június 2020 - Pannon Egyetem - GTK
mobile menu icon
mobile menu icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
switch icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
PE icon

Merj bátrabb lenni a környezetednél – Interjú öregdiákunkkal, Gyenes Ákossal

Az Alumni interjúsorozat e heti vendége Gyenes Ákos, akit a turizmus területén tevékenykedőknek biztosan nem kell bemutatni. Ákos egyike volt azoknak, akik elsőként végeztek idegenforgalmi és szálloda szakon nálunk, azóta pedig széleskörű szakmai tapasztalatra tett szert a turizmus területén. Jelenleg a BookDirect mozgalom éllovasaként a RESnWEB szakmai vezetői székéből segíti a hazai szállodák online értékesítési folyamatait.

– Ha jól tudom az elsők között végeztél idegenforgalmi és szálloda szakon Veszprémben. Miért pont ide jelentkeztél?

– Eredetileg székesfehérvári vagyok, szoktam is mondani, hogy a Királyok városából a Királynék városában kötöttem ki. A középiskola után olyan felsőoktatási intézményt kerestem, ami Székesfehérvárhoz közel van, de Budapestre nem akartam járni. Szerencsére nem bántam meg, hogy Veszprémet választottam, hiszen szoros barátságok alakultak ki az itteni hallgatótársaimmal. Ugyan bejárós voltam, de egy DC buli után sosem okozott problémát, hogy hol aludjak.

A turizmus iránt egyébként nem voltak családi előképeim, mindkét szülőm mérnök. Már a középiskola alatt kiderült, hogy szeretem az idegennyelveket, így nem lett volna jó döntés nekem is a matematika felé fordulni. Emellett mindig is szívesen foglalkoztam emberekkel és nem szerettem volna beülni egy számítógép elé egész napra.

– Mit csináltál a diploma megszerzését követően? Milyen szakmai tapasztalatokra tettél szert ezekben az években?

– Mint minden turizmusos hallgató, én is szívesen néztem a nagy szállodákat, szakmai gyakorlatomat pedig a margit-szigeti szállodáknál töltöttem. A Grand Hotelnek és a Thermal Hotelnek közös értékesítése volt, ott voltam gyakornok. Akkoriban még az értékesítés máshogy ment, a postás által reggel 9-kor hozott levélkupacban voltak a vendégek ajánlatkérései és a foglalási visszaigazolásai. Így utólag visszatekintve elég éles a kontraszt, sokat változott a világ 20 év alatt.

A gyakornoki idő végeztével Székesfehérváron éppen folyamatban volt a Novotel hotel megnyitása. Gondoltam egyet, kisétáltam az építkezésre, megnéztem az építtetőt, majd írtam egy motivációs levelet nekik (Pannonia Hotels), melyben kifejtettem, hogy szívesen dolgoznék a szállodában az értékesítésen. Én voltam az első jelentkező és asszisztensi feladatot kaptam a pre-opening időszakára. Azt is megbeszéltük, hogy a nyitás után majd kapok egy konkrét pozíciót is. Végül recepciós lettem, és mivel nekem volt a legtöbb tapasztalatom, és engem ismertek a legjobban, megkértek, hogy legyek én a vezető. Még a nyitás előtt tréningekre küldtek Budapestre, hogy minél jobban megismerjem a recepció világát.

Sajnálatos módon a nyitás előtti utolsó néhány hétben történt a szeptember 11-ei terrortámadás, ami a szálloda nyitására is rányomta a bélyegét. Utazási stopot rendeltek el, és mivel mi főként üzleti vendégeket vártunk, elég érdekesre sikeredett a szálloda indulása. Később szerencsére beindult a működés, 4*-os szállodaként hiánypótlóak voltunk a városban, sok volt a külföldi vendégünk.

2,5 évet töltöttem el ott, amikor jött egy jó lehetőség, és kikerültem egy londoni Novotel szállodába. Az addigi 96 szoba helyett 630-as méretre váltottam, a korábbi 40 be- és kijelentkeztetés helyett 400-500 check in és out lett a mindennapos. 2 évig dolgoztam itt, még jobban megismertem a strandardeket. A külföldi tapasztalat során sokat tanultam, a kollégákkal pedig olyan barátságba kerültem, melyek a mai napig tartanak. 2 év után azonban elvonási tüneteim lettek, rájöttem, hogy engem nem szabad elvinni a Balatontól, így hazajöttem. Már 33 éve versenyszerűen vitorlázom, fontos nekem a tó.

A hazaérkezésem után egy Ibis szállodában helyezkedtem el igazgatóhelyettesként és egyben front office managerként. Ezt a lehetőséget a londoni munkának köszönhettem, hiszen az akkori igazgató kifejezetten olyan embert keresett, aki dolgozott már külföldön. Ezt követően a Sofitel távozó front office vezetőjének helyére kerültem, amihez szintén a nemzetközi tapasztalom segített hozzá.

Később egy olyan ember került a szálloda igazgatói székébe, akivel már Londonban is együtt dolgoztam. Neki köszönhetem, hogy ma itt ülünk, mert ő indított el a revenue management területén. Akkoriban, 2007-ben ez még gyerekcipőben járt, de ő kitalálta, hogy a szálloda jelentkezzen be egy revenue management szoftver tesztelésre. Engem akart revenue managernek, így mindenféle tréningre elküldött. Ehhez hozzátartozott az e-commerce is, így ismerkedtem meg az online értékesítés világával.

