PANNON EGYETEM GAZDASÁGTUDOMÁNYI KAR

A Gazdaságtudományi Kar szakjai továbbra is népszerűek

A Gazdaságtudományi Kar szakjai továbbra is nagyon népszerűek. A felvételi eljárás keretében a Karra 699 hallgatót vettek fel, amelyből 569 fő állami ösztöndíjas. A gazdálkodási alapképzési szakok állami ösztöndíjas nappali tagozatára átlagosan 365 és 418 pont közötti eredménnyel nyertek felvételt a jelentkezők, a felsőoktatási szakképzések államilag támogatott nappali képzésein 315 és 373 pont között alakult a karra felvettek eredménye.

Az alapképzési szakok közül nappali tagozaton a Gazdálkodás és menedzsment, a Pénzügy és számvitel a Kereskedelem és marketing, valamint a Turizmus-vendéglátás szakon kezdheti meg a legtöbb hallgató a képzést. Levelező tagozaton az Gazdálkodás és menedzsment és Emberi erőforrások szakra vették fel a legtöbb jelentkezőt. Az angol nyelven indított alapképzési szakok közül a Nemzetközi gazdálkodás volt a legsikeresebb. A mesterszakok közül nappali tagozaton a Vezetés és szervezés és a Marketing, levelező tagozaton pedig a Vezetés és szervezés mellett az MBA szak bizonyult a legkeresettebbnek.  A felsőoktatási szakképzések közül nappali tagozaton a Turizmus-vendéglátás és a Pénzügy és számvitel, levelező tagozaton pedig a Pénzügy és számvitel, valamint a Kereskedelem és marketing szakon kezdheti meg a legtöbb hallgató a tanulmányait.

Hallgatóközpontú szemléletével, széles képzési kínálatával és angol nyelvű üzleti képzéseivel a Gazdaságtudományi Kar lehetőséget biztosít hallgatói számára egy sikeres karrierút megalapozására.

A pótfelvételi eljárás keretében a Gazdaságtudományi Kar minden olyan szakja meghirdetésre kerül, amely a normál felvételi eljárás eredményeképpen elindult.

A szeptemberben induló Alkalmazott marketing tanácsadó, Kutatási és innovációs menedzser/szakközgazdász, Humán- és szervezetfejlesztő tréner, Turisztikai projektmenedzser szakközgazdász/tanácsadó, és Vállalati irányítás és kontrolling szakközgazdász posztgraduális képzéseinken is lehetőség van a jelentkezésre.

CoreComm Balaton Solar Boat Challenge – round table conversation on sustainability

We would like to invite engineering students and students of any other major who are interested in sustainbility and green innovations to our special event – round table conversation on sustainability in the framework of CoreComm Balaton Solar Boat Challenge!

The event will include:

– the discussion on the current sustainability challenges
– a workshop game: the creation of green solutions to real-life problems
– Networking and meeting our special attendees: the representatives of CoreComm, Unilever, Solar Sport One Management / Vripack, University of Pannonia

Take part in this international event and enjoy the unique creative and networking experience!

To apply for the event and for more details, please contact us at international@uni-pannon.hu.

Hogyan lehetsz Te is felelősségteljes utazó?

A fenntartható turizmus olyan utazási gyakorlat, amely tiszteletben tartja és védi a természetet, támogatja a helyi közösségeket és megőrzi a kulturális örökséget. Ez fontos, mert segít megőrizni a bolygónk sokféleségét és szépségét a jövő generációi, a fiatalok számára.

Ezzel a megközelítéssel tehát nem csak az utazás élményét élvezheted, de aktívan hozzá is járulhatsz a fenntartható jövő kialakításához.

Hasonlít a diófa ültetéshez: most kell ahhoz elültetnünk a fát, hogy 20 év múlva az árnyékát és a gyümölcsét élvezhessük.

10 TIPP, hogyan legyél Te is felelősségteljes utazó:

1. TIPP: Utazás előtt tájékozódj!

Alaposan nézz utána az úticélodnak, hogy tisztában legyél a helyi szokásokkal, törvényekkel és környezetvédelmi gyakorlatokkal! Részesítsd előnyben a belföldi úti célokat!

2. TIPP: Fenntartható szállásokat válassz!

Válaszd a környezetbarát szállásokat, amelyek energia- és víztakarékos technológiákat használnak, illetve támogatják a helyi közösséget!

3. TIPP: Használj tömegközlekedést, kerékpárt vagy gyalogolj!

Ez csökkenti a károsanyag-kibocsátást és kevésbé terheli a környezetet.

