november 2021 - Pannon Egyetem - GTK
mobile menu icon
mobile menu icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
switch icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
PE icon

I. Innováció Konferencia a Pannon Egyetemen

A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara 2021. november 23-án rendezte meg „A Tűztorony lépcsőin – Továbblépési lehetőségek az innovációban” című konferenciáját, melynek fővédnöke a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal volt.

Bizalom, együttműködés, innováció – a versenyképesség erősítésének lehetőségeit kutatva egymásra épülő és megkerülhetetlen fogalmak. Mit kell tennünk ahhoz, hogy a gyakorlatban is lássuk ezek megvalósulását? Hogyan lépjünk feljebb az innovációs csigalépcsőn? Miként lehet segíteni az innováció terjedését, hogyan lehet megszólítani a bizonytalan szereplőket? Miként törhetünk ki a „Magyarországon világhírű” paradigmából és lehetünk jelentős innovátor ország? Ezekre a kérdésekre keresték a választ a konferencia résztvevői, akik technológiai, üzleti modell, marketing, társadalmi, szervezeti és folyamat innováció, valamint innováció menedzsment folyamatok témákban készültek színvonalas prezentációkkal.

“A társadalmi innovációra napjainkban rendkívül nagy szükség van. Számos problémával szembesülünk, és a legnagyobb kihívást talán az emberi tényező jelenti, az, hogy a társadalom hogyan tud ezekre a változásokra, kockázatokra, problémákra reagálni. Ennek a megváltoztatása nem egyszerű feladat, és nagyon komoly tudományos megközelítést igényel. A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium arra vállalkozott, hogy felkészítse a társadalmat azokra a folyamatokra, változásokra, amelyekkel elkerülhetetlenül szembe kell néznie, mindezt tudományos megközelítéssel, a tudomány eszköztárával. A konferencia a nemzeti laboratórium indulását követő második évben kerül megrendezésre, tehát a kutatásnak már vannak előzményei, melyek egy részét a konferencián bemutatjuk, illetve célunk, hogy ösztönözzük a különböző szakmai területek képviselői közötti szakmai párbeszédet és együttműködést, hiszen a társadalmi innováció esetében ez megkerülhetetlen.” – mondta el Dr. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora.

“A konferencia a Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium egyik központi rendezvénye, amellyel csatlakozunk a Magyar Tudomány Ünnepéhez is. A Gazdaságtudományi Kar célja az volt, hogy az innovációt több oldalról vizsgáljuk, hiszen mindig van egy társadalmi vetülete, és mind a Pannon Egyetemen, mind a Gazdaságtudományi Karon úgy gondoljuk, hogy az egyetem számos hozzáadott értéket tud generálni az innovációhoz, és az innovációs szereplők közötti híd szerepét tölti be, annak érdekében, hogy minél átfogóbb, zökkenőmentesebb legyen az egyes szereplők közötti együttműködés. A quadruple helix szereplőit szeretnénk egy tető alá hozni, ami azt jelenti, hogy az innovációban nagyon jól együtt tud működni a kormányzati, a verseny-, az akadémiai szféra és a civil szektor. A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium feladata pedig az, hogy minden innovációt segítsen annak megismertetésével, hasznosságának bemutatásával, de mindig a társadalom bevonásával. Egyetemként fontos szerepünk az is, hogy a tudást átadjuk, ezért két évvel ezelőtt elindítottuk a kutatási és innovációs menedzser posztgraduális képzést, hogy ezzel is támogassuk a kormányzati, a civil és a versenyszférát olyan tudással rendelkező szakemberek képzésével, akik támogató szerepet játszanak az innováció folyamatában az ötlettől a piaci bevezetésig.” – mondta el Dr. Fehérvölgyi Beáta, a Gazdaságtudományi Kar dékánja.

A konferenciát Dr. Birkner Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnökének, Dr. Pongrácz Ferenc, a Tungsram Csoport innovációs igazgatójának, továbbá Dr. Simon Attila, a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. vezérigazgatójának plenáris előadása nyitotta meg, majd négy szekcióban folyt a munka.