2 év után szerettem volna visszatérni az üzemeltetésbe, de az igazgató időközben távozott. A balatonalmádi Ramadában pedig épp megüresedett a szállodaigazgatói pozíció, melyre be is adtam a jelentkezésem. A tulajdonos nagy vitorlázó volt, így amikor megtudta, hogy én is ezt a sportot űzöm és még nemzetközi tapasztalom is van, nem volt kérdés, hogy kit választ.

2008 után a válság a vidéki szállodákba is begyűrűzött, aminek a hatására rájöttem, hogy nem dolgozhatok a végtelenségig az üzemeltetésben. Inkább a revenue management és az e-commerce felé kezdtem kacsintgatni.

– Gondolom ezután fogant meg benned a saját vállalkozás gondolata. Hogy történt ez pontosan?

– Az almádi szállodának nem volt saját foglalórendszere, mert független szálloda voltunk. Egy volt hallgatótársam segítségével kerültem kapcsolatba Gál Zoltánnal, akinek egy egyszemélyes informatikai vállalkozása volt. Megkértem, hogy segítsen a szállodának létrehozni egy új weboldalt és egy olyan rendszert, amivel a foglalások egyszerűbben visszaigazolhatóak. Ekkor készült el a RESnWEB 1.0, melyet a Ramada kezdett el használni először.

Amikor végleg meguntam az üzemeltetést 2010-ben, adta magát, hogy komolyabban is elkezdjek ezzel foglalkozni. Ezzel egyidőben egy barátom felkért, hogy tartsak néhány szakmai tréninget szállodai szakembereknek. Ezeket a felkéréséket addig rendszerint visszautasítottam, de miután kiléptem a szálloda kötelékéből, úgy éreztem, hogy szívesen foglalkoznék ilyen feladatokkal is.

A kezdetben egy fős programozó cég mára 10 fősre duzzadt, Magyarország piacvezető foglalási rendszere lettünk a vidéki piacon. A sikerünk titka talán az, hogy nemcsak egy informatikai szoftvert nyújtunk a partnereinknek, hanem szakami tanácsadással is segítjük a munkájukat. Nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy minden értékesítési kérdésben a szállodák segítségére legyünk. 2016 óta évente szervezünk egy BookDirect MeetUp rendezvényt, ami egy olyan egynapos konferencia, ahol olyan témákban hívunk meg előadókat, melyek a direkt értékesítés hatékonysága szempontjából nélkülözhetetlenek. Mi a foglalási rendszerünkkel csak az online foglalási folyamat végén vagyunk jelen, de igyekszünk az előttünk lévő döntéseket, folyamatokat szakmailag is megtámogatni. Ezért pedig nagyon hálásak a szállodák.

– Elég ismert név vagy a turizmus szakmában. Mi a sikered titka?

– Sosem elégedtem meg azzal, ami volt, vagy ami akkor éppen jónak tűnt. Ha így tettem volna, akkor valószínűleg egy budapesti szállodában kötöttem volna ki, és a mai napig recepciós lennék.

Mindig ki mertem lépni a komfortzónámból, még akkor is, ha az akkori kollégáim hajmeresztőnek érezték a cselekedeteimet. Amikor kimentem Londonba dolgozni 2003-ban még nem volt ilyen egyszerű a helyzet, a lakhatás és a szükséges adminisztráció elintézése az akkori munkatársaim számára például túl bonyolultnak tűnt. Ugyanilyen 180 fokos fordulat volt, amikor a front office-t otthagyva a revenue management területén kezdtem el dolgozni.

Utólag belegondolva azonban ezek voltak a helyes döntések. Merni kell egy kicsit bátrabbnak lenni a környezetünknél. Amikor elindult a RESnWEB a vidéki szállodák még nem értették a direkt online foglalási rendszerek lényegét. Legtöbbször el kellett magyarázni az akkori tulajdonosoknak, igazgatóknak vagy értékesítőknek, hogy ez milyen előnyökkel jár a számukra. Szerencsére sosem kellett hideghívásos módszerrel új ügyfeleket szereznünk, a rendszeres tréningeknek és tanácsadásoknak köszönhetően sok szállodával, potenciális új partnerrel kerültem hétről-hétre kapcsolatba. A tréningek során felnyitottam a kollégák szemét, hogy lehet ezt másképp, jövedelmezőbb módon is csinálni, így az egynapos képzések után sokan érdeklődtek és kértek konzultációt tőlünk. A mai napig sok szállodánál vagyok konzultációs tanácsadó, havonta összeülünk és megbeszéljük a szakmai kérdéseiket. Az így kiépített kapcsolatrendszernek köszönhetően nagy piaci rálátásunk van.

– Az Alumni program nem ismeretlen számodra. Mennyire érzed hasznosnak ezt a kezdeményezést? Milyen előnyökkel jár a tagság?

– Őszintén szólva még nem voltam ilyen rendezvényen, de már hallottam a program jó híréről. Szerintem a kapcsolati tőke nélkülözhetetlen a szakmai boldoguláshoz, így mindenképp érdemes ebben részt venni.

Szokták mondani, hogy a legjobb üzletek a golfpályán köttetnek. Én is úgy gondolom, hogy a helyszín nem számít, ha azonos érdeklődési körű emberek találkoznak egymással, mindig jó lehetőség nyílik a tapasztalatcserére és az esetleges üzletkötésre. Ez a kezdeményezés egyfajta előszobája lehet a hosszú távú üzleti alapú kapcsolatoknak, vagy akár az egymás felé irányuló önkéntes segítséggyújtásnak.

