november 2020 - Pannon Egyetem - GTK
mobile menu icon
mobile menu icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
switch icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
PE icon

“A világ már sosem lesz olyan lassú, mint most” – Interjú öregdiákunkkal, Horváth Ádámmal

Alumni interjúsorozatunk keretében Horváth Ádámmal beszélgettünk, aki a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának hallgatójaként magas szinten sportolt és kivette részét az egyetemi életből is. Szóba kerültek a karrierútja során szerzett tapasztalatok és megosztotta velünk a jelennel, illetve jövővel kapcsolatos meglátásait is.

– Milyen szakon tanultál a Pannon Egyetemen?

– 2009-ben emberi erőforrások alapszakon végeztem, majd ezt követően 2011-ben a vezetés és szervezés mesterszak szervezetfejlesztési szakirányán szereztem diplomát. Néhány hét múlva egy újabb izgalmas intellektuális kaland kezdődik az életemben: az MIT (Massachusetts Institute of Technology) Sloan Business School posztgraduális Executives in Management, Innovation & Technology (ACE) programjában vehetek részt. Itt digitális üzleti stratégiát, AI, machine learning és szervezeti transzformáció tárgyakat fogok hallgatni.

– Az egyetemi évek során számos aktivitásban részt vettél. Melyek maradtak meg a legjobban benned?

– Az egyetem Karrier Irodájában dolgoztam hosszabb ideig, ahol például alumni magazint is szerkesztettünk Merkel Dáviddal, Gadár László vezetése alatt. Ezen kívül az esettanulmányi versenyek voltak számomra a legmeghatározóbbak, tanulmányaim során vagy harminc alkalommal képviseltem az egyetemet ilyen megmérettetésen. Volt köztük stratégiai, online vagy üzleti szimuláció is. Rengeteget tanultam belőlük és nagyon sok olyan emléket őrzök, amit az egyetem nélkül nem kaptam volna meg.

– Mit ajánlasz nekünk, jelenlegi hallgatóknak? Melyek azok a programok, amelyeken érdemes részt venni, mindenképpen kipróbálni magunkat tanulmányaink során?

– Munkáltatói márkaépítéssel foglalkozunk a Brandfizz-ben és az Európai Employer Brand Szövetségben (EAEBA). Azt látom, hogy a cégek is keresik a legtehetségesebb, ambiciózus végzetteket, akiknek terveik, céljaik vannak. Én arra bátorítok mindenkit, hogy éljenek a lehetőségekkel, vegyenek részt vállalati nyílt napokon nemcsak Veszprémben, hanem más városokban vagy más országokban, akár személyesen, akár online. Mi a Brandfizz-nél egy úgynevezett Campusfizz nevű programot működtetünk, ami pont azt segíti, hogy ez a két fél egymásra találjon.

– Már saját vállalatod van, mint említetted. Ez a Brandfizz Employer Branding. Mesélnél nekünk arról, hogyan jutottál el idáig?

– Klasszikus értelemben véve én is a startup Bermuda-háromszögben kezdtem vállalkozni: ami a gyors internet – lassú számítógép – hideg pizza triásza volt. Csak akkor még senki nem hívta startupnak az induló cégeket és befektetői pitchek helyett az új ügyfelek és az árbevétel versenypiacról történő növelése kötötte le a figyelmünket. A Hotel Magister 2112-es szobájából induló kreatív ügynökség tipikusan gyorsan növekvő cég lett. Mire a tanulmányaimmal végeztem, már nem munkahelyet kerestem, hanem tudtam, hogy saját utamat fogom járni.

– Az egyetem első évétől tudatosan erre készültél?