“Miután 2018-ban létrejött az Innovációs és Technológiai Minisztérium Magyarországon, az innováció és az innovációval való társadalmi, gazdasági, tudományos foglalkozás magasabb szintre emelkedett. Korábban úgy tűnhetett, hogy az innováció egy bonyolult, tudósok által nehezen megérthető folyamat, miközben az innováció valójában mindenkit, minden egyént érint, mert az innováció a változásra való felkészülés képességét jelenti. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal nagy örömmel vette a Pannon Egyetem azon kezdeményezését, amely a társadalmi innováció témaköréhez kapcsolódik, hiszen a technológiai innovációval sokat foglalkozik az ipar- és gazdaságfejlesztés, viszont a technológiai innovációkból származó változások társadalmi aspektusaival, és az ezekre történő felkészüléssel kevésbé. Ezért szívesen támogatta a minisztérium és az NKFIH a Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium létrehozását. A konferencia kettős célt szolgál, egyrészt tudományos oldalról feltár innovációs folyamatokkal, az innováció megértésével kapcsolatos ügyeket, másrészt példákat mutat be, többek között a társadalmi innovációra is.” – osztotta meg gondolatait Dr. Birkner Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke.

A konferencia zárásaként díjak átadására is sor került. A legjobb előadó díját Gárdonyi László, a legjobb PhD előadó díját pedig Tóth Erika Viktória és Alfateh Fegada érdemelte ki.

A konferenciát megelőző sajtótájékoztatón Dr. Birkner Zoltán, NKFIH elnök kiemelte: „A mai konferencia legyen hagyományteremtés is egyben, egy minőségi, éves, kötelező program a szakmabeliek számára, ahol az innováció tudományával, az innováció gyakorlatával foglalkozó szakemberek rendszeresen összegyűlnek és tanácskoznak. Örülök, ha ezt a szerepet a Pannon Egyetem magára vállalja a jövőre nézve!”

A konferencia az NKFIH-875-4/2020 azonosító számú “Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium” című projekt keretében valósult meg.

Minőségfejlesztési Referens álláslehetőség a Pannon Egyetemen

Pannon Egyetem

A Pannon Egyetem a Közép- és Nyugat-Dunántúli Régió meghatározó felsőoktatási intézménye. Az Egyetemen öt kar működik: Gazdaságtudományi Kar, Gazdálkodási Kar Zalaegerszeg, Mérnöki Kar, Modern Filológia és Társadalomtudományi Kar, Műszaki Informatikai Kar. Az Egyetem szervezetéhez tartozik a Körforgásos Gazdaság Egyetemi Központ Nagykanizsa, a Zalaegerszegi Egyetemi Központ és a Kőszegi Kampusz. Egyetemünk az oktatási tevékenység mellett kiemelkedő volumenű európai uniós és hazai finanszírozású pályázatok megvalósításában vesz részt, számos tudományterületen végez kutatás-fejlesztési tevékenységet.

Főbb feladatok, munkák:
– Részt vesz az intézményi szintű elégedettségmérések kialakításában és ezek koordinációs és adminisztratív feladataiban (adatbázis elemzése, statisztikák készítése, kérdőívek összeállítása, kérdőívek kiértékelése)

– Részt vesz az Egyetem minőségirányítási rendszerének működtetésében és folyamatos fejlesztésében, minőségfejlesztési program összeállításában, és az ehhez kapcsolódó információ és adatszolgáltatásban;
– Nyomon követi a minőségfejlesztési tevékenység megvalósulását és eredményeit;
– Támogatja az Egyetemi folyamatfejlesztést, segíti a bizottságok és munkacsoportok munkáját;
– Elvégzi a Központhoz kapcsolódó angol nyelvű anyagok összeállítását és koordinálja ezek fordítását;
– ISO 9001 és ISO 14001 szabványok szerinti Integrált Irányítási Rendszer bevezetésében és működtetésében való részvétel;
– Részt vesz a Minőségfejlesztési Központ működésével kapcsolatos feladatainak ellátásában és koordinálásában.

Az álláshoz tartozó elvárások:
– büntetlen előélet,
– felsőfokú végzettség,
– kommunikációképes (középfokú) angol nyelvtudás,
– felhasználói MS Office ismeret (Excel, Word, PowerPoint, Teams),
– jó koordinációs, problémamegoldó, együttműködő és kezdeményező készség, elemző gondolkodás, precíz munkavégzés, pontosság

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:
– minőségirányítási és/vagy környezetirányítási rendszer ismerete (ISO),
– kutatói munkakörben szerzett tapasztalat,- minőségügyi területen szerzett gyakorlat,- gazdasági vagy társadalomtudományi végzettség előny

Amit kínálunk:
– Családbarát munkahely,
– Innovatív munka és ötletek megvalósításának lehetősége;

Szükséges tapasztalat: 1-3 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség: Főiskola

Szükséges nyelvtudás: Angol (Középfok/kommunikációképes szint)

Foglalkoztatás jellege: Teljes munkaidő, Alkalmazotti jogviszony

Jelentkezni a itt lehet. >>>

Kérjük a jelentkezéshez az önéletrajz csatolását!