Egyébként is úgy gondolom, hogy az ilyen informális beszélgetések, találkozások nagyon fontosak, hiszen nem elég a saját szakmánkhoz jól érteni, a kapcsolatépítés képessége is nélkülözhetetlen a boldoguláshoz.

– Mivel engeded ki a fáradt gőzt? Hogyan töltöd a szabadidőd?

– Versenyszerűen vitorlázom, tavasztól őszig űzöm ezt a sportot. Emellett squasholni is járok, de alapvetően is nyitott vagyok a sportok iránt. Szabadidőmben szívesen utazom, így Magyarországot és a környező országokat is bejártam már.

Az interjút készítette: Kántor Szilvia


Ha a Pannon GTK Alumni szervezetről bővebb információt szeretnél, látogass el honlapunkra! Kattints!>>>

Virtuális Diplomaátadó Ünnepség

Kedves Végzett Hallgatóink!

Az idei félév sajnos merőben más volt, mint a korábbiak, és ez a diplomaátadó ünnepségre is hatással van. A hagyományos ünnepség helyett most egy Virtuális Diplomaátadó Ünnepségre várunk Benneteket szeretettel 2020. július 3-án, 16:00 órától a Gazdaságtudományi Kar Facebook oldalán.

Úgy gondoljuk, hogy a diplomátokért, okleveletekért keményen megdolgoztatok, és megérdemlitek, hogy ezt legalább virtuálisan megünnepeljük.

De ami késik, nem múlik! A jövőben természetesen lehetőséget biztosítunk arra, hogy ünnepélyes keretek között, talárba bújva, meghívott szeretteitek társaságában is átvegyétek majd az oklevelet egy hivatalos diplomaátadó ünnepségen. Addig is tartsatok velünk július 3-án 16:00 órától a Facebookon!

Új Nemzeti Kiválóság Program – Intézményi Konferencia 2020

A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kar tisztelettel meghívja az érdeklődőket a 2019-2020-as tanév Új Nemzeti Kiválóság Program Intézményi Konferenciájának kari szekciójára.

Időpont: 2020. június 24. (szerda), 9.00

Helyszín: Virtuális Konferenciatér, https://elearning.uni-pannon.hu/b/dr–3ec-f6x (Hozzáférési kód: 855595)

A konferenciarészvétel ingyenes. A szekciószoba eléréséhez Pannon Egyetemes címtárazonosító szükséges.


Szekciószoba előadásainak programja:

Nagy Viktória: Adózás és adóztatás elméleti és gyakorlati összefüggései – Cafeteria
Témavezető: Dr. Fehér Helga

Puha Adrienn: A KKV-k innovációs tevékenységének hatása a társadalomra
Témavezető: Dr. Dániel Zoltán

Puha Alexandra: A KKV-k hozzájárulása az ENSZ fenntartható fejlődési céljainak teljesüléséhez, kiemelt fókusszal a nemek közötti egyenlőségre
Témavezető: Dr. Dániel Zoltán

László Veronika: Az élelmiszer valódi értéke – a fenntartható élelmiszerfogyasztás szociális reprezentációja
Témavezető: Csizmadiáné Dr. Czuppon Viktória

Neumann Eszter: Az Európai Unió tagállamainak részvétele a globális értékláncokban
Témavezető: Dr. Molnárné Dr. Barna Katalin

Szabó Dániel: A Visegrádi négyek gazdasági, kereskedelmi kapcsolatainak vizsgálata, elemzése
Témavezető: Neumanné Dr. Virág Ildikó

Csányi Vivien: Régiók közötti K+F együttműködések kialakulását befolyásoló tényezők vizsgálata
Témavezető: Dr. Kosztyán Zsolt

Kántor Szilvia: A Balaton kiemelt turisztikai fejlesztési térségben található kulturális turisztikai attrakcióik vendégkörének elemzése
Témavezető: Dr. Lőrincz Katalin

Kurbucz Marcell: A Bitcoin árfolyamának előrejelzése tranzakciós hálózatának segítségével
Témavezető: Dr. Kosztyán Zsolt

Strack Flórián: Gyógyító levegő – Hazai klimatikus gyógyhelyek és gyógybarlangok hasznosítási lehetőségei a turizmusban
Témavezető: Dr. Lőrincz Katalin

Kisgyörgy-Pál Mária: Mátrix alapú modell alkalmazása többszintű projekt-környezetben a késedelmi költség hatásainak figyelembevételével
Témavezető: Dr. Kosztyán Zsolt

A mai napig nagyon jó döntésnek tartom, hogy a Pannon Egyetemet választottam – Interjú öregdiákunkkal, Nagy Ádámmal

Az Alumni interjúsorozat következő alanya Nagy Ádám, aki az egyetemen töltött évei során kettő képzésben is részt vett, jelenleg pedig Veszprém egyik legismertebb szállodájának Sales & Marketing menedzsereként dolgozik.

– Milyen szakot/szakokat végzett a Pannonon? Ezt követően hol helyezkedett el?

– 2007-ben végeztem idegenforgalmi szakmenedzserként a Pannon Egyetemen, ezt követően pedig Turizmus-vendéglátás alapszakon folytattam a tanulmányaimat, ahol aztán szállodaszervezés szakirányra szakosodtam és végül 2013-ban vettem át a diplomámat.