– Dehogy. Középiskola ötödik évében szereztem meg a felsőfokú multimédiafejlesztő végzettségemet. A legelső munkám az egyetemen látszólag a véletlennek köszönhetően jött össze. Kötelező szakmai gyakorlatomat teljesítettem HR szakirányon, amikor azt a megbízást kaptam a cégtől, hogy keressek nekik olyan embert, aki elkészítené egy weblapjukat. 2006-ot írtunk. Hazafelé jövet a buszon gondoltam át, hogy elvileg erről nekem papírom van, csak még sosem csináltam élesben. Az ügyvezető belement, hogy tegyek egy próbát és ha sikerül, további megbízást adnak. Az egyetem végére már tíz fővel dolgoztam együtt az ügynökségben.

– Hogyan lett a hivatásod a munkáltatói márka és a Brandfizz?

– Már a legelső ügynökségi megbízásaink között volt olyan feladat, ami employer brandinghez kapcsolódott. Az esettanulmányi versenyek és jó pár állásbörze szervezésében való részvétel után könnyen rá tudtam kapcsolódni a vállalatok igényeire. A Brandfizzt azért hoztuk létre Zvezdovics Anitával, hogy felpezsdítsük a cégek munkáltatói márkáját és hogy minél több igazán nagyszerű munkahely jöjjön létre Magyarországon. Olyanok, ahol élmény dolgozni.

Ébren töltött óráink legnagyobb részét a munkahelyünkön töltjük, így a munkavállalói élményünk kihat az egész életünkre. Nem lehet felhőtlenül boldog az az ember aki napi 8 órában utálja, amivel foglalkoznia kell.

A Brandfizz pár év alatt a legkeresettebb employer branding ügynökség lett idehaza, valamint az európai és világszintű szakmai szervezetekben is képviseljük a magyar munkáltatói márka szakmát. Megbízóink azok a vállalatok, akik mérhető üzleti eredményeket várnak a munkáltatói márkától és nem három babzsákot a társalgóba.

– Most egy programsorozat keretein belül jöttél el az egyetemre, amely témája a szóbeli előadásmód fejlesztése volt. Sokaknak nehéz mások előtt beszélni, és nem túl szerencsés, ha az első ilyen komolyabb szituáció például a szakdolgozat védése. Mit ajánlanál annak, aki szeretné magát fejleszteni ezen a téren?

– Teljes mértékben át tudom érezni, milyen az, amikor valaki szorong, feszült, ideges lesz egy ilyen helyezettől. Ez a készség olyan, mint a biciklizés: nem lehet tankönyvekből megtanulni. Én Toastmaster Clubba jártam rendszeresen, ahol hétről-hétre visszajelzést kaptam és a legjobbaktól tanulhattam. 6 év után 2020-ban 2x Nyilvános Beszéd Magyar Bajnok lettem. Ez a szervezet most már elérhető itt, Veszprémben is.

– Az oldalatokon olvastam egy érdekes cikket. Jávorszarvas teszt volt a címe. Ahol az elnevezés abból ered, hogy a tavaszi időszak olyan helyzet elé állította a vállalatokat, mint a sofőrt az úton előtte megjelenő jávorszarvas. Az akkori reakcióknak hosszútávon lesznek következményei. Fél évet írtál, hogy már ennyi idő múlva lehet érezni a hatást. Érezhetőek-e már a Jávorszarvas teszt hatásai?

– Igen, azok a cégek, akik pozitívan kezelték a helyzetet, nem csak hogy hozták a várt teljesítményt, de növelni is tudták a dolgozói elégedettséget. Mi is folyamatosan bővítjük csapatunkat, mert nagyon nagy lett az igény arra, hogy a cégek tudják, hogyan lehet bevonzani, elkötelezni és megtartani a legjobbakat. Azok a cégek, akik a munkavállalói élményben jobban teljesítenek, mint a versenytársaik, nem csak megelőzik versenytársaikat a konkrét üzleti mérőszámokban, de túl is teljesítik azokat. Az MIT készített erről egy átfogó kutatást, ahol Fortune 500-as céget vizsgáltak. A munkavállalói élményben jobban teljesítők innovációs képessége dupla akkora, mint a versenytársaké, ami azt jelenti, hogy az elmúlt két évben bevezetett, feltalált új termékekből kétszer akkora árbevételt tudnak generálni, mint azok a cégek, akiknél ez az élmény nem ilyen erős. Egész egyszerűen üzleti érdek jó munkahelyeket létrehozni. Mi ebben segítünk olyan partnereknek, mint az EY, Telenor vagy az NN Biztosító.

