kultúra életmód.

Dr. Miroslav D. Vujičić előadásában elmondta, hogy kiemelt jelnetősége van az alapkutatásnak, a hatásmérésének, illetve, hogy a legfontosabb dolgok az EKF év után történnek. Felajánlották, hogy használhatjuk az általuk kifejlesztett iECoC EKF indexet és módszertant, amely a társadalmi indikátorok kutatására, mérésére szolgál (https://link.springer.com/article/10.1007/s11205-022-03041-1).

Dr. Sanja Kovacic, szakértő kifejtette, hogy már 2018-ban megkezdték a kutatási feladatokat. Nagyon hosszú folyamat volt, de ugyanakkor érdekes volt nyomon követni az egész folyamatot.

Az önkéntesség és az önkéntes programok is nagyon sikeresek voltak, olyannyira, hogy állami szinten is be szeretnék vezetni, jogi hátterét most alakítják ki. A legaktívabbak a nyugdíjasok, nagyon lelkesek, de lehet számítani az MA és PhD hallgatókra is. Számukra képzéseket is tartottak, arról hogyan kell a felmérést eredményesen végezni.

Kötetlen beszélgetés keretében szóba került a világjárvány, mint kockázat figyelembevétele, a pénzügyi finanszírozás megteremtése az EKF év után, az ökocentrumok fontossága, a városvezetés támogatása,

Erasmus+ és Horizon projektek, valamint más művészeti projektek is, továbbá hogy nagyobb hangsúlyt kaphatnának a kulturális menedzserek képzését támogató kapacitásépítő projektek, a top down megközelítés, és az érdekeltekkel történő nyílt párbeszéd megteremtésének fontossága.

Végezetül lehetőség nyílt egy EKF Kulturális Helyszín megtekintésére és egy tematikus EKF fejlesztésekre koncentráló városnézésen vehetett részt a magyar küldöttség Újvidéken a partnerekkel közösen.

2023. október 6-án délelőtt a delegáció részt vett egy városnézésen Újvidéken, majd ezt követően hazautaztak Veszprémbe.

Turizmus Mozaik – Boroslány – Női válasz a kiégésre

Érdekel a turizmus, de nem csupán mint turistát? Kíváncsi vagy a szakmai háttérre is? A Turizmus Mozaik Neked szól! Pillants be a kulisszák mögé, ismerd meg az aktuális turisztikai trendeket, a szakma szépségeit és kihívásait!

A 2023. október 25-én 18:00 órai kezdettel megrendezésre kerülő Turizmus Mozaik meghívott előadója Borostyán-Kovács Tamara, sommelier és borszakértő. Tamara a szállodaiparból igazolt át a borkereskedelembe, majd 2021-ben valósította meg álmát és alapította meg a Boroslány márkát, majd 2022-ben borboltját, kóstoló terét, a Boroslány Bortékát. 2022 tavaszán a Vince Magazin online cikkíró versenyének, majd ugyanabban az évben a Web Wine Writing borszakíró verseny egyik kategória győztese, valamint közönségszavazással abszolút győztese volt. Mindezek mellett, végzett szőlész-borászként, idén már piacra kerülnek saját borai is. „Boroslány – Női válasz a kiégésre” című előadását jó hangulatú, kötetlen beszélgetés követi.

Helyszín: Pannon Egyetem, A épület, 2. emelet, 204-es terem

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Regisztrálni 2023. október 24. 15:00-ig, itt lehetséges. >>>  

A rendezvény szervezője a Pannon Egyetem Turizmus Intézeti Tanszéke.

Szeretettel várjuk az érdeklődőket!

GSKK Kutatási Fórum 2023

A Gazdálkodás- és Szervezéstudományi Kutató Központ ezúton meghívja az érdeklődőket a 2023. október 17-én 9:00 órakor kezdődő éves Kutatási Fórumra.

A program letölthető itt pdf formátumban. >>>

Archívum

Go to Top