október 2021 - Pannon Egyetem - GTK
mobile menu icon
mobile menu icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
switch icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
PE icon

CV írás, motivációs levél készítés és LinkedIn profil – HALLGATÓI TRÉNING

✔ Szakmai gyakorlatra szeretnél pályázni?
✔ Kinézted álmaid állását, gyakorlati helyét?
✔ Esetleg frissíteni szeretnéd az önéletrajzodat?
✔ Vagy nem is tudod, mi fán terem az a motivációs levél?
✔ Szeretnéd a LinkedIn profilod felkészíteni állás- vagy gyakorlatkeresés céljából?

Akkor gyere és vegyél részt a “CV írás, motivációs levél készítés és LinkedIn profil” hallgatói tréningünkön!

A tréning gyakorlatok, esettanulmányok és konkrét feladatok keretében – 2×4 órábankészít fel a CV és motivációs levél írás rejtelmeire, valamint a LinkedIn CV elkészítésére. A tréningre magaddal hozhatod önéletrajzod, vagy akár a kinézett állást, szakmai gyakorlatot.

A tréning időpontja: 2021. november 4. és november 18. (8:00-12:00)

Tréner: Dr. Bogdány Eszter

Helyszín:
– november 4.: A épület, 2. emelet, A/234 – Dékáni tárgyaló
– november 18.: A épület, 2. emelet, A/204 – Kari Könyvtár

Jelentkezés: 2021. november 3. 12:00 óráig a nanasi.barbara@gtk.uni-pannon.hu e-mail címen

A tréningre szeretettel várjuk a Pannon Egyetem valamennyi hallgatóját, nem csak GTK-sokat.

A tréning az EFOP-3.4.3-16-2016-00009 azonosító számú „A felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása a Pannon Egyetemen” című projekt keretében valósul meg.

Széchenyi 2020

CheckINN 2021 – Turisztikai Innovációs verseny

A győztes ötlet bárhonnan jöhet!

A CheckINN Turisztikai Innovációs Verseny a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány által, 2019-ben alapított CheckINN ernyőmárka és innovációs hub alappillére. A minden évben megrendezésre kerülő, kifejezetten turisztikai innovációkra fókuszáló verseny célja az ágazat népszerűsítése, valamint az innovatív gondolkodásmód és vállalkozói szellem ösztönzése a felsőoktatásban tanulók körében. A verseny központi témája évenként más és más turisztikai terület köré csoportosul, hogy folyamatosan megújulásra ösztönözze a ma még iskolapadban ülő szakmai utánpótlást. A legjobb ötleteket benyújtó csapatok több millió forintos nyereményben részesülnek és minden évben kihirdetésre kerül egy közönségdíjas csapat is.

A Versenyben mindazon, nappali, esti, és levelező tagozaton tanuló  alap és mester szakos, EGT állampolgárságú vagy szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személynek minősülő hallgatók vehetnek részt, akik hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek valamely magyarországi egyetemen, illetve főiskolán és hallgatói státuszuk a 2021/2022 tanév őszi félévében aktív és nagykorúak és cselekvőképesek.

Jelentkezni 2021. november 21-ig lehet.

Bővebb információ és jelentkezés itt >>>

EIT Food Chalange Labs 2021 – Versenyfelhívás

Szeretnél a mezőgazdasági és élelmiszeripar jövőjének tervezésében részt venni?
Csatlakozz az EIT Food Challenge Labs 2021 eseménysorozathoz és ismerd meg az élelmiszeripar valós kihívásait, ötletelj lehetséges innovatív megoldásokról, fejleszd tovább ötletedet és nyerj 2.000 eurót!

Kik számára szól a program?

– Alap, mesterképzéses, doktorandusz vagy már végzett hallgatók, akik elsősorban az alábbi területeken jártasak: táplálkozás, biotechnológia, mezőgazdaság, élelmiszer-tudományok, informatika, üzleti tanulmányok vagy pszichológia
– Bárki, aki érdeklődik az élelmiszeripar iránt és úgy érzi, hogy tudása és készségei értékesek lehetnek a tervezési folyamat során


MIÉRT ÉRDEMES JELENTKEZNED?