– Hogyan látod, Magyarországon ez a szemléletmód már ott van a felsővezetők gondolkodásában? Érzik, tudják, hogy erre szükség van?

– Abszolút. Ritkán kell ezt magyarázni már. Az más kérdés, hogy melyik vezető tesz ezután konkrét lépéseket is és hányan ragadnak meg az elképzelések, tervek szintjén. Úgy látom, hogy egyre több cég szeretne odafigyelni arra, hogy valóban jó munkahely legyen. Egyre kevesebb tehetségből vadásznak a vállalatok, ennek demográfiai okai vannak és ez a trend látványosan erősödni fog 10 éves időtávon idehaza. Illetve a mai fiatalok sokkal könnyebben találnak munkát a globalizált világnak köszönhetően, így azoknak a cégeknek, akik szeretnének innovatívak maradni, digitalizálni, agilisan működni, árbevételt növelni Magyarországon, azoknak kulcskérdés, hogy láthatóak legyenek a munkaerőpiacon, és bevonzzák a tehetséges fiatalokat.

2019-ben még a vírus előtt, egy felmérésben, amit vezérigazgatók között végeztek, a megkérdezettek 93% válaszolta azt, hogy legfontosabb megoldandó kihívása megtalálni a megfelelő embert a megfelelő pozícióra. Azt már látjuk, hogy a tavaszi időszak alatt nem a top performerek vesztették el munkájukat. A tehetségekért, jó szakemberekért továbbra is elképesztően nagy a verseny.

– Úgy látom, te magad is az élethosszig tartó tanulásban hiszel. A következő generációnak is ezt ajánlod?

– Igen, de főleg a vállalatvezetőknek. Azt szoktam mondani, hogy egy dolog rosszabb annál, ha képzed a kollégáidat és elmennek, ez pedig az, ha nem képzed őket és maradnak. Azoknak, akik még az egyetemen tanulnak, azt tudom elmondani, hogy ez csak fel fog gyorsulni. Aki gyorsabban reagál új helyzetekre, gyorsabban adaptálódik – és a vírus megtanított minket arra, hogy nem tudhatjuk, mi lesz a jövő héten -, az előrébb jut. Sokan azt mondják, hogy felgyorsult a világ. Én azt látom, hogy a világ már sosem lesz olyan lassú, mint most.

– Nagyon szépen köszönöm a beszélgetést. Zárásként szeretném megkérdezni, hogy miért ajánlod az egyetemet, a Gazdaságtudományi Kart a jövendőbeli hallgatóknak?

– Én itt az egyetemen nagyon nagy szabadságot kaptam. NB1-es sportoló voltam az iskola mellett. Már önmagában ezt a kettőt összehangolni nem volt egyszerű, itt figyelembe vették ezt is. Rengeteg segítséget kaptam, például a kollégiummal kapcsolatban is. Különleges az a típusú személyes kapcsolódás, amire itt az egyetem mérete miatt lehetőség nyílik. Az, hogy tudják, ki vagy, érdekli őket, mi történik veled, nekem óriási segítség volt. Olyan nagyszerű embereket ismerhettem meg, akikhez a mai napig szoros kapcsolat fűz.

Az interjút készítette: Szeifert Anita


Ha a Pannon GTK Alumni szervezetről bővebb információt szeretnél, látogass el honlapunkra! Kattints!>>>

Új akkreditált online nyelvvizsga a Corvinuson

2021. januártól a Corvinus Nyelvvizsgaközpont akkreditált ONLINE nyelvvizsgát is hirdet, melyet otthonuk biztonságos környezetében is letehetnek a vizsgázók.