Karácsonyfadísz csere-bere

A körforgásos gazdaság egyik alapelve, hogy az erőforrásainkat a lehető legértékesebb módon kell felhasználnunk. (Például, az üres befőttes üveget sokkal jobb, ha konyhai tárolónak használjuk fel, mintha a szelektívbe dobnánk.)

Ezen a héten, 2021. november 25-27. között a Pannon Egyetemen gyakorlatban is kipróbálhatjuk az elméletet! A Zöld Feszten számos programon kepézhetitek magatokat, kaphattok tippeket a témában.

Idén a már megunt karácsonyfadíszeknek sem kell otthon a dobozban szomorkodniuk: hozzátok el szombaton 09:00-14:00 között a megunt díszeket a Zöld Fesztre (E épület – Kamaraterem), és cseréljétek le valami újra, ami idén a fátok éke lehet! Ezzel megint tehettek valami jót a környezetért, és örömet is szerezhettek másoknak!

Nézzétek meg a Zöld feszt programjait:
https://www.gtk.uni-pannon.hu/zoldfeszt/
https://www.facebook.com/events/281760767208903/
https://www.facebook.com/events/848193925866027


További érdekességek, cikkek körforgásos gazdasághoz kapcsolódóan. Kattints! >>>


További információ a 2019-1.3.1-KK-2019-00015 számú “Körforgásos gazdasági alapokon nyugvó fenntartható kompetencia központ létrehozása a Pannon Egyetemen” c. projektről. >>> 

Közös Nevező – Workshop

A VEB 2023 Közös Nevező eseménysorozat azon vállalkozások, intézmények és civil szervezetek támogatására jött létre, akik saját kulturális, művészeti projektjükkel, tevékenységeikkel kívánják színesebbé tenni a Veszprém-Balaton 2023 EKF programsorozatát. A legújabb eseménysorozat a VEB 2023 VELED és a VEB 2023 Együtt okosabb workshopok sorozatok sikerét hivatott folytatni. A VEB 2023 Közös Nevező alapvető célkitűzése az EKF városok közösségépítése, a nemzetközi jó példák megismertetése és a kapcsolatépítés. A Közös Nevező első eseménye, tekintettel a járványhelyzetre, online formában kerül megrendezésre!

Bemutatják a VEB2023 önkéntes rendszerét, továbbá külföldi vendégeket, akik tapasztalatokkal, jó gyakorlatokkal segítik az önkéntesek fogadásának ösztönzését.

Közös Nevező/ Common Sense – Az önkéntesség világnapja alkalmából
Időpont: 2021. november 30. 15.00-17.30
„Az önkéntesség, mint szervezeti erőforrás”

– Workshop civil szervezetek, intézmények, kultúraszervező vállalkozások képviselői számára –

Olaszország – Matera: Hogyan motiválhatók az önkéntesek hosszú távon? Online kommunikációs praktikák az ösztönzés szolgálatában – Sikeres módszerek, jó gyakorlatok mindkét témában.

Románia – Sibiu/Nagyszeben: A nemzetközi önkéntesség szervezésének gyakorlata jól hasznosítható ötletekkel, bevált módszerek alapján.

Az előadásokat ZOOM felületen, tolmácsolással tesszük elérhetővé.
Az előadásokat követően zoomszobákban lesz lehetőség az egyes témák részletesebb megvitatására.
A részvétel díjmentes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Érdemes minél hamarabb regisztrálni, mert a résztvevők száma korlátozott! REGISZTRÁCIÓ ITT >>>

A jelentkezés végső határideje: 2021. november 26.

Valeo – Junior mérnöki program

A Valeo junior mérnöki programot kínál végzős műszaki menedzser hallgatóknak.

Ami biztos:

– Végre kamatoztathatod az egyetemen megszerzett tudásod
– Vállalják, hogy ütős mérnök kollégát faragunk belőled
– Tréningek sora vár Rád, ezzel fokozva a teljesítményed
– Legmodernebb technológiákkal ismerkedhetsz meg (Ipar 4.0)
– Hybrid munkavégzést biztosítanak számodra
– Nemzetközi környezetben használhatod angol nyelvtudásod
– Karrierépítési lehetőséggel várunk

Hozd magaddal:

– Magabiztos középfokú angol nyelvtudásod szóban és írásban
– Lendületes, proaktív hozzáállásod
– Tanulásra való nyitottságod
– Autóipari érdeklődésed
– Felsőfokú végzettséged villamosmérnöki vagy műszaki menedzser területen

Indulj el a pályafutásod első lépcsőin és VALEOSÍTSD meg a karriercéljaidat!