A tanulmányaim befejezése után a Forest Hills Hotel & Golf szálloda golf klub és szállodai recepciós pozícióját nyertem el, ezután pedig a Front Office menedzseri feladatait láttam el. Ezt követően ugyanitt, további három évig szállodavezetőként dolgoztam. Az itt eltöltött évek során rengeteget fejlődtem szakmailag, és sokat tanultam mind a vendégekkel, mind pedig a kollégákkal való kommunikációról és kooperációról. Az évek során több területen gyarapíthattam a szakmai ismereteimet, valamint kipróbálhattam magam olyan helyzetek megoldásában és kezelésében is, amelyek speciális tudást és képzettséget igényeltek – ehhez pedig a legtöbb esetben segítséget is kaptam.

Annak idején számítástechnika szakos gimnáziumban végeztem, emiatt pedig az informatika világa sem áll tőlem messze; a szállodai értékesítés és marketing nagy része pedig online formában történik, így igyekeztem főként erre a területre összpontosítva fejleszteni magam a mindennapok során.

– Mivel foglalkozik jelenleg? Milyen érdekességeket emelne ki a munkájával kapcsolatban?

– Jelenleg a veszprémi Betekints Wellness és Konferencia Hotel Sales & Marketing vezetői pozíciójában dolgozom immáron kettő és fél éve. Kis szálloda révén a munkaköröm szerteágazó feladatokat foglal magába és aktív részvételt követel meg tőlem minden területen: az éttermi alapanyag-gazdálkodástól kezdve, az értékesítési- és marketingtevékenységeken át a pályázatírásig.

Érdekességként kiemelném, hogy mindkettő említett szálloda esetében rendszerszinten, az alapoktól kellett felépíteni, esetlegesen újraértelmezni a modern értékesítési- és marketingtevékenységek végzéséhez szükséges feltételeket, ami izgalmas kihívásnak bizonyult.

Főállásom mellett saját vállalkozásomban is dolgozom: honlapkészítéssel, webáruház tervezéssel és online marketinggel foglalkozom. Partnereim nagy része nem a turisztikai szektor résztvevője, így ez is egy izgalmas feladat, hiszen lehetőségem nyílik egyéb, szolgáltató és termelő tevékenységet végző vállalatok működésébe betekinteni, ami pedig meglehetősen eltérő gondolkodásmódot és másfajta módszerek alkalmazását követeli meg tőlem.

– Hogyan került kapcsolatba az Alumni programmal? Miért érdemes tagnak lenni, mit vár a programtól a jövőben?

– Az Alumni programra és az általa nyújtott lehetőségekre Dr. Gyurácz-Németh Petra hívta fel a figyelmemet, bár már ezt megelőzően is hallottam róla.

A turisztikai szektort a vírus által előidézett vészhelyzet finoman fogalmazva érzékenyen érintette, az így kialakult helyzet miatt pedig sajnos nem volt lehetőségem az első virtuális Alumni délutánon részt venni.

Visszatekintve azonban az elmúlt rendezvények programjaira, úgy gondolom, hogy egy szükséges és hiánypótló kezdeményezésről beszélhetünk, amely a kapcsolatépítésen túl lehetővé teszi hasznos gyakorlati és elméleti kérdések megvitatását is a tagok között, valamint lehetőséget ad az öregdiákoknak az egyetemhez és a hallgatótársaikhoz való kötődés fenntartására, és a kötelék megerősítésére is.

Reményeim szerint a jövőben lehetőségem lesz aktívan is részt venni a csoport működésében.

– Milyen élményekre emlékszik vissza a legszívesebben a Pannonon eltöltött évekkel kapcsolatban?

– A nagybetűs élet előszobájában egy furcsa, újfajta érzés ragadt meg bennem: az a bizonyos szabadságérzet, ami úgy gondolom, hogy minden újdonsült hallgató első, meghatározó élménye a középiskola vagy a gimnázium padjaiból kikerülve. Ez az, ami aztán jobb esetben megnövekedett felelősségérzettel is párosul.

Összességében elmondhatom, hogy a tanórák során és azokon kívül is rengeteg élménnyel gazdagodtam, hiszen az egyetem és maga Veszprém városa is bőven kínál lehetőséget a kikapcsolódásra.

A szállodaszervezés szakirány elvégzését tűztem ki célul, így természetesen Petra órái voltak a legérdekesebbek; pályakezdőként pedig még az is előfordult velem, hogy elő kellett vennem az egyetemi jegyzeteimet – természetesen csak megerősítésnek…

A szabadidős tevékenységek közül a Veszprémi Egyetemi Napok hete minden alkalommal különleges hangulatban telt, a hallgatótársaimmal mindig nagyon jól szórakoztunk a rendezvényen. Meghatározó volt még a Testnevelés Tanszék által szervezett gyakorlati tárgyak órái közül is néhány: mosolyogva gondolok vissza például a balatoni kerékpártúrákra és itt szerettem meg a röplabdát is.

A diplomaátadó pedig – mint mindenkinek – csak a pont volt arra a bizonyos i-re.

– Milyen tanácsa lenne a mostani hallgatók számára?

– Azt tanácsolnám, hogy legyenek nyitottak az újdonságok befogadására és járjanak nyitott szemmel a világban.