Az akkreditált online írásbeli és szóbeli vizsgánk szerkezete, feladatai, időbeosztása és pontozási rendszere megegyezik a papíralapú vizsgákkal, a sikeres vizsgázók pontosan ugyanolyan államilag elismert nyelvvizsgabizonyítványt kapnak, mint a hagyományos vizsga után.

Az online vizsgaforma nem csupán biztonságos, de kényelmes is, hiszen nem kell utazni, várakozni, a megszokott környezetben, zavaró tényezők nélkül lehet otthonról vizsgázni.

Az írásbeli vizsga során lehetőség van választhatóan a papíralapú szótár és a vizsgaplatformba központilag beépített digitális kétnyelvű szótár (Akadémiai Kiadó) használatára is.

A részvételhez a nyugodt helyszín mellett csak egy internetkapcsolattal és kamerával, mikrofonnal rendelkező számítógép (pl. laptop) és okostelefon/tablet szükséges.

A technikai feltételekről és egyéb tudnivalókról itt lehet tájékozódni, ahol folyamatosan frissítik az információkat. >>>

A januári vizsgára is lehet még jelentkezni, egészen 2020. december 9-ig.

Ha bármilyen kérdés merülne fel az online vizsgával kapcsolatban, várják a kérdéseket ezen a címen: nyelvvizsga@uni-corvinus.hu

(Fotó: uni-corvinus.hu)

Adventi adománygyűjtés az Alex Állatvédő Egyesületnek

Adventi adománygyűjtés a Gazdaságtudományi KaronFolytatva a hagyományt a Gazdaságtudományi Kar az idei évben ismét szervez adománygyűjtést, mellyel a várpalotai Alex Állatvédő Egyesület munkáját szeretnénk támogatni. Segítsük együtt az egyesület kis védenceit!

Az Alex Állatvédő Egyesület által működtetett menhelyen sok-sok kutyus várja, hogy végre megérkezzen az igazi Gazdi, továbbá ideiglenes befogadóknál is élnek kutyák és cicák.

Hogyan tudjuk segíteni az egyesület munkáját? Adományokkal!

2020. november 30 – december 18. között leadhatod adományodat az  A épület előterében lévő gyűjtőponton.


Mire van szükség a menhelyen?

🐾 kutya- és macskaeledelre (száraztáp, konzerv, szalámi)

🐾 fertőtlenítő- és tisztítószerekre

🐾 gumikesztyűre

És természetesen törődésre és szeretetre… Éppen ezért az egyesület szeretettel várja önkéntesek jelentkezését, akik néha besegítenek az állatkák gondozásába, sétáltatásába, környezetük rendben tartásába. Ha érzel magadban kedvet és elhivatottságot ehhez, akkor vedd fel a kapcsolatot az egyesülettel. Elérhetőségeiket itt találod. >>>

Tegyük szebbé együtt a kisállatok karácsonyát! Mert adni jó!

Kattints ide, és ismerd meg jobban az Alex Állatvédő Egyesületet és kis védenceiket! >>>

Virtuális Nyílt Nap – 2020. november 30.

Felvételi előtt állsz, és bizonytalan vagy, hol tanulj tovább?

Kérdéseid vannak a felvételi eljárással kapcsolatban?

Tudni szeretnéd, hogy melyik gazdasági szak a megfelelő választás számodra?

Kérdéseid vannak a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karával kapcsolatban?

Csatlakozz Virtuális Nyílt Nap webinárunkhoz 2020. november 30-án 20:00-21:00 között, és segítünk eligazodni a továbbtanulás útvesztőjében!

Kattints és jelentkezz a webinárra itt! >>>

Ifjúsági nagykövetet keres a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal

Ha érdekel a tudomány vagy az innováció és szívesen foglalkoznál közösségi médiával a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal berkein belül, akkor éppen téged keresnek.