4. TIPP: Helyi termékeket vásárolj!

Támogasd a helyi gazdaságot a helyi termékek és szolgáltatások vásárlásával! Csatlakozz például helyi idegenvezetők által szervezett túrákhoz!

5. TIPP: Vigyázz a természetre!

Tartsd tiszteletben a természetet, ne hagyj szemetet magad után, és ne zavarj védett növényeket vagy állatokat!

6. TIPP: Minimalizáld a fogyasztásodat és ezen keresztül a hulladékot!

Próbálj meg minél kevesebb hulladékot termelni, használj újratölthető palackokat és szatyorokat, illetve kerüld a műanyag használatát! A szemetet gyűjtsd szelektíven!

7. TIPP: Takarékosan bánj a vízzel!

Tartózkodj a túlzott vízfogyasztástól, különösen a vízhiánnyal küzdő területeken! A zuhanyzás jóval kevesebb vízfogyasztást jelent.

8. TIPP: Tartsd tiszteletben a helyi kultúrát!

Viselkedj tisztelettel és alkalmazkodj a helyi szokásokhoz! Ez vonatkozhat a ruházatra, az utcai viselkedésre vagy például az alkoholfogyasztásra is.

9. TIPP: Oszd meg tapasztalataidat!

Ha felelősségteljesen utazol, oszd meg tapasztalataidat másokkal, hogy ők is hasonlóan járjanak el!

10. TIPP: Támogass helyi célokat, közösségeket vagy akár nonprofit szervezeteket!

Vegyél részt önkéntesként különböző értékteremtő rendezvényeken! Hozzájárulásod segíthet fenntartani a helyi közösségeket és környezetvédelmi programokat.


További érdekességek, cikkek körforgásos gazdasághoz kapcsolódóan. Kattints! >>>


További információ a 2019-1.3.1-KK-2019-00015 számú “Körforgásos gazdasági alapokon nyugvó fenntartható kompetencia központ létrehozása a Pannon Egyetemen” c. projektről. >>> 

Mi folyik a talpunk alatt? – Csatornaillemtan a DRV-vel | GreenLike #29

– Hallottál már a zsírszörnyről?
– Mi kerülhet és mi nem kerülhet a csatornahálózatba?
– Mi legyen a használt sütőolajjal?
– Hogyan történik a szennyvíztisztítás?

Ezekről és még sok érdekességről beszélgetünk legújabb GreenLike podcastunkban Lakatos Edinával, a Dunántúli Regionális Vízmű Zrt. sajtószóvivőjével. Jöjjön egy kis csatornaillemtan!

A GreenLike podcastok a 2019-1.3.1-KK-2019-00015 azonosító számú, „Körforgásos gazdasági alapokon nyugvó fenntartható kompetencia központ létrehozása a Pannon Egyetemen” című pályázati projekt keretében valósulnak meg.

A 2023/2024. tanév időbeosztása

Tanév időbeosztása

Tanév időbeosztásaA tanév (I. félév) kezdete: 2023. szeptember 1. (péntek)

Regisztrációs időszak: 2023. szeptember 4-8. (hétfő-péntek)

Szorgalmi időszak: 2023. szeptember 11. (levelező tagozaton szeptember 2.) – december 15. (péntek)

Tanévnyitó: 2023. szeptember 11. (hétfő) 13:00

Törvényes munkaszüneti nap:

– 2023. október 23. (hétfő)
– 2023. november 1. (szerda)
– 2023. december 24-26. (vasárnap – kedd)

Őszi szünet: 2023. október 27. (péntek) – november 3. (péntek)

Téli szünet: 2023. december 25. (hétfő) – december 29. (péntek)

Vizsgaidőszak: 2023. december 16. (szombat) – 2024. január 26. (péntek)

Záróvizsga-időszak: 2023. december 18. (hétfő) – 2024. január 26. (péntek)

Diplomaátadó ünnepség: 2024. február 7. (szerda) 11:00

I. félév vége: 2024. január 31. (szerda)


Tanév időbeosztásaII. félév kezdete: 2024. február 5. (hétfő)

Regisztrációs időszak: 2024. február 5-9. (hétfő – péntek)

Szorgalmi időszak: 2024. február 12. (hétfő) – május 17. (péntek)

Törvényes munkaszüneti nap:

– 2024. március 15. (péntek)
– 2024. március 29. (nagypéntek)
– 2024. április 1. (hétfő) húsvét
– 2024. május 1. (szerda)
– 2024. május 20. (hétfő) pünkösd

Tavaszi szünet: 2024. március 29. (péntek) – április 2. (kedd)

Vizsgaidőszak: 2024. május 18. (szombat) – június 28. (péntek)

Záróvizsga-időszak: 2024. május 27. (hétfő) – június 28. (péntek)

Diplomaátadó ünnepség: 2024. július 1. (hétfő) 11:00

Tanév (II. félév vége): 2024. június 30. (doktori képzések estén: augusztus 31.)

A tanév időbeosztása pdf formátumban megtekinthető és letölthető itt. >>>

Egyetemista startupperek pitcheltek a Pannon Egyetemen

A Hungarian Startup University Program ösztöndíjas hallgatói mutatták be ötleteiket a Pannon Egyetemen megrendezett HSUP Pitch Day keretében.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal és az Express Innovation Agency által támogatott Hungarian Startup University Program (HSUP) 2022/23-as tanéve 2023 júniusában zárul. A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kar a résztvevők számára a program zárásaként 2023. május 30-án Pannon Pitch Day-t szervezett, ahol a csapatok az előző félévben továbbjutó ötleteik megvalósítását és terveit mutatták be külső szakmai zsűri előtt.

A rendezvényen 6 csapat mutatkozott be, amelyből egy csapat az ELTE Savaria központjából érkezett, így a rendezvény első alkalommal vált térségi startUP rendezvénnyé, de voltak akik Debrecenből érkeztek a csapatokhoz. Applikációfejlesztéssel, preciziós halgazdasággal, energiapiaci problémákkal, készségfejlesztő játékfejlesztéssel, vagy éppen turisztikai helyszín népszerűsítő alkalmazással mutatkoztak be. A szakmai zsűri a pitchek után kérdésekkel bombázta a csapatokat, illetve a rendezvény végén számos szakmai tanáccsal is ellátták a csapatokat, amelyek között voltak, akik már ajánlatokat is kaptak a folytatásra. Az ötletek kidolgozásához a hallgatók ebben a félévben ösztöndíj támogatásban részesültek. A programon részt vettek a helyi startup ökoszisztéma képviselői, szereplői is, akikkel a rendezvény után találkozhattak a csapatok.

A HSUP egy két féléves e-learning tárgy, amelynek első félévében az innovatív gondolkodásmód és a startup világ megismerése került a fókuszba, míg a második félévben a vállalkozások felépítésével kapcsolatos gyakorlati tudást sajátíthatták el a hallgatók a felajánlott tárgyak keretében.

A HSUP nem egy hagyományos egyetemi kurzus, ahhoz, hogy a hallgatók előrehaladásukról visszajelzést kaphassanak, minden modul végén egy modulzáró tesztet írtak. Ezek teljesítésén túl az első félévben a hallgatóknak egy one-pager formájában kellett bemutatniuk innovatív ötletüket, amelyet szakmai zsűri rangsorolt és beszámoló után tett javaslatot a továbbjutásra. Azoknak, akik a kurzust a második félévben is folytatni kívánták, ennek első bemutatható verzióját meg is kellett valósítaniuk.

A második félévben a továbbjutó ötlet megvalósításához a hallgatók ösztöndíj formájában anyagi támogatásban részesültek, ehhez csapatokba szerveződve a továbbjutó ötletekkel kellett foglalkozniuk. A csapatoknak egy előrehaladási jelentést, progress reportot kellett készíteniük, valamint projektjüket félév során mentorok és szakmai előadások és előadók segítették.

Kulturális értékek és közösségépítés a nonbusiness marketingben

Sikerrel zárult a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karán a Közszféra és a Nonprofit Szervezetek 22. Nemzetközi Marketingkongresszusa. A fontos társadalmi, fenntarthatósági és nonprofit témákat tárgyaló konferencián 14 országból 70 akadémiai és szakértő résztvevő gondolkodott együtt a jövő kérdéseiről.

A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara, az IAPNM (International Association on Public and Nonprofit Marketing) szervezetével karöltve – a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa támogatásával – rendezte meg idén a Közszféra és a Nonprofit Szervezetek 22. Nemzetközi Marketingkongresszusát 2023. július 5-7. között, Veszprémben. A konferencia központi témája a kulturális értékek voltak, kapcsolódva a Veszprém-Balaton régió kiemelt idei szerepéhez.

A megnyitó ünnepségen a részvevő 14 ország kutatóit és szakembereit köszöntötte Dr. Veres Zoltán, a konferencia elnöke; Dr. Lőrincz Katalin, a konferencia alelnöke; José Luis Vázquez, az IAPNM elnöke; Dr. Fehérvölgyi Beáta, a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának dékánja; Sasné Dr. Grósz Annamária, a Marketing Intézeti Tanszék vezetője és a konferencia szervezőbizottságának vezetője, valamint Dr. Hetesi Erzsébet, az IAPNM magyarországi képviselője. A Pannon Egyetem képviseletében Dr. Abonyi János rektorhelyettes üdvözölte a rendezvény résztvevőit.