– Innovációs tervezési módszertanok: Megtanulod, hogyan lehet új innovatív terméket és szolgáltatást tervezni a felhasználók igényeire szabva.
– Szakértői konzultáció: Elismert hazai iparági szakértőkkel konzultálhatsz.
– Betekintés az iparágba: Megismerheted az agrár-élelmiszeripart érintő aktuális üzleti trendeket és kihívásokat.
– Inspiráló emberek: Megismerhetsz hasonló érdeklődésű és más-más háttérrel rendelkező embereket, akikkel több héten át csapatban dolgozhatsz együtt.

PROGRAM FELÉPÍTÉSE

JELENTKEZZ: 2021. november 3-ig.
Töltsd ki a rövid jelentkezési lapot, ahol eddigi tapasztalatodról és motivációdról kérdezünk.

WORKSHOP: 2021. november 8., 15., 22.
Vegyél részt a workshop-okon, ahol innovációs tervezési módszertanokról tanulhatsz, prototípust tervezhetsz, hasonló érdeklődésű emberekkel ismerkedhetsz meg, és szakértőkkel konzultálhatsz.

PREZENTÁCIÓ: 2021.november 29.
Csapat prezentáció a szakértő zsűri előtt, ahol 2.000 euró fődíjat kap a nyertes csapat a projekt tovább fejlesztésére és a legjobb csapatok további szakmai díjakban is részesülhetnek.

Részletek és jelentkezés itt >>>

A program hivatalos felhívása elérhető itt >>>

Termelés logisztikai verseny 2021

Éles Barna tanár úr vezetésével a Gazdaságtudományi Karon első ízben rendeztük meg hallgatóinknak a Termelés logisztikai versenyt, mely során a hallgatók több fordulón keresztül bizonyították rátermettségüket és tudásukat.

A belépő feladatban egy leendő vállalkozást kellett elindítaniuk logisztikai szempontból, majd az elődöntő során 20 db elméleti kérdés szerepelt és 3 db számításos feladat kapacitás, fuvarozás és megbízhatósági témában.

A döntőben 7 versenyző mérte össze tudását prezentáció előadásában, elméleti és esettanulmányos kérdésekben valamint számítási feladatokban.

A verseny jól sikerült, a hallgatók bizonyították, hogy az egyetemi évek alatt az életben is hasznosítható tudással gazdagodnak.

MSCI Open Day 2021 Ősz

Az MSCI Open Day idén ősszel újra virtuálisan jelentkezik!

A cég ismét alkalmat biztosít hallgatóink számára, hogy rajtuk keresztül betekintést nyerjenek a pénzügyi világba.

A diákoknak először az ügyvezető igazgató és a HR vezető mutatja be a céget, majd lehetőségük lesz a kollegáktól hallani a különböző területek feladatairól, a pénzügyi terület karrierlehetőségeiről, valamint a jelenlegi helyzet mindennapi munkára tett hatásáról. Emellett, az esemény előtt, alatt és után is feltehetik kérdéseiket.

Az esemény időpontja: 2021. november 12. (14:00-15:30)

Milyen területekkel kapcsolatban lesz lehetőségetek kérdezni?

– kockázatkezelés
– kvantitatív finanszírozás
– szoftverfejlesztés
– adatkutatás
– adatmegjelenítés
– átvilágítás
– ügyfélkör

A program hivatalos leírását és a jelentkezésre vonatkozó információkat megtaláljátok ITT >>>

MNB Oktatási Klub – Fenntarthatósági Esettanulmány verseny

Kedves Hallgatók!

A Magyar Nemzeti Bank Oktatási Klubja Fenntarthatósági Esettanulmány Versenyt hirdet. Ha érdekel a fenntarthatóság világa és szereted a csapatszintű megmérettetéseket, akkor indulj 2-3 fős csapatban és hozd el a fődíjat vagy a különdíjak valamelyikét!