Hogy mit kell tenned?
– tartalomkészítés
– programokon való részvétel
– közösségi média platformokon való megjelenés

Lelkes vagy, de még bizonytalan? Szeretnél több követőt? Jelentkezz, és az NKFIH segít neked!

Részletek a https://nkfih.gov.hu/hivatalrol/hivatal-hirei/ifjusagi-nagykovetet-keresunk weboldalon

Intézményi TDK 2020 – Eredmények a Közgazdaságtudományi szekcióban

A 2020. évi Tudományos Diákköri Konferencia Közgazdaságtudományi Tagozatára Veszprémben 26 pályamű érkezett. A pályaművek 2020. november 25-én 6 tagozatba osztva kerültek bemutatásra.

A bemutatást megelőzően minden pályaművet két bíráló értékelt. Az írásbeli és a szóbeli értékelések alapján kerültek meghatározásra a helyezések. A helyezések alapján az első és a második helyezettek jogot nyertek a 2021-es Országos Tudományos Diákköri Konferencián való részvételre, míg a harmadik helyezettek esetében a zsűri dönthetett arról, hogy a dolgozat továbbjusson-e az országos megmérettetésre.

A főbb témakörök, tagozatok a következők voltak idén:
– Fenntartható jövő (4 dolgozat),
– Menedzsment módszerek (5 dolgozat),
– Nemzetköziesedés (4 dolgozat),
– Turizmus I és II (8 dolgozat) és
– Vállalkozások (5 dolgozat).

Az érdeklődök színvonalas előadásokat hallgathattak meg az online megrendezett eseményen.

A résztvevőknek és témavezetőiknek ezúton is gratulálunk, további sok sikert kívánunk!


Részletes eredmények:

1. helyezettek:

Fenntartható jövő tagozat:

  • László Veronika: A fenntartható élelmiszerfogyasztás szociális reprezentációja Veszprém megyében , témavezető: Csizmadiáné Dr. Czuppon Viktória
  • Módos Zoltán: Az elektromos autógyártás jelene és jövője, témavezető: Dr. Konka Boglárka

Menedzsment módszerek tagozat:

  • Kajtár Patrik: Multiprojekt ütemezés genetikus algoritmus segítségével, témavezető: Dr. Hegedűs Csaba

Nemzetköziesedés tagozat:

  • Tan Panhavaon: The Impact of ASEAN Economic Integration on CLMV in Regional Trade Scenario, témavezető: Dr. Veres Anita

Turizmus 2 tagozat:

  • Horváth Daniella: The Instagramability phenomenon: The impacts of the social media platform on the travel and tourism industry, témavezető: Dr. Raffay-Danyi Ágnes

Vállalkozások tagozat:

  • Kreitl Kitti: A tőkeszerkezeti elméletek vizsgálata angol, holland, magyar és német vállalatokon keresztül figyelembe véve a pénzügyi közvetítő rendszer jellegének szerepét, témavezetők: Rochlitzné Sajben Ágnes; Dr. Molnárné Dr. Barna Katalin
  • Porkoláb Patrícia Fanni: Egyetemi inkubátorok tipizálása és összehasonlító vizsgálata, témavezető: Dr. Dániel Zoltán András
  • Szmulai Éva Adrienn: A vállalkozásindításhoz szükséges készségek fejlesztése gyermekkorban, témavezető: Dr. Dániel Zoltán András

2. helyezettek:

Fenntartható jövő tagozat:

  • Soós Eszter: A fenntartható turizmus kapcsolata az Európa Kulturális Fővárosa címmel Veszprém településen, témavezető: Dr. Lőrincz Katalin

Menedzsment módszerek tagozat:

  • Simon Alexandra: A duális képzésben részvevő hallgatók motivációinak, eredményességének, munkaerőpiaci helyzetének és a számukra nehézséget okozó tényezők vizsgálata a stakeholderek segítségével, témavezető: Dr. Kővári Edit