A köszöntők után három tartalmas keynote speech következett, prominens előadók tolmácsolásában úgy, mint Dr. Melanie Kay Smith (Metropolitan Egyetem), Dr. Kővári Edit (Pannon Egyetem) és Oszkó-Jakab Natália (kulturális diplomata, a brüsszeli Liszt Intézet vezetője, a Magyar Művészetek Völgye Fesztivál igazgatója). Az előadók érintették a nonprofit marketing, a társadalmi-kulturális kérdések, a közösségépítés és turizmus területeit, erős fenntarthatósági fókusszal. Érdekesség, hogy a prezentációk közben élőben alkotta meg a témák vizuális leképezését Jelinkó Mónika visual-coach. A nagy sikernek örvendő kompozíció a konferencia időtartama alatt kiállításra került a Gazdaságtudományi Kar aulájában.

A konferencia vendégei megismerhették Veszprém történelmi belvárosát, és érdekességeket tudhattak meg a városról Kruppa-Jakab Éva vezetésével. Számos pozitív visszajelzés érkezett a város hangulatával, a veszprémi életérzéssel kapcsolatban. A nemzetközi közönség elragadtatva fedezte fel a Séd-völgyet, a várat, a különleges hangulatú utcákat és a kedves veszprémi embereket.

A konferencia törzsnapjain 15 különböző szekcióban, párhuzamos zajlottak az angol, spanyol és portugál nyelvű prezentációk az alábbi témákban:
– Helymarketing és város-menedzsment
– Társadalmi marketing
– Ügymarketing (cause-related marketing)
– Vállalati társadalmi felelősségvállalás (CSR)
– Felelős fogyasztás
– Adományozás
– Kultúramarketing
– Közszolgáltatások marketingje
– Közszféra, magán- és társadalmi együttműködések
– Önkéntesség

A szekciótémákon kívül kerekasztalbeszélgetések során is egyeztették nézőpontjaikat a résztvevők. A nemzetközi kongresszus – a résztvevők visszajelzései alapján – rendkívül sikeresen zárult. Szakmai kapcsolódás, kutatási együttműködések és gyümölcsöző párbeszédek jellemezték a három napot. Új ötletek születtek, megerősödött elköteleződések alakultak ki.

A konferencia platformot teremtett a legújabb kutatási eredmények, innovatív ötletek és sikertörténetek megosztására a közszféra és nonprofit szervezetek marketingjének területén. A résztvevőket inspirálta a rendezvény, a megtárgyalt témakörök rávilágítottak a marketing jelentőségére a közösségek formálásában, a társadalmi változások előmozdításában és a felelős fogyasztás elősegítésében. Az esemény bemutatta, hogyan fonódnak össze a kulturális értékek a marketing gyakorlatokkal, és ezek a kollaborációk miként erősítik a különböző iparágak dinamikáját, elősegítve egy befogadóbb társadalom létrejöttét.

A konferencia záróakkordjaként a Pannon Egyetem köszönetét fejezte ki minden előadónak, résztvevőnek és támogatónak, akik hozzájárultak az IAPNM konferencia hatalmas sikeréhez.

A következő kongresszus helyszíne a portugáliai Beira Interior Egyetem lesz 2024-ben.

A konferencia lezárultával még egy extra Balatoni kirándulást is szerveztek a résztvevőknek: a Tihany-Balatonfüred körtúrára Varga-Dani Barbara kísérte el a csapatot.

A sajtóközlemény letölthető itt. >>>

English Week 2023 – Egy hét élményteli angoltanulás a Pannon Egyetemen

A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara 2023. július 2-8. között hatodik alkalommal rendezte meg nagy sikerű angol nyelvi és képességfejlesztő nyári táborát középiskolások számára.

Az English Week célja, hogy a diákok kedvet kapjanak az angol nyelv tanulásához és használatához, és segítséget kapjanak saját tanulási stratégiájuk kialakításához.

„A nyári tábor hatásaként azt várjuk, hogy a résztvevő középiskolások önbizalma, céltudatossága nő, és jól meg tudják határozni, hogy mik a terveik a következő 5 és 10 évre, és ehhez milyen feladatokat, tevékenységeket kell elvégezniük. Szeretnénk kialakítani a folyamatos tanulás igényét az idegen nyelv elsajátítása kapcsán. Bízunk benne, hogy a tábor során megismert nyelvtanulási módszerek, valamint az érintett témakörök javítják majd a tanulmányi előmenetelüket és segítik őket a nyelvvizsga megszerzésében, amely nagyban hozzájárul a felsőoktatásba való bekerülésükhöz.” – mondta el Dr. Fehérvölgyi Beáta, a Gazdaságtudományi Kar dékánja.

