június 2021 - Pannon Egyetem - GTK
mobile menu icon
mobile menu icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
switch icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
PE icon

Szeretlek Balaton | GreenLike #16

Laczkó Boglárkával már sok podcastban találkozhattatok és számos tanácsot adott már nekünk azzal kapcsolatban, hogyan lehetünk környezettudatosabbak.

Ezúttal az Évite – Édes Vizeinkért Természetvédelmi Egyesület alelnökeként van jelen, és az egyesületről, valamint a “Szeretlek Balaton” akcióról beszélgetünk.

A GreenLike podcastok a 2019-1.3.1-KK-2019-00015 azonosító számú, „Körforgásos gazdasági alapokon nyugvó fenntartható kompetencia központ létrehozása a Pannon Egyetemen” című pályázati projekt keretében valósulnak meg.

BITTNER PÉTER HR DÍJ – 2020/2021-es tanév

A Bittner Péter HR Díj olyan tudományos díj, amely az emberi erőforrás gazdálkodás területén a kutatómunkában kimagasló teljesítményt elért alapszakos hallgatók elismerésére szolgál. A díjat alapította a Humán Szakemberek Országos Szövetsége (HSZOSZ), a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kar Menedzsment Intézete (PE-GTK MI) és özv. Bittner Péterné.

Az odaítélés alapja: országosan meghirdetett, évenkénti pályázat, amelyen pályázhat HR témában készült Emberi erőforrások alapképzési szakos (gazdaságtudományi terület) szakdolgozat készítője új, eredeti tudományos értékkel bíró HR-es problémakör gyakorlati megoldásával.

DÍJ:

  • 100.000 Ft pénzjutalom,
  • a szakdolgozat HSZOSZ tudástárban történő elhelyezése az érintett beleegyezésével,
  • publikációs lehetőség tudományos folyóiratban,
  • meghívás HSZOSZ éves konferenciára és HSZOSZ klubokba előadóként,
  • oklevél.

FELTÉTELEK:

  • Olyan problémamegoldó dolgozattal lehet pályázni, amely egy valós vállalati problémát dolgoz fel, probléma-feltárási módszereket alkalmaz, és a dolgozatban megjelenő elemzés, értékelés és javaslattétel emberi, szervezési és gazdasági szempontokat is figyelembe vesz.
  • Olyan szakdolgozat nyújtható be, amelyet a 2020/2021-es tanévben sikeresen megvédtek.
  • A Díj odaítélhető HR témában készült Emberi erőforrások alapszakos (gazdaságtudományi terület) szakdolgozat készítőjének.

PÁLYÁZÁS MENETE:

  • A hallgató saját maga pályázik a megvédett szakdolgozat változatlan formában történő elküldésével az alábbi e-mail címre: szvt@gtk.uni-pannon.hu;
  • A pályázathoz csatolandó a pályázó Motivációs levele is.

PÁLYÁZÁS HATÁRIDEJE: 2021. július 6.

A díj átadására a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának Tanévnyitó Ünnepségén, 2021. szeptemberében kerül sor.

A pályázati felhívás letölthető itt. >>>

DIPLOMAÁTADÓ ÜNNEPSÉG – Ismételt részvételi felmérés

Kedves Végzős/Végzett Hallgatónk!

Az elmúlt héten érvénybe lépett járványügyi szabályozás következtében a diplomaátadó ünnepség lebonyolításában történtek változások, melyek befolyásolhatják a részvételi szándékot. Emiatt szeretnénk kérni, hogy az alábbi kérdőív kitöltésével ismét oszd meg velünk véleményedet.

Kérjük, akkor is töltsd ki, ha a korábbi kérdőívet már kitöltötted, ugyanis most változtak a feltételek a korábbiakhoz képest.

A diplomaátadó ünnepség időpontja: 2021. július 9. (péntek) 10:00

Az ünnepség lebonyolítása az alábbi feltételek mellett zajlik:  

1. A diplomaátadón kizárólag a most záróvizsgát tett hallgatók vehetnek részt.

2. A részvételhez a végzett hallgatóknak nem szükséges védettségi igazolvánnyal rendelkezniük, tehát enélkül is részt vehetsz az ünnepségen. 

3. A diplomaátadó ünnepség helyszínén, azaz a B épület aulájában hozzátartozó nem tartózkodhat.

4. A rendezvényt online közvetítjük, amelyet az A/1-es és A/2-es előadótermeinkben a hozzátartozóknak kivetítünk. A hozzátartozóknak sem szükséges védettségi igazolvánnyal rendelkezniük. 