Emellett fontosnak tartom, hogy a tanulmányaik mellett folyamatosan készüljenek a munkaerőpiaci belépésre és a munkavállalásra is. Habár a legtöbb vállalat sajnálatos módon irreális munkatapasztalatot vár el az új munkavállalóitól, a helytállást nagyban megkönnyítheti, ha a hallgatók a nyári szünetek alkalmával vagy a szorgalmi időszak alatt hetente pár napot szakmailag releváns vállalatoknál, releváns pozícióban töltenek el gyakornokként.

Továbbá még azt javasolnám, hogy ha van olyan témakör, ami kifejezetten érdekli őket, akkor próbálják meg minél jobban beleásni magukat annak gyakorlati alkalmazásába, hiszen bármilyen plusz tapasztalat sokat dob egy pályakezdő önéletrajzán.

És bár tudom, hogy ez a legnehezebb pont, mégis úgy gondolom, hogy a kapcsolatépítés is rendkívül fontos, hiszen egy jó kapcsolat sokat segíthet az ember céljainak (gyorsabb) elérésében.

Egy olyan világban, amely nem csak hétről-hétre, hanem napról-napra is változik, véleményem szerint ezek a kulcsai a boldogulásnak – akkor is, ha ezek a lépések néha nagy mennyiségű energia- és időbefektetést igényelnek.

– Miért ajánlaná a Pannon Egyetemet másoknak?

– Úgy gondolom, hogy a Pannon Egyetemen az oktatás színvonala felveszi a versenyt a sok esetben „túlhypeolt” intézményekével, amelyet a munkám során hozzám került gyakornokok és frissen végzett, újonnan érkezett kollégák esetei is alátámasztanak.

A tanszékeken és a karokon egyaránt bizalmas és „családias” a hangulat, a hallgatóknak pedig emiatt lehetőségük nyílik bensőséges kapcsolatot kialakítani az oktatókkal.

A város szép, a Balaton a szomszédban és Budapest is csak másfél órára van, emellett pedig rengeteg program várja az érdeklődőket az év minden szakaszában.

A mai napig nagyon jó döntésnek tartom, hogy a Pannon Egyetemet választottam.

Az interjút készítette: Gyulai Edina


Ha a Pannon GTK Alumni szervezetről bővebb információt szeretnél, látogass el honlapunkra! Kattints!>>>

Egyetemi Könyvtár újranyitására vonatkozó tájékoztatás

Az Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2020. június 16-tól a vizsgaidőszakban meghatározott rend szerint nyitva tart.

Hétfő – csütörtök: 8:00 – 16:00, péntek: 8:00 – 13:00

A nyitvatartás alatt is ügyelnünk kell a járványügyi előírások betartására, amelyek a könyvtárhasználat vonatkozásában a következők:

– A könyvtár tereiben a maszkviselés kötelező, a kézfertőtlenítés ajánlott.
– Felhívjuk a figyelmet a biztonságos távolságtartásra.
– Felhívjuk a figyelmüket arra, hogy saját eszközök (telefon, laptop, tablet) használatával is igénybe vehetik online szolgáltatásainkat.

A csoportos rendezvények megtartásán kívül minden más szolgáltatás elérhető a biztonsági előírások betartásával.

COLLISION KONFERENCIA – ingyenes online részvételi lehetőség

Most Te is könnyen részt vehetsz Észak-Amerika legmeghatározóbb üzleti konferenciáján, a Collision konferencián, mivel online látogatható.

A Collision konferencia június 23-25 között, az online térben kerül megrendezésre, az időeltolódás miatt 16.00-23.00 óra közötti idősávban.

A program igen színesnek ígérkezik. Az eseményen több, mint 30 fontos iparági témában szólalnak fel olyan neves előadók, mint például:

–  Brad Smith, a Microsoft elnöke;
Greg Peters, a Netflix termékfejlesztés vezetője; vagy
Patrik Frisk, az Under Armour vezérigazgatója.

Jelen lesznek a Twitter, a Spotify, a booking.com vezetői és még sok más érdekes előadó, bővebb infóért Kattints az eseményre: https://collisionconf.com/

Most a rendelkezésre álló jegyek erejéig INGYENES részvételi lehetőségt biztosít Neked az INPUT program:

A jegy nemcsak nem csak a különböző előadások online látogatására biztosít lehetőséget, hanem különböző workshopokon való részvételre is és a több, mint 100 órányi tartalomhoz biztosítanak hozzáférést.

Bővebb infó a részvételről: https://inputprogram.com/esemeny/collision-conf—2020

JELENTKEZÉS:

1. Ha érdekel lehetőség, küldj egy mailt a telefonszámoddal Mátyás Mónika srartup koordinátornak, hogy egyeztethessen Veled: matyas.monika@neum.hu

2. Ha még nem regisztráltál az INPUT honlapon, most csinálj egy gyors regisztrációt startupperként itt: https://inputprogram.com/startup-regisztracio/ . Itt a tevékenységi területnél válasszd Veszprém megyét.

3. Ha kész a regisztrációd, lépj be a fiókodba és belépve kattints a https://inputprogram.com/esemeny/collision-conf—2020 honlapon a esemény alatt megjelenő JELENTKEZEM gombra. Figyelem! Ez a gomb, csak bejelentkezett állapotban látható!

4. Jelentkezést követően e-mailben értesítenek a folyamatról.

Jelentkezési határidő: folyamatosan, amíg vannak szabad jegyek, de max. 06.17-ig!

Turizmusból marketing, alkalmazottból vállalkozó – Interjú öregdiákunkkal, Balassa Lillával

Balassa Lilla egy rendkívül energikus, kreatív és sokszínű személy, egyben pedig a Gazdaságtudományi Kar végzett hallgatója. Turizmust tanult, most mégis marketingesként dolgozik a saját vállalkozásában. A szakmaváltásról, az egyetemi évekről, magáról az egyetemről és az általa biztosított lehetőségekről, valamint a jelenlegi hallgatóknak szóló tanácsairól beszélgettünk alumni interjúsorozatunk legújabb részében.

– Kérlek, mesélj magadról egy kicsit! Mivel foglalkozol jelenleg?

– Egyéni vállalkozóként, online marketingesként dolgozom. Főként honlapokat készítek, cégek közösségi oldalait kezelem, illetve hirdetési kampányokkal és tanácsadással is foglalkozom. Azonban vannak olyan ügyfeleim, akik a teljes marketing stratégiájuk megtervezését és kivitelezését bízták rám.

– Ha jól tudom, Turizmus-vendéglátás szakon végeztél a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karán. Hogyan lett ebből online marketing?

– Ez valójában egy hosszú folyamat volt, idő kellett ahhoz, hogy rájöjjek, pontosan mivel szeretnék foglalkozni. A diploma megszerzése után két évvel éppen munkát kerestem, amikor egy barátom felhívta a figyelmemet egy közösségi média menedzsert kereső állásajánlatra. Felvételi feladatként egy, a témával kapcsolatos cikket kellett írnom. Minden bátorságomat összeszedtem, majd megírtam életem első blogposztját, amely a LinkedIn használatáról szólt. Úgy tűnik, nem sikerült rosszul, hiszen személyes interjúra hívtak, majd megkaptam az állást. Ezzel indult az online marketinges karrierem hat évvel ezelőtt.

– Hogyan jutottál el oda, ahol most a karrieredben tartasz?

– Az egyetem elvégzését követően még eszembe sem jutott, hogy én valaha marketingesként fogok dolgozni. Akkoriban úgy gondoltam, hogy a rendezvényszervezés lesz az én pályám, de kíváncsiságból kipróbáltam a turizmus több területét is. Dolgoztam utazási irodában gyakornokként, görög szállodában recepciósként és még önkénteskedtem is egy rendezvényszervező cégnél. Miután ezeket kipróbáltam, rájöttem, hogy ezek közül valójában egyik sem az, amivel hosszú távon is szívesen foglalkoznék. Ekkortájt talált rám a már korábban említett állásajánlat. Mivel online marketinges tapasztalatom nem volt (bár jó alapot nyújtott az egyetemi képzés), rengeteg tanulás várt rám. Szinte mindent menet közben, sok utánajárással, mondhatni autodidakta módon sajátítottam el. A különböző közösségi felületek használatát, kép-, videó- és kiadványszerkesztést, honlap- és webshopépítést és az e-commerce automatizálást. Én is meglepődtem rajta, mennyire élveztem az egészet. Úgy gondolom, ez egy olyan szakma, ahol soha nem mondhatod azt, hogy már mindent tudsz, hiszen napról napra változik és megújul minden, folyamatosan újabb és újabb innovatív eszközök és módszerek jelennek meg.

– Miért indítottál egyéni vállalkozást és miért választottad a marketinges pályát?

– Gyerekkorom óta imádtam a kreatív dolgokat, mindig szerettem valami újat alkotni. Számomra a marketing is egyfajta kreatív alkotás. Kitalálni és megtervezni azt a folyamatot, ami a cégeket, szolgáltatókat és a fogyasztókat összeköti egymással. Míg alkalmazottként dolgoztam, többször megkerestek barátok, ismerősök, hogy segítsek nekik egy-két ilyen jellegű apróságban. Kis idő múlva ezekből egyre több lett, míg végül arra gondoltam, ezt akár saját vállalkozás formájában is csinálhatnám. Szerencsére jelenleg sem kell hirdetnem magam, az ismerősök ajánlásainak köszönhetően elegendő ügyfelem van.

– Hogyan emlékszel vissza a hallgatóként eltöltött évekre, mi az, ami elsőként eszedbe jut az egyetemről? Kik voltak a legemlékezetesebb oktatók számodra?

– Összességében azt kell mondjam, nagyon szerettem az egyetemi éveket. Rengeteg rendezvényre és programra emlékszem vissza szívesen, mint például a VEN (Veszprémi Egyetemi Napok – a szerk.), vagy a szakkirándulások. Az egyik ilyen szakkirándulás alkalmával például körbejártuk Toszkánát.

Igaz, hogy nem a turizmusban dolgozom (bár több ügyfelem a turisztikai szektorból való, így, ha közvetetten is, de maradtam kicsit ezen a vonalon), mégis vannak olyan órák, amelyek tananyagára a mai napig emlékszem. Ilyen például Pénzes Erzsébet „Magyarország turizmusföldrajza”, illetve Jancsik András órái, aki mindig saját fényképei segítségével mutatta be az egyes desztinációkat.

– Mi az, amit hallgatóként a leginkább szerettél a PE-GTK-ban, mit adott Neked az egyetem?

– Valójában szinte a teljes karrieremet az egyetemnek köszönhetem, hiszen rengeteg szakmai kapcsolatom a GTK-n gyökeredzik. Sőt, az egyetemre vendégelőadóként a mai napig visszajárok egy-egy előadás erejéig. Diákként sosem gondoltam volna, hogy lesz erre lehetőségem.