Nemzetköziesedés tagozat:

  • Varga Stefánia: A Visegrádi csoport kereskedelmi kapcsolatainak és jellemzőinek feltárása, témavezető: Neumanné Dr. Virág Ildikó

Turizmus 1. tagozat:

  • Horváth Fruzsina: The effect of COVID-19 to the 2020 main season compared to the 2019 main season with relation to the Grandar Hotels, témavezető: Dr. Gyurácz-Németh Petra
  • Schulcz Annamária: Humánpolitikai döntések és a visszatérő vendégek szállodalátogatási hajlandóságának kapcsolata az új típusú koronavírus járványt követően, témavezető: Dr. Gyurácz-Németh Petra

Turizmus 2. tagozat:

  • Kardos Szilvia Mirtill: A digitalizáció, technológiai innovációk hatása a kereskedelmi szálláshelyekek működési folyamataira a Balatoni turisztikai régióra fókuszálva, témavezető: Hiezl Kitti
  • Molnár Bence: Matching Student Skills and Industry Needs: A potential Orientation and Talent Management Event “Carrier Opportunities Based on Your Personal Skills”, témavezető: Dr. Raffay-Danyi Ágnes

Vállalkozások tagozat:

  • Jarjabka Éva Erzsébet: A KKV szektor CSR tevékenysége hazánkban a COVID járvány idején, témavezető: Dr. Dániel Zoltán András

3. helyezettek:

Fenntartható jövő tagozat:

  • Szendi-Joó Inez: Hétköznapi fogyasztás a Zero Waste jegyében – a magyarországi 18-25 éves fiatalok körében, témavezető: Dr. Formádi Katalin

Menedzsment módszerek tagozat:

  • Király Tünde: Ellátási láncok földrajzi rövidülésének vizsgálata idősoros elemzéssel, témavezető: Dr. Kosztyán Zsolt Tibor
  • Harta Péter: Agilis projektcsapat optimális kiválasztásának vizsgálata szoftver projekt környezetben, témavezető: Dr. Kosztyán Zsolt Tibor

Nemzetköziesedés tagozat:

  • Strack Frank: A Brexit hatása az Európai Unió gazdaságára, témavezető: Neumanné Dr. Virág Ildikó
  • Xia Dehua: Analyzing the Causes of China-US Trade War and Its Impacts on Chinas Economy , témavezető: Neumanné Dr. Virág Ildikó

Turizmus 1. tagozat:

  • Domján Lili: A konferenciaturizmus lehetőségei Nagykanizsán – egy szállodafejlesztési koncepció bemutatása, témavezető: Dr. Tóth-Kaszás Nikoletta
  • Qi Jie: Research on the Problem of the Loss of Hotel Interns and Countermeasures, témavezető: Hiezl Kitti

Vállalkozások tagozat:

  • Kerekes Nikolett Bianka: A koronavírus gazdasági hatásai három különböző iparágban tevékenykedő vállalkozásra, témavezetők: Dr. Fekete-Berzsenyi Hajnalka, Dr. Molnárné Dr. Barna Katalin

Tour de Pannon – Fókuszban a sötét turizmus – Turizmusverseny középiskolásoknak

Tour de PannonHagyományos verseny – rendhagyó formában… és rendhagyó témával…

Az idei témánk a sötét turizmus, vagyis az olyan látnivalók és felkeresésük, melyekhez valamilyen negatív esemény köthető. Sötét turizmushoz tartozhat, amikor egy látogató egy híres ember sírhelyénél rója le a tiszteletét, vagy meglátogat egy csata-helyszínt, börtönt, vagy felkeres egy katasztrófa sújtotta területet. Ebben az évben a hagyományos turizmusverseny keretében ezt a rendhagyó témát járjuk körül.

A verseny kétfordulós.