5. Egy hallgatóval maximum 2 hozzátartozó jöhet.

6. Az ünnepségen az egyetemi szabályozás nem teszi lehetővé talár viselését, ezért kérjük, hogy az alkalomhoz illő ruházatban legyél szíves megjelenni (pl. Férfiak: öltöny vagy sötét nadrág, ing, az alkalomhoz illő zárt cipő; Nők: blúz, sötét szoknya, ruha vagy kosztüm, alkalomhoz illő zárt cipő).

Kérjük, válaszold meg az alábbi linken elérhető kérdéseket 2021. július 1. éjfélig! -> https://kerdoiv.gtk.uni-pannon.hu/index.php/386518

Köszönjük az együttműködést.

A MOL Csoport fenntarthatósági törekvései | GreenLike #15

GreenLike podcastunkban ezúttal a MOL Csoport fenntarthatósági törekvéseiről beszélgetünk.

Vendégünk Sőregné Zelei Krisztina, a MOL Csoport Csoportszintű Környezetvédelmi Szenior Szakértője.

A GreenLike podcastok a 2019-1.3.1-KK-2019-00015 azonosító számú, „Körforgásos gazdasági alapokon nyugvó fenntartható kompetencia központ létrehozása a Pannon Egyetemen” című pályázati projekt keretében valósulnak meg.

Pályázati felhívás hallgatói kutatói ösztöndíj elnyerésére

A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara pályázatot hirdet „A fiatalok pénzügyi tudatosságának mérése a Pannon Egyetem vonzáskörzetében” című kutatócsoport munkájának keretében Hallgatói Kutatói Ösztöndíj elnyerésére 1 fő részére.

A támogatásra az alábbiakban meghatározott kutatási témában a Gazdaságtudományi Kar PhD hallgatói pályázhatnak:
• „A fiatalok pénzügyi tudatosságának mérése a Pannon Egyetem vonzáskörzetében” (vezető: Dr. Sztankó Éva)

Az ösztöndíj időtartama egy év (2021. augusztus 01. – 2022. július 31.).

A pályázható összeg: PhD hallgató esetében 60 000 Ft/hó.

Az SZMSZ szerinti bizottság értékeli a pályázatokat.

Benyújtási határidő: 2021. július 10. (péntek), 16.00 óra

Benyújtás módja: e-mailen elküldeni a nagy.andrea@gtk.uni-pannon.hu e-mail címre.

A pályázatnak tartalmaznia kell a jelölt szakmai önéletrajzát és egy motivációs levelet.

A Veszprém-Balaton 2023 EKF projekt fenntarthatósági célkitűzései | GreenLike #14

GreenLike podcastunkban ezúttal a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa projekt fenntarthatósági célkitűzéseiről, a Zöld Horizont progamról és a Balaton Labor programról beszélgetünk.

Vendégeink:
Forró Krisztina, a Veszprém-Balaton 2023 EKF Horizontális célok megvalósításáért felelős vezető projektmenedzser,
Szalai Marietta, a program fenntarthatósági projektmenedzsere és
Tóth Miklós kulturális projektmenedzser.

A GreenLike podcastok a 2019-1.3.1-KK-2019-00015 azonosító számú, „Körforgásos gazdasági alapokon nyugvó fenntartható kompetencia központ létrehozása a Pannon Egyetemen” című pályázati projekt keretében valósulnak meg.

DIPLOMAÁTADÓ ÜNNEPSÉG – Részvételi felmérés

Kedves Végzős/Végzett Hallgatónk!

A járványügyi előírások lehetővé teszik, hogy ebben a félévben szervezzünk diplomaátadó ünnepséget az alább felsorolt feltételek betartása mellett.

Az ünnepség megszervezéséhez szeretnénk előzetesen felmérni, hogy részt kívánsz-e venni az ünnepségen.

Kérjük, olvasd el figyelmesen a feltételeket és azok függvényében válaszold meg a kérdéseket a Moodle felületen 2021. június 17. éjfélig!

Az ünnepségek tervezett időpontja:

– 2021. július 9. (péntek), 10:00-12:00 és/vagy
– 2021. július 17. (szombat), 10:00-12:00

FONTOS! Az időpontot a beérkezett visszajelzések függvényében véglegesítjük.

FELTÉTELEK:

1. A diplomaátadón kizárólag a most záróvizsgát tett hallgatók vehetnek részt.

2. A részvétel feltétele, hogy rendelkezz az ünnepség időpontjában érvényes védettségi igazolvánnyal, melyet belépéskor ellenőrzünk (a 264/2001 Korm.rendeletnek megfelelően).

3. A diplomaátadó ünnepség helyszínén, azaz a B épület aulájában hozzátartozó nem tartózkodhat.

4. A rendezvényt online közvetítjük, amelyet az A/1-es és A/2-es előadótermeinkben a hozzátartozóknak kivetítünk. Ebben az esetben a hozzátartozóknak is szükséges a védettségi igazolvány.

5. A járványügyi előírások miatt talárt sajnos nem biztosítunk.

Kérjük, kattints a linkre, válaszold meg a kérdéseket 2021. június 17. éjfélig! >>> https://moodle.gtk.uni-pannon.hu/course/view.php?id=5560

Együttműködésedet köszönjük!

Francia-földrajz szaktól a projektmenedzsment világáig – Interjú öregdiákunkkal, Bártfay Erikával

Alumni interjúalanyunk ezúttal Bártfay Erika, aki jelenleg Intercompany & Export Project Manager, a Savencia Fromage & Dairy Hungary Zrt.-nél. Ahhoz, hogy idáig eljusson hosszú utat járt be, karrierje alakulását pedig nagymértékben meghatározta egy 14 évesen meghozott döntése. Szakmai életújtáról és tapasztalatairól beszélgettünk vele.

– Mit érdemes tudni Önről? Honnan és hogyan indult a karrierje?

– Elég kalandos utat jártam be, amíg elértem oda, ahol most tartok. Utólag visszagondolva szakmai pályafutásom egyik meghatározó mérföldköve a középiskolás éveimhez köthető. A Sárospataki Református Kollégiumba jártam angol nyelvi tagozatra, ahol második nyelvnek a latin és a francia közül választhattam. Én az utóbbi mellett tettem le a voksom és azt hiszem, hogy ez a 14 éves koromban meghozott döntésem nagymértékben hozzájárult a szakmai pályámhoz.

Nagyon megszerettem a francia nyelvet, és a középiskola után is ezen a vonalon indultam el. Francia-földrajz szakon tanultam Nyíregyházán a Bessenyei György Tanárképző Főiskolán (mai Nyíregyházi Egyetem egyik elődje). Ez a döntésem akkoriban igen jónak tűnt, hiszen mivel az adott évfolyamban én voltam az egyetlen, aki ilyen párosításban tanult, sok lehetőség nyílt meg előttem. Francia szakosként például nem voltak olyan elérhetetlenek az ösztöndíjak sem. Socrates ösztöndíjjal töltöttem el egy félévet Brüsszelben egy fordító-tolmács képzésen, Comenius ösztöndíjasként pedig egy flamand intézménynél is vendégeskedtem. Örömmel gondolok vissza erre az időszakra, hiszen olyan tapasztalatokat szerezhettem a külföldön eltöltött hónapok alatt, melyek jó alapot adtak a későbbiekben.

A főiskola élvégzése után tanári szakkal nem volt olyan egyszerű az elhelyezkedés. Úgy gondoltam, hogy jobb esélyeim lennének, ha általános iskola mellett a középiskolában is taníthatnék. Ehhez azonban el kellett végeznem egy kiegészítő képzést is. A Pécsi Tudományegyetem francia nyelv szakos bölcsésztan-hallgatója lettem.

A Pécsett töltött idő alatt beiratkoztam egy francia nyelvű business kurzusra, majd elnyertem a European Voluntary Service ösztöndíját, melynek keretein belül a European Mouvement Belgium non-profit szervezetnél dolgoztam projektmenedzserként.

– Gondolom, ekkor már az egyetem vége felé járhatott. Ebben az irányban indult el a végzést követően is?

– Hazaérkezésem után, Budapesten helyezkedtem el az akkori Pannontej Zrt. és Veszprémtej Zrt. közös központi irodájának lettem a vezetője, valamint tolmács és fordítói feladatokat láttam el.  Párhuzamosan befejeztem az egyetemi tanulmányaimat. A felettesem bátorsítására úgy éreztem, hogy a tanári diplomám kevés lesz a szakmai fejlődésemhez, a továbblépéshez, ezért jelentkeztem a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kar vezetés és szervezés mesterképzésére.

– Ekkor talált rá a Pannon Egyetemre?

– Igen, így történt. A logisztikai és a HR szakirány közül az utóbbira esett a választás, ez állt hozzám közelebb.  Már a felvételi elbeszélgetésen is jó benyomást tett rám az egyetem.