A verseny 2 fordulóból áll:

Az 1. (Válogató) fordulóban a résztvevőknek a jelentkezési időszakot követően kiadott esettanulmány megoldását kell elkészíteniük, amely egy vezetői összefoglalóból és egy prezentációból áll

A 2. (Döntő) fordulón az 1. fordulóban a Bizottság által legjobbnak ítélt 8-12 csapat vehet részt. A Döntőn a csapatoknak szóban kell előadniuk prezentációjukat a Bizottság előtt.


Fődíj: nettó 900 000 Ft
Legjobb prezentáció különdíj: Tárgyi különdíj csapattagonként (iPad)
Legjobb szakmai tartalom különdíj: Tárgyi különdíj csapattagonként (iPad)
Leginnovatívabb ötlet különdíj: Tárgyi különdíj csapattagonként (iPad)
A Bizottság által a Döntőben nyújtott teljesítmények alapján meghatározott kategória különdíja: Tárgyi különdíj csapattagonként (iPad)
MNB Oktatási Klub hallgatói csapat különdíj: nettó 750 000 Ft csapatonként (feltétele, hogy a csapattagok mind az MNB Oktatási Klub tagjai legyenek)


A versenyen való részvétel ingyenes. A versenyre a magyarországi és külhoni, de magyar nyelvű képzést is indító felsőoktatási intézményben 2021/2022. tanév 1. (őszi) félévben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező, alapképzésben (BA/BSc), mesterképzésben (MA/MSc), osztatlan képzésben, illetve doktori képzésben tanulmányokat folytató nappali vagy levelező munkarendű hallgatók jelentkezhetnek 2-3 fős csapatokban.

Jelentkezési határidő: 2021. november 7. 23:59
Az esettanulmány elektronikus elküldése a csapatoknak: 2021. november 12.
Megoldás feltöltésének határideje: 2021. november 14. 23:59
Döntő: 2021. december 3.

Jelentkezni a verseny online felületén lehet >>>

További információk a versenyfelhívásban találhatóak >>> 

Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság – 29. MLBKT Kongresszus

Hallgatók figyelem!

Idén személyesen is részt vehettek a 29. MLBKT Kongresszus első napján november 10-én Tapolcán!

Számos program várja az érdeklődőket!

Többek között lehetőségetek lesz egy izgalmas előadás során egy a közelmúltban elkészített felmérés eredményeit megismerni, melyben arra próbáltak fényt deríteni számotokra, hogy mennyit keres napjainkban egy logisztikai gyakornok és pályakezdő. Az előadás különlegességét mutatja, hogy mind hallgatói, mind tapasztalt munkavállalók adatai alapján tudtok bepillantani a jövő lehetőségeibe.

Az előadás mellett egy szakmai játékos logisztikai kvíz is vár Titeket, ahol a legjobban teljesítőket értékes nyereményekkel díjazzák!

A kvíz három témakört fog érinteni:

– logisztikai menedzsment,
– termelési és raktárlogisztika,
– fuvarozás, szállítmányozás.

Délelőtt a Lőrincz Péter Diplomamunka Pályázat eredményhirdetésére is sor kerül, melynek keretein belül a BSc és MSc első helyezettek témáját is lehetőségetek van meghallgatni.

A programok mellett egy előzetes játékban való részvételre is lehetőségetek van, ez pedig a FOTÓPÁLYÁZAT!

November 9-ig várják olyan fotók és selfiek érkezését, melyen látható a 30 éves MLBKT logója és logisztikai környezetben készült.  (A fotókat az MLBKT hivatalos facebook oldalán üzenetben vagy pedig az ifitagozat.mlbkt@gmail.com email címre küldhetitek.) A beérkezett képekre a november 10-i eseményen lehet majd szavazni, a győztes pályázó értékes nyereményben részesül!

Kezdés: 2021. november 10-én 10:30-kor.