I. forduló:

A versenyre való nevezéshez egy posztert kell készíteni. A poszter témája: a sötét turizmus Magyarországon

Ezen belül a konkrét poszter sokféle tartalommal készülhet, például:

– egy konkrét attrakció bemutatása (pl. Terror Háza);
összefoglaló a sötét turizmus hazai helyzetéről (helyszínek, témák, stb.);
– egy lehetséges, a versenyzők által kitalált attrakció bemutatása/kialakítása (pl. egy bezárt bánya), stb.

Nevezés: 3-4 fős csapatokban

Formai követelmények:

– a posztert e-mailben kell elküldeni a kommunikacio@gtk.uni-pannon.hu címre – nem kell kinyomtatni, ennek ellenére érdemes nagy méretben (pl. A2) elkészíteni, hogy több információ, kép, stb. férjen rá;
– az elkészítéshez bármilyen szoftver használható, a beküldéshez javasolt a pdf formátum;
– a poszter legyen színes, de informatív és kreatív, hiszen ezek alapján választja ki zsűrink a 10 legjobb csapatot!

Beküldési határidő: 2020. november 30., 12:00

FONTOS! Az elkészült posztereket a kommunikacio@gtk.uni-pannon.hu e-mail címre kell elküldeni november 30-án 12:00 óráig. Az e-mailben ezeket az adatokat kérjük megadni:  iskola neve, csapat neve, csapatkapitány neve, e-mail címe, telefonszáma, csapattagok neve.

A beküldést követően, 2020. december 4-ig kerül kiválasztásra a 10 legjobb poszter. Az eredményről minden csapatot értesítünk!


II. forduló – Döntő:

A második fordulón a 10 kiválasztott csapat vehet részt. A forduló online formában kerül megrendezésre, melyre a korábbi évekhez hasonlóan a versenyzőknek prezentációval kell készülniük.

Az online döntő időpontja: 2020. december 11. péntek, 9:00-13:00

A verseny helyszíne: Teams szoba

A verseny lebonyolítása:

A II. fordulóban részt vevő csapatok december 4-én megkapják a prezentáció témáját, melynek kidolgozására 1 hét áll rendelkezésükre. Az online forduló során feladat-kidolgozás tehát nem lesz, csak a prezentációkra kerül sor.

A prezentáció során figyelembe vett szempontok:

– innovativitás;
– kidolgozottság (legyen részletes és logikus);
– prezentáció stílusa, technikai színvonala;
– prezentációs készség (verbális non-verbális elemek – az online térben).

A prezentáció készítése során javasoljuk a Microsoft PowerPoint használatát, de természetesen más formában is elkészíthetik előadásukat a csapatok.

Díjazás: az első 3 helyezettet díjazzuk – tárgynyeremények, könyvjutalmak és kiránduláshoz való anyagi hozzájárulás is szerepel a nyeremények között.

Versenyre fel – várjuk a jelentkezéseket!

A versenyfelhívás letölthető itt. >>>


A program az EFOP-3.6.1-16-2016-00015 azonosító számú “A Pannon Egyetem átfogó intézményfejlesztése az intelligens szakosodás elősegítése érdekében” című projekt keretében valósul meg.

Széchenyi 2020

Online TDK orientációs nap

Úgy érzed van sütnivalód, de kellene egy kis inspiráció, hogy hogyan hozz ki többet magadból?

Szeretnél az egyetemi évek alatt “letenni valami pluszt az asztalra”, amivel később előnnyel indulsz a munkaerőpiacon?

Mindeközben jól jönne egy kis power – prezentációs és kapcsolatépítési készségeket illetően?

Gratulálunk, jó helyen vagy!

Vegyél részt az online TDK orientációs napon 2020. november 24-én 14:00-17:00 között, és tudd meg, mi is az a Tudományos Diákkör! Beszélgess GTK-s oktatókkal, hogy milyen témákból választhatsz!

Esetleg van konkrét ötleted? Szuper! Itt megtalálhatod a témában leginkább jártas oktatót, aki segít kibontakoztatni magad.