A mi évfolyamunk volt az első ezen a képzésen. Az első évet együtt töltöttük, majd specializálódtunk. Humánerőforrás és logisztika közül választhattunk, én természetesen az előbbi irányába indultam. A szakdolgozatomat Dr. Obermayer Nóránál írtam, kompetencia menedzsment területen.

– Ön elég sok felsőoktatási intézmény hallgatója volt már. A többivel összehasonlítva milyen volt Veszprémbe járni?

– A legtöbb tudást, amelyet munkám során is hasznosítani tudok, a Pannon Egyetem adta. Azt gondolom, hogy a tanárképzés területén a Nyíregyházi Egyetem is megfelelő felkészítést nyújtott.  Mindenkinek bátran merem ajánlani a Pannont, hiszen a képzés tematikája nagyon jó volt, a tanárok pedig mindig felkészülten érkeztek az órákra.

A mesterkurzust munka mellett, levelező tagozaton végeztem, nem éreztem semmilyen különbséget a nappali és a levelező képzés között, az oktatás ugyanolyan magas szinten folyt. Olyan tudásanyagot, ismeretet kaptunk, amelyet a szakmámban valóban hasznosítani tudtam, tudok a mai napig. A tantárgyak túlnyomó többsége valódi tudást adott.

A mai napig jó szívvel gondolok vissza azokra az évekre, és hálás vagyok az ott megszerzett tudásért, úgy gondolom, megérte elvégezni a képzést.

– Volt esetleg olyan tantárgy vagy tanagyag, aminek az ismerete segítette a mindennapi munkaját is?

– Az egyetem elvégzésével párhuzamosan folyamatosan volt lehetőségem előre lépni a szakmámban. Amiben végül megtaláltam a szakmai kihívást, a projektmenedzseri pozíciót. Ezzel kapcsolatban sokat tanultam Szabó Lajostól, de a mindennapi munkavégzéshez szükséges legújabb szoftverek és programok használatáról is szereztem információt az iskolapadban ülve. Amikor például a vállalatunk az SAP bevezetésébe kezdett, én is hozzá tudtam tenni az ismereteimet, ezzel is segítve a folyamat gördülékenyebb lebonyolítását.

– Ezek szerint az évek alatt sikerült előbbre lépnie és kimozdulnia az asszisztensi szerepkörből. Mivel foglalkozik jelenleg?

– Most Intercompany & Export Project Manager munkakörben dolgozom. A francia anyavállalatunknak az egész világon vannak leányvállalatai, a munkám egyik része pedig a velük való kapcsolattartás és együttműködés. Ezen kívül mivel Európában egyedüliként nálunk, Veszprémben történik a panírozott termékek, főként a sajtok gyártása, ezzel a termékkel kapcsolatban is sok feladatom van, de az exportpiacokért is én felelek. A to Z folyamat minden lépést követem, egészen a piacra jutásig segítem a termékek útját, kapocs szerepet töltök be a piac, a marketing és az üzem között.

– Ilyen széleskörű szakmai tapasztalattal a háta mögött milyen jó tanácsot tudna adni az iskolapadban, vagyis jelen helyzetben a home office-ban otthon ülő hallgatóinknak?

Az üzleti életben az egyik legfontosabb dolog a felkészültség, a magabiztos tudás. Felkészültnek kell lenni minden alkalomra, legyen az egy fontos, stratégia tárgyalás vagy akár egy kollegális, egyeztető megbeszélés. Akkor tudunk tapasztalatokat szerezni, ha merünk őszintén, bátran kérdezni, figyelmesen hallgatni és a jó tanácsot elfogadni. Az újításokra, változásokra nyitottnak lenni!

A motiváltság és a tenni akarás mindig meghozza a gyümölcsét. Aki valóban akar, az előbb-utóbb munkát és felelősséget is fog kapni. Nincs olyan, hogy csettintésre minden megoldódik, érdemes mindenbe energiát fektetni, amiben eredményt akarunk elérni. Nőként pedig talán sokszor ennél még többet is le kell tennünk az asztalra.

– Van nálunk a karon egy Alumni szervezet, ahol a volt diákjaink osztják meg egymással és az egyetemmel szakmai tapasztalataikat. Hallott már Ön erről?

– Igen, hallottam már az Alumni programról. Az egyetem elvégzését követően tagja voltam egy egyetemi Alumni programnak, de azóta annyi minden történt az életemben, hogy ez egy kicsit háttérbe szorult.

Egyébként ezeket a kezdeményezéseket nagyon jó ötletnek tartom. A kapcsolatok mindig jól jönnek és sokat számítanak, ha bármire szüksége van az embernek. Ha például fel kell hívnom egy partnert, sokkal könnyebben megy az együttműködés, ha van valami személyesebb szál a megkeresés mögött.

– A sok munka mellett mi az, amivel szívesen foglalkozik a szabadidejében? Mivel tud igazán kikapcsolódni?

– Nagyon szeretek olvasni és mostanában a festés világában is egyre jobban elmélyülök. Ezeken kívül pedig igyekszem minél több időt eltölteni a szabad levegőn, ha időm engedi szívesen túrázok és kirándulok a családommal és remélem hamarosan az utazásra is lehetőség nyílik.

Az interjút készítette: Kántor Szilvia


Ha a Pannon GTK Alumni szervezetről bővebb információt szeretnél, látogass el honlapunkra! Kattints!>>>

Ismerd meg sikeres öregdiákjainkat! Még több interjút találsz itt. >>>

Fókuszban a Balaton-felvidéki Nemzeti Park | GreenLike #13

A Föld napja alkalmából, a fenntartható turizmus jegyében a tavaszi Balaton aktív kínálatát helyezzük a fókuszba. Vendégünk dr. Kopek Annamária a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság Ökoturisztikai és Környezeti-nevelési Osztály osztályvezetője, akitől megtudhatjuk

– mit jelent a Föld napja és hogyan ünneplik a nemzeti parkok?
– milyen feladata van a természetvédőknek és milyen tevékenységeket végeznek?
– milyen tematikus látogatóhelyeket kereshetünk fel a nemzeti park területén?
– hogyan járul hozzá a nemzeti park a 4 évszakos kínálathoz?

A GreenLike podcastok a 2019-1.3.1-KK-2019-00015 azonosító számú, „Körforgásos gazdasági alapokon nyugvó fenntartható kompetencia központ létrehozása a Pannon Egyetemen” című pályázati projekt keretében valósulnak meg.

Ghibli Szállítmányozási Kft. – állás lehetőség

A Ghibli Szállítmányozási Kft. szenvedélye a logisztika. Felkapják, tárolják, csomagolják, szervezik, elviszik, elhozzák, mint a sivatagi szél, mindig célba érnek.

Fontos nekik, hogy Te azt a feladatot végezd, amiben igazán jó vagy! Nincs ellenedre, ha ezek a tennivalók változatosak? Önállóan és gyorsan dolgozol? Csatlakozz hozzájuk most!

Fuvarszervező üzletkötő pozícióba keresnek új munkatársat!

Az alábbi feladatok várnak:

– Nemzetközi közúti fuvarok szervezése, lebonyolítása és rögzítése
– Ügyfélkör kiépítése, forgalom növelése, új megbízók akvirálása
– Kapcsolattartás a meglévő ügyfelekkel, alvállalkozókkal
– Árajánlatok és egyéb kalkulációk készítése, letárgyalása
– Az esetlegesen előforduló reklamációk kezelése
– Fuvarszervezéshez kapcsolódó dokumentáció elkészítése, pontos adminisztrálása

A pozíció betöltéséhez elengedhetetlen:

– Magabiztos angol nyelvtudás szóban és írásban
– Minimum középfokú végzettség
– Felhasználói szintű számítógépes ismeretek
– Pontos adminisztráció

Ami előnyt jelent:

– Német / spanyol / francia nyelv ismerete
– Szolgáltatói oldalon szerzett tapasztalat
– Piaci kapcsolatok
– Felsőfokú szakirányú végzettség

Szükséges kompetenciák:

– Dinamikus, önállóan dolgozni tudó személyiség
– Határozottság
– Értékesítési és ügyfélorientált szemlélet
– Kitűnő kommunikációs készség
– Problémamegoldó- és szervező készség

Amit cserébe kínálnak:

– Stabil vállalati háttér
– Szakmai fejlődés, továbbképzés
– Versenyképes bérezés és egyéb ösztönzők
– Emberközpontú, családbarát vállalati kultúra

Munkavégzés helye:

Budapest, belvárostól 10 perc – Boráros tértől 2 HÉV megálló

Vidám, profi csapat és kemény munka mellett egy megbízható cég stabilitása vár!

Ha szereted a felelősségteljes munkát, akkor küldd el önéletrajzodat bérigény megjelölésével a palyazat@ghibli.hu címre „Fuvarszervező” jeligére.

<<<

Archívum

powered by wordpress - made by us
Vissza az oldal tetejére.