– Az alumni szervezet révén jelenleg is kötődsz a Gazdaságtudományi Karhoz. Hogyan találkoztál az alumni programmal, és milyen tapasztalatokat szereztél eddig azzal kapcsolatban?

– Több helyről hallottam/olvastam róla már az induláskor, úgyhogy kíváncsi voltam, mi ez pontosan. Eddig jó tapasztalatokat szereztem, hiszen mindig gazdagodhatunk egy-egy hasznos előadással, és egymás munkáját is jobban megismerhetjük.

– Sokat kellett győzködnöd magad, mielőtt csatlakoztál, vagy azonnal lecsaptál a lehetőségre?

– Mivel már az alumni program indulása előttről ismerem Petrát, Zolit és Katit, (dr. Gyurácz-Németh Petra, Véber Zoltán, Iván Katalin – a szerk.) valamint a munkásságukat, azonnal arra gondoltam, hogy ebből csak jó dolog sülhet ki.

– Te miért ajánlanád egy pályaválasztás előtt álló fiatalnak a PE-GTK-t?

– Eleve Veszprém egy nagyon élhető város, amely számtalan rendezvénnyel rendelkezik, arról nem is beszélve, hogy mennyire közel van hozzá a Balaton. Az egyetem valóban színvonalas oktatást és rengeteg lehetőséget biztosít a hallgatók számára és számos programot kínál annak érdekében, hogy a hallgatók tovább képezzék és fejlesszék magukat.

– A karrierépítés, főleg egyéni vállalkozóként nehéz és sok erőfeszítést igénylő feladat, azonban a pihenés és a kikapcsolódás is fontos része lehet az előmenetelnek. Van valamilyen hobbid? Hogyan tudod ezt összeegyeztetni a munkával?

– Egyéni vállalkozóként kötetlen munkaidőben dolgozom, ennek minden előnyével és hátrányával. Az időmet magamnak osztom be, tehát van, amikor délelőtt éppen nem dolgozom, de olyan is gyakran előfordul, hogy éjszaka, vagy épp hétvégén van szükség a munkámra.

A munka mellett talán az egyik legkedvesebb hobbim az utazás, ezért gyakran utazunk a párommal, aki szintén nagy kalandor (Dallos Ádám, alumni tag). Nem feltétlenül a szokásos „pár nap alatt körbesétálunk egy várost és irány haza” módon. Már ötödik éve utazunk el a téli hónapok során valamilyen melegebb vidékre, ami általában Spanyolországot és Portugáliát jelenti. Ilyenkor egy-másfél hónapot is külföldön töltünk, amit önkénteskedéssel és kirándulásokkal teszünk színesebbé. Ezt persze nem mindig egyszerű összeegyeztetni a munkával, gyakran előfordul, hogy 4-6 óra fizikai munka után ülök le a gép elé dolgozni. Ezek az élmények azonban segítenek számomra, hiszen az időm nagy részében ülő munkát végzek, így az utazás és az önkénteskedés energiával tölt fel, sőt, gyakran még ihletet is nyújt a marketinges munkámhoz.

– A sikeres szakmai életpálya egyik első lépése lehet az egyetemi oklevél megszerzése. A munka világa az iskolai padsorokból ártatlan szemekkel tekintgető hallgató számára azonban gyakran félelmetesnek tűnik. Mit tanácsolsz a jelenlegi, végzés előtt álló hallgatóknak a jövőre nézve?

– Azt tanácsolom a diákoknak, hogy próbáljanak ki minél többet az egyetem által nyújtott lehetőségekből (diákszervezetek, tanulmányi kirándulások, ösztöndíjak, stb.). Az embernek 18 évesen legtöbbször teljesen más elképzelései vannak a későbbi életével kapcsolatban, mint pár évvel később (akárcsak az én estemben), ezért érdemes felnézni néha a könyvekből. Az egyetem nagyon jó alapot nyújt ahhoz, hogy elindítsuk a karrierünket, de érdemes a lehető legtöbb lehetőséget mérlegelni.

Az interjút készítette: Strack Flórián


Ha a Pannon GTK Alumni szervezetről bővebb információt szeretnél, látogass el honlapunkra! Kattints!>>>

Pénzügyi gyakornoki pozíciót kínál a Continental

Tehetség, kreativitás és újító szellem – a Continentalnál megvalósíthatod az ötleteidet, karriered bármely szakaszában is vagy! Megbízhatóságuk kulcsa a 148 éves siker és a széleskörű szaktudás mellett Te vagy. Együtt világszerte a leginnovatívabb megoldásokat nyújtják a mobilitás minden területén. Nemzetközi csapatuk 60 országban, több mint 243 000 munkavállalót foglal magába.
Éld át a kreativitás szabadságát és hozd mozgásba a jövőt! Legyél Te is a Continental tagja veszprémi vállalatuknál!

Az alábbi pozícióba keresnek gyakornokot:

Pénzügyi gyakornok (Veszprém)

Feladat:
– Alapanyag számlák könyvelése, számlák iktatása
– Eltérés esetén egyeztetés külföldi partnerekkel és társgyárakkal
– Könyveléshez kapcsolódó egyéb adminisztratív feladatok

Elvárások:
– Lehetőleg heti 40 óra vállalása
– Érvényes, aktív hallgatói jogviszony
– Pénzügyi – számviteli területen folytatott tanulmányok
– Pontos, precíz munkavégzés
– Jó kommunikációs készség angol nyelven szóban és írásban
– Legalább fél év vállalása

Előny:
– Releváns szakirányú tanulmányok
– SAP ismeretek
– Szeptembertől heti 40 óra vállalása

Amit kínálnak:
– Releváns szakmai tapasztalatszerzés egy nemzetközi vállalatnál
– Szakmai gyakorlat teljesítésének lehetősége
– Rugalmas, egyénhez igazított munkaidő beosztása
– Barátságos légkör
– Fejlődési lehetőséget támogató környezet, dinamikus csapat
– Versenyképes jövedelem

Jelentkezni magyar nyelvű önéletrajzoddal a karrieroldalukon keresztül tudsz itt >>>

Hirdetés feltöltve: 2020.06.11.

Kötetlen online beszélgetés Bak Gerdával

2020. június 16-án 14:00 órától Bak Gerda, volt nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakos, jelenleg első éves PhD hallgatónk szeretettel várja az érdeklődőket egy kötetlen beszélgetésre online formában.

Gerda korábban többször részt vett TDK és OTDK konferencián. A beszélgetés során hasznos információkat oszt meg velünk a kutatói munkával kapcsolatban, például hogy miért jó a TDK és a kutatói tevékenység, milyen témát érdemes választani, hogyan induljunk el, stb.

A beszélgetéshez a https://join.skype.com/oV7t1IBKa5Od linken tudsz csatlakozni.

Szeretettel várunk a programra!

A program a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara által elnyert az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által támogatott „A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása a PE Gazdaságtudományi Karán” című projekthez (NTP-HHTDK-19-0018) kapcsolódóan valósul meg.

logo

Hallgatóink mondták rólunk… – Szabó Dániel

„2001 óta élek Veszprémben, a hangulatos programokkal és gyönyörű látnivalókkal büszkélkedő, Királynék városában. Itt végeztem el az iskolát és a gimnáziumot is, így az sem volt kérdés, hova fogok egyetemre járni.

Döntésemet csak megerősítette az, hogy részt vettem a Pannon Egyetem nyílt napjain és ismerősöktől is csak jót hallottam. Ezt a választást az alapszak befejezésével sem bántam meg… Sőt!

Még csak kisiskolás voltam, amikor eldöntöttem, hogy én közgazdász szeretnék lenni, mert mindig is érdekelt a pénz, illetve annak mozgása a gazdaságon belül (és persze hogyan lehet sokat keresni). Már tanulmányaim elején is sok újdonsággal, szerteágazó szakmai ismerettel gazdagodtam, amiknek diplomázás után is nagy hasznát veszem.

Aktív hallgatói időszakom első éve után éreztem azt, hogy érdemes a megszerzett tudást kamatoztatni, és persze hajtott a kalandvágy is valami új megtapasztalására. A különböző rendezvényekről, ösztöndíjakról mindig időben tájékozódtam, így számos lehetőséget ki tudtam használni, többek között a különféle sportágak kipróbálására, nyelvtudásom bővítésére, elmélyítésére gondolok. Barátaimmal rengeteg versenyen részt vettünk, illetve jelentősebb helyezéseket, sikereket is elértünk. Remek érzés volt belecsöppenni egy olyan szakmai világba, ahol kiemelten értékelik a hallgató munkáját, erőfeszítéseit. Továbbá olyan konstruktív tanácsokkal látják el, amelyek nagymértékben megkönnyítik az egyéni fejlődést.

Az előzőekben leírtak bizonyítják azt a tényt, hogy a Pannon Egyetemen ténylegesen foglalkoznak a hallgatóval. Az oktatók név szerint ismerik a diákokat, rászánják az időt és az energiát a magyarázatra, ha valami nem világos óra után, vagy éppen vizsgaidőszak kellős közepén.

Tartalmas egyetemi éveimet összegezve, az alábbiakat tudom elmondani: értékes kompetenciákkal és versenyképes tudással gyarapodtam, melyek segítenek magabiztosan helytállni a napjainkra jellemző, diverzifikált gazdaságban. A már említett családias, támogató légkör pedig nem egyszer hozzájárult mind a felvetett sikerekhez, mind a nehézségeken való túllendüléshez. Nem volt kérdéses tehát, hogy mesterképzésemet is a Pannon Egyetemen teljesítsem, és jelenleg mesterszakos hallgatóként is hasonlóan változatos és pozitív élményekben van részem, mint az alapszakon.”

Szabó Dániel, Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mestrszakos hallgató

Gazdaságtudományi Kar

Ha kíváncsi vagy arra, hogy más hallgatók, öregdiákjaink hogyan vélekednek a Pannon Egyetemről és a Gazdaságtudományi Karról, kattints ide! >>>

FELVÉTELI ALAPKÉPZÉSI SZAKRA VAGY FELSŐOKTATÁSI SZAKKÉPZÉSRE! TOVÁBBI INFORMÁCIÓÉRT KATTINTS IDE! >>>

FELVÉTELI MESTERKÉPZÉSI SZAKRA! TOVÁBBI INFORMÁCIÓÉRT KATTINTS IDE! >>>

Felvételivel kapcsolatos kérdéseidet a felveteli@gtk.uni-pannon.hu e-mail címen vagy a (88) 624-860-as telefonszámon várjuk.

Csatlakozz hozzánk a Facebookon is! >>>

Kövess minket Instagramon! >>>

<<<

Archívum

powered by wordpress - made by us
Vissza az oldal tetejére.