Jelenkezz az alábbi címen: allas@valeo.hu

PAYER Industries Hungary Kft. – Diákmunka

HR asszisztens diák munkatársat keres a Payer Group ajkai telephelyére!

Feladatok:

– A toborzási folyamatokban való aktív részvétel
– Pályázók előszűrése és jelentkezőkkel történő  kapcsolatfelvétel
– Adminisztrációs feladatok ellátása (adatbázisok kezelése, frissítése)
– Dokumentumok bizalmas kezelése, szkennelése, rögzítése, státuszának nyomon követése
– Iratok rendszerezése és lefűzése
– Belső kommunikáció frissítése

Elvárások:

– Hallgatói jogviszony
– MS Office magabiztos használata (főleg Excel)
– Heti min. 16-24 órában végezhető diákmunka

Munkavégzés helye: Sport u. 27., Ajka, 8400

Jelentkezni: önéletrajz küldésével (telefonszámmal) az alábbi e-mail címen: job_hungary@payergroup.com

Smat3r the Better – Fókuszban az S3 hazai megvalósítása

NKFI Hivatal, az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával, SMART3R the BETTER! – Fókuszban az S3 hazai megvalósítása címmel szakmai rendezvényt szervez az S3 megvalósításában érintettek számára, melynek elsődleges célja, hogy partnereik részletes információt kapjanak az elfogadott S3-ról, a kapcsolódó szakterületi stratégiákról, pályázati lehetőségekről.

A rendezvény időpontja: 2021. december 2., csütörtök – 9.30-12.00 óra

Helyszín: online (YouTube – élő közvetítés)

A rendezvényen való részvételhez előzetes regisztráció szükséges, melyet itt tud megtenni. >>>

Vállalkozás indítása – HALLGATÓI TRÉNING

Hogyan lesz az Ötletből megalapozottan elindított Üzleti vállalkozás?

A tréning első felében az ötletgyűjtésről és ezek teszteléséről lesz szó, a második felében a pénzszerzésé és az alapításé a főszerep. Elsősorban olyan hallgatókat várunk (nem csak a GTK-ról), akik nem tanultak még Vállalkozói ismereteket, vagy felfrissítenék tudásukat.

A tréning időpontja: 2021. november 26. 12:00 – 16:00 és november 30. 12:00 – 16:00

Tréner: Dr. Kozma Dorottya és Dr. Dániel Zoltán András

Jelentkezés: 2021. november 26. (péntek) 10:00 óráig a nanasi.barbara@gtk.uni-pannon.hu e-mail címen

A tréningre szeretettel várjuk a Pannon Egyetem valamennyi hallgatóját, nem csak GTK-sokat.

A tréning az EFOP-3.4.3-16-2016-00009 azonosító számú „A felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása a Pannon Egyetemen” című projekt keretében valósul meg.

Széchenyi 2020

Ötlettől a startupig meetup

Ha érdekelnek a vállalkozási sikersztorik és a valóságban edzett tippek, gyere, és vegyél részt az eseményen! Az előadóktól kérdezhetsz, szabadon bedobhatod és megszondáztathatod az ötleteidet.

Meetup – Offline eseményként megtartva

Időpont: 2021. november 30., kedd, 18:00-19:30

Helyszín: Pannon Köztér – közösségi központ, Veszprém, Egyetem u. 10. E. épület

Hogyan indulj el az ötleteddel? – “Hack the life” tanácsok
Életszagú, hasznos tanácsokat hallhatsz arról, hogyan indulj el egy vállalkozási ötlettel a megvalósítás útján, milyen kihívásokkal fogod magad szembe találni, milyen területeken kell helytállnod, mikor ne veszítsd el a lelkesedésed, hited. Az előadó a saját vállalkozásának tapasztalatain keresztül ad betekintést a startupper lét útvesztőibe.
Előadó: Dittrich Antal – alapító, https://actlico.com/

Rakj össze egy rendes pénzügyi és üzleti tervet!
Röviden arról, hogyan célszerű összeállítani egy informatív pénzügyi tervet – magadnak, a csapattagoknak és aztán akár befektetőknek alkalmasan. Olyat készíts, amit valóban használhatsz, ne az íróasztalfióknak dolgozz!
Előadó: Grancsai Erika – Virgo Ventures COO

Bemutatjuk: a Marketyour.store story
Ismerd meg egy várpalotai startup csapat sztoriját! Honnan indultak, hová jutottak el, és mik a jövőbeli terveik.
Előadó: Kovács Balázs – alapító, https://www.marketyour.store

Részvételi feltételek: az eseményen védettségi igazolvánnyal lehet részt venni, melyet a belépéskor kérünk bemutatni. Az esemény ideje alatt maszkot kell hordani, így kérjük, ezt ne felejtsd otthon.