Regisztrálj minél előbb, hiszen a férőhelyek száma limitált >>>

Minden fontos információ megtalálható a Hallgatói Konferencia honlapján >>>

A Hallgatói Konferencia az MLBKT Ifjúsági Tagozatának tagjai számára díjmentes.

Amennyiben nem vagy tag, a konferencia kedvezményesen 3900 Ft, mely tartalmazza a programokat és az ebédet is.

(Fotó: kongresszus.logisztika.hu)

Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság – Kérdőív

Kedves Hallgató, Pályakezdő!

Kérjük segítsd a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság munkáját az alábbi kérdőív kitöltésével, melyben azt szeretnék felmérni, hogy a logisztikus hallgatók és pályakezdők adott szektorban, adott pozíciókban milyen kereseti lehetőséggel rendelkezhetnek.

A felmérés célja, hogy egy átfogó képet tudjanak alkotni, hogy a piacnak mire és milyen szakemberekre van szüksége, valamint a fiatalok is megismerhessék az egyes szektorok lehetőségeit és az egyes régiók közti különbséget.

A kitöltés teljesen anonim és csupán pár percet vesz igénybe >>>

Üzemlátogatás a Bakony Ipari Kerámiánál

A Gazdaságtudományi Kar hallgatói Dr. Dániel Zoltán kíséretében látogatást tettek a Bakony Ipari Kerámia üzemegységében. A látogatás célja az volt, hogy a hallgatók élőben is belelássanak egy termelő vállalkozás működésébe, ezzel kutatási témaötleteket gyűjthessenek elsősorban a termelés, a logisztika, pénzügy területén.

A látogatás első részében a gyár ügyvezető igazgatója, Kurucsai Ferenc mutatta be az üzem történetét, fő profilját. Az előadás közben a hallgatók termékmintákat is kézbe vehettek, ismerkedve a kerámia ipari hasznosulásával. Ezt követően Hauzler László, a termeléstervezésért felelős vezető, karunk volt hallgatója kíséretében bejártuk az üzemet, az alapanyag előkészítőtől, a gyártócsarnokon át a minőségellenőrzésig, csomagolásig. Az első állomáson az alapanyag üzemvezetője, egyetemünk volt hallgatója, Gyulavári Zsuzsanna ismertette az alapanyag előállítás módszertanát, majd ezt élőben is megtekinthettük Zsuzsanna és Soós Máté alapanyag-fejlesztőmérnök kíséretében. Ezek után megnézhettük a gyártási folyamatot, a formázástól az égetésig, majd következett a nagyon fontos munkafázis, a minőségellenőrzés. Ezen a szakaszon Ébner László termelési igazgató kísért el minket.

A kirándulás végén ötletekkel és tapasztalatokkal felvértezve indultunk vissza az Egyetemre.

A program az NTP-HHTDK-20-0026 azonosító számú “A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása” c. projekt keretében valósult meg. 


HMEP-SLU Graduate business scholarship

HMEP-SLU scholarships are awarded to selected candidates from Central European countries to pursue a graduate business degree at Saint Louis University. Scholarship awards cover full tuition costs in the Chaifetz School graduate business program of the successful applicant’s choice.

The scholarship also covers health insurance and academic related costs and fees. Student employment within the Chaifetz School of Business may also be available to scholarship recipients in order to supplement financial support. It is anticipated that the support of individuals and the university will make it possible to provide two HMEP-SLU scholarships annually.

The HMEP-SLU Scholarship applies to the following programs:

– Executive Master of International Business (EMIB)
– Master of Science in Applied Financial Economics
– Master of Science in Supply Chain Management
– Professional MBA

Eligibility:
– undergraduate degre
– min. 1 yrs work experience
– GMAT, TOEFL

The scholarship covers:
– full tuition
– books
– university fees

Accepting applications year round Final deadline for upcoming school year: October 30th

Read more about the scholarship >>>

Or for more information contact: hmep@slu.edu

<<<

Archívum

powered by wordpress - made by us
Vissza az oldal tetejére.