A tábor során hétfőtől péntekig délelőtt és a délután egy részében angol nyelvórákon vettek részt a diákok. Az interaktív szókincsbővítő és nyelvtani feladatok mellett, az angol nyelv aktív használatát is gyakorolták, és képességfejlesztő tréningeken vettek részt. A nyelvoktatást követően aktív szabadidős programok keretében ismerhették meg Veszprém és környéke nevezetességeit. Hétfőn idegenvezetés során fedezték fel a királynék városát, kedden az állatkertbe látogattak el, szerdán Tihany és Balatonfüred látnivalói következtek balatoni hajókázással egybekötve, csütörtökön az elmaradhatatlan balatoni strandolás, pénteken pedig a balatonfűzfői bobpálya és kalandpark szolgáltatta az izgalmakat a diákok számára.

A tábor célja az is, hogy a résztvevő diákok megismerjék a Pannon Egyetem képzéseit, bepillantsanak a veszprémi egyetemisták életébe, és a továbbtanulási döntés meghozatala során a Pannon Egyetem is szerepeljen a lehetséges opciók között.

A táborban évente 18 fő vehet részt, amely létszám rekordidő alatt betelt minden évben, hiszen ez egy óriási lehetőség a középiskolásoknak, akik számára a részvétel teljesen ingyenes, a tábor minden költségét a Gazdaságtudományi Kar fedezi. A 2023-as táborozók budapesti, dombóvári, esztergomi, győri, kaposvári, keszthelyi, sárvári, soproni, szekszárdi, várpalotai és zalaegerszegi középiskolákból érkeztek, és elmondásuk szerint nagyon jól érezték magukat. Néhány vélemény a diákoktól:

“Sokat segített a tábor abban, hogy új emberekkel is merjek kommunikálni, illetve a nyelvtanban is rengeteg újat tanultam. Nagyon jó barátokat szereztem, és nagyon jól éreztem magam. Nagyon jó volt a kollégiumi életet megtapasztalni. Érdekesek voltak az angol órák és a különböző programok is.”

“Örülök, hogy eljöttem. Barátokat, élményeket szereztem. Most már könnyebben megszólalok angolul, sikerült a gátlásaimat oldani egy kicsit.”

“Nagyon sok új embert ismerhettem meg, és érzem, hogy fejlődött az angolom, és végtelenül boldog vagyok, hogy eljuthattam ide.”

“Én személy szerint nagyon szertetek nyelveket tanulni, és még jobban megszerettette velem az angol nyelvet. Nagyon jó embereket ismertem meg, és új barátokra tettem szert. Élveztem minden pillanatát!”

“A lehető legjobb emberekkel lehettem együtt, és nagyon szuperül éreztem magam, és új barátokat is szereztem.”

“Sokszínű volt a társaság (…) Tudtam sokat beszélgetni, soha nem voltam magányos. Érzelmileg és értelmileg is fejlődtem. Köszönöm, és remélem, minél többen eljutnak ide.”

“Fantasztikus embereket ismertem meg, illetve úgy érzem, fejlődött a szókincsem is.”

“Rengeteget fejlődtem, barátságokat kötöttem, jól éreztem magam.”

IAPNM 2023 – Nemzetközi konferencia a Gazdaságtudományi Karon

A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara ad otthont az IAPNM 22. International Congress on Public and Nonprofit Marketing c. konferenciájának 2023. július 5-7. között.

Az International Association on Public and Nonprofit Marketing (IAPNM) nevű szervezet célja lehetőséget teremteni az üzleti és akadémiai szféra közötti tudástranszferre a nonprofit marketing különböző aspektusai vonatkozásában.

A Pannon Egyetemen, Veszprémben megrendezendő nemzetközi konferencia fő tématerülete a kultúramenedzsment, kultúramarketing. A témában érintett üzleti-akadémiai résztvevők, nemzetközi szakemberek találkozásának célja, hogy globális hálózatként előmozdítsák a felelősségvállalás és a fenntarthatóság kultúráját.

A konferencia fórum a térségben zajló kutatások eredményeinek bemutatására, ezáltal a VEB2023 megjelenik a nemzetközi tudományos diskurzusban, továbbá lehetőség a Veszprém–Bakony–Balaton régió és az EKF-program hazai és nemzetközi láthatóságának növelésére.

További információ az esemény hivatalos weboldalán olvasható. >>>

Archívum

Go to Top