Csatlakozási link: https://elearning.uni-pannon.hu/b/lis-9px-nja

A program a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara által elnyert az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által támogatott „A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik” című projekt (NTP-HHTDK-19-0018) keretében valósul meg.

Pentor Fórum

“Ha én ezeket tudtam volna…” – Kráml Dávid online előadása vállalkozásindításról, vállalkozói tapasztalatokról

Érdekel a vállalkozások világa? Szeretnél egy saját vállalkozást indítani, de nem tudod hogyan vágj bele? Hallgasd meg Kráml Dávid online előadását december 3-án, amelyből sok hasznos infót megtudhatsz.

“Több, mint 10 évig foglalkoztam dizájnnal, márkaépítéssel, csomagolás- és arculattervezéssel. Később szerettem volna egy terméket létrehozni. Ebből alakult a Hester’s Life, az egészségtudatos táplálkozást támogató reggeli gyártás. Kevesebb, mint 3 év alatt több, mint félmillió terméket értékesítünk évente. Ennek elindulását, nehézségeit, tőkeelőteremtését és jó pillanatait mesélem el előadásomban.” – Kráml Dávid

Előadó:
Kráml Dávid / Business Punk
Hester’s Life Kft. tulajdonos, ügyvezető igazgató

Előadás időpontja: 2020. december 3., 18:00-19:00

Az előadás élő közvetítése követhető a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kar facebook oldalán. >>>

Az előadás az EFOP-3.4.3-16-2016-00009 azonosítójú “A felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása a Pannon Egyetemen” című projekt támogatásával valósul meg. 

Széchenyi 2020

 

 

Stipendium Peregrinum – ösztöndíj lehetőség

Nemzeti Tehetség Központ idén újból meghirdeti a világon is egyedülálló külföldi ösztöndíjprogramját, a Stipendium Peregrinum ösztöndíjat végzős középiskolások, valamint egyetemisták számára.

Az ösztöndíjprogram „A komponense” a felsőoktatási intézmények hallgatói számára is egyedülálló lehetőséget kínál, ugyanis a program a világ legrangosabb külföldi egyetemeinek felvételi eljárásában való részvételre nyújt lehetőséget, a nehezebb anyagi helyzetben lévő diákok számára is.

A pályázaton legfeljebb 700.000 Ft vissza nem térítendő támogatás igényelhető azon kiemelkedően tehetséges hazai és határon túli magyar fiatalok részére, akik képességeik és tudásuk alapján esélyesek arra, hogy a kiírásban felsorolt külföldi felsőoktatási intézmények egyikére felvételt nyerjenek alap- vagy mesterképzésre, valamint a beadás időpontjában a 17. életévüket már betöltötték és legfeljebb 23 évesek, azaz nem töltötték be a 24. életévüket a pályázat beadásának napján. Kiskorú gyermeket nevelő pályázó esetén a pályázat felső korhatára gyermekenként három-három évvel megemelkedik, a pályázati kiírásban jelzettek szerint.

A  nyertesek számára rendelkezésre bocsátott összeg olyan egyszeri pénzbeli támogatás, amelyet kötelezően a felvételi eljáráson való részvételre kell fordítani. A pályázatban a felvételi eljárás díja, utazási költség, utasbiztosítás, de akár szállásköltségek is tervezhetők.

Idén az ösztöndíj részének új eleme a nemzetközi nyelvvizsga díjának támogatása, pályázónként egy darab nyelvvizsga tervezhető, legfeljebb 70.000 Ft értékben. Valamint már a művészeti versenyeken elért eredmények is pluszpontot jelentenek.

A pályázatra a keretösszeg kimerüléséig, de legkésőbb 2021. április 15-ig lehet jelentkezni.

Pályázati kiírás letölthető itt >>>

(Fotó: nemzetitehetsegkozpont.hu)

<<<

Archívum

powered by wordpress - made by us
Vissza az oldal tetejére.