Mindemellett a korlátozások mellett örülünk, hogy személyesen is találkozhatunk és azon vagyunk, hogy minél értékesebb legyen az együtt töltött idő.

Jelentkezési határidő: NOV 29. hétfő 15 óra
ITT regisztrálj az eseményre: https://forms.gle/r8beuviJG1doiKir7

A jelentkezési határidő lejárta után minden regisztrálónak küldünk e-mailt az eseményről.

A programot itt találod a Facebook-on: https://fb.me/e/4ddbqz5PG Előre is köszönjük a megosztásokat!

Az esemény az INPUT program, a Virgo Ventures és a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának együttműködésében valósul meg az egyetem és a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program által létrehozott Pannon KözTÉRben.

FONTOS! A Pannon Egyetem zárt tereiben a maszkviselés kötelező. Az egyetem épületeit kizárólag egészséges, koronavírus megbetegedés tüneteit nem mutató személy látogathatja. A rendezvények látogatásához előírás a védettségi igazolvány megléte. Javasolt a 1,5 m fizikai távolság megtartása, a gyakori szellőztetés és a kézfertőtlenítés.

Tehetségnap a Gazdaságtudományi Karon

2021. november 24-én a tehetségé a főszerep a Gazdaságtudományi Karon!

Délelőtt az Intézményi TDK Közgazdaságtudományi Szekciójába tartozó dolgozatok prezentációjára kerül sor 9:00 órától az A/3 és A/8 teremben.

A program az NTP-HHTDK-20-0026 azonosító számú “A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása” c. projekt keretében valósul meg.


Érintettek Magatartása és Kompetenciái Tagozat  – A/3-as terem

9:00 Steiger Szelina: Magyarország, Egyesült Királyság és az Európai Unió közötti kereskedelem és szállítmányozás – Témavezető: Éles Barna

9:25 Benkő Fanni Anna: Looking Without Seeing – Témavezető: Dr. Sulyok Márta Judit

9:50 Porkoláb Patrícia Fanni: Határtalan fenntarthatóság másodkézből, avagy mit tesz a használtruha a környezetért? – Témavezető: Dr. Dániel Zoltán András

10:15 Kiss Dénes: Student ERASMUS Exchange Networks by NUTS3 and Institutional Levels – Témavezető: Dr. Kosztyán Zsolt Tibor

10:40 Kiglics Krisztina: HR kompetenciaelvárások vizsgálata a Q-módszer segítségével – Témavezető: Dr. Bogdány Eszter


Vállalkozások Életútja Tagozat – A/8-as terem

9:00 Schimmer Dzsesszika: Üzleti inkubációs folyamatok – Témavezető: Dr. Dániel Zoltán András

9:25 Szendi-Joó Inez: Magyarországi KKV-k tevékenységének vizsgálata a munkavállalóinak aspektusából – Témavezető: Dr. Dániel Zoltán András

9:50 Cser Fanni: Fiatal vállalkozások befektetéshez jutása – Témavezetők: Dr. Dániel Zoltán András, Mészáros Péter

10:15 Török Petra: A területi sajátosságok hatása a KKV-k fejlődésére és a vállalkozások telephelyválasztási szokásainak kapcsolata – Témavezető: Dr. Dániel Zoltán András

10:40 Szarvassy Karolina: Családi vállalkozások utódlási kérdései – Témavezető: Dr. Tobak Júlia


Délután, a Tehetségnap fórum keretében bemutatkoznak a karon működő tehetségmenedzsment programok, intézmények az A/8-as teremben 12:00 órától.

Résztvevők:

  • Tudományos Diákkör: Dr. Dániel Zoltán András, Hauzler László
  • Tehetségakadémia: Dr. Fehér HelgaEsettanulmány Verseny: Szentes Balázs
  • Szakkollégium: Fehér Patrícia
  • Startup Inkubációs Kompetencia Központ (SIKK): Dabrónaki-Priszinger Krisztina
  • Pentor Program: Dr. Darida Zsuzsa

Moderátor: Dr. Dániel Zoltán András


A nap folyamán 9:30-tól 16:00 Kommunikáció és nyilvános beszéd tréning – Tréner: Horváth Ádám

Jelentkezés a tréningre 2021. november 23-án 12:00-ig Dr. Dániel Zoltánnál a daniel.zoltan@gtk.uni-pannon.hu e-mail címen.

<<<

Archívum

powered by wordpress - made by us
Vissza az oldal tetejére.