Rendben. Most, hogy az ingyen kaja miatt jobbra húztál, engedd meg, hogy elmeséljük, miről is szóltak az előzőek!
Brit tudósok megállapították, hogy ha valaki a TDK szót hallja, két eset áll elő:
1. Nem tudja, miféle állatfaj, és mivel nem környezetvédő (ejnye), így nem érdekli a faj megmentése.
2. Tudja, mi az, de érettségi előtt áll, vagy millió más dolga van, ezért inkább megy, és megnézi a Trónok Harca következő részét. Nem is tudva, miről marad le.
Idén csak nektek, potenciális trónfosztóinknak, mi néhányan a Pannon Egyetemről leteszteltük, milyen is egy TDK (leánykori nevén: Tudományos Diákköri Konferencia). Összefoglaltuk a pro-t és kontrát úgy, hogy közben elmeséljük, hogyan fog ez kinézni 2020-ban a Pannon Egyetemen.
Pro:
➕ Beleszagolhatsz az egyetemi légkörbe: stand-upolhatsz egyet, kipróbálhatod magad előadóként, és meghallgathatod, hogyan csinálják mások.
➕ Szabad kezet kapsz: különböző területeken kutakodva utánajárhatsz, hogy…
…hogyan lehetsz Te is milliomos;
…hogyan kaphatod meg olyan gyorsan a csomagodat;
…hogyan érik el a marketingesek, hogy olyat is megveszünk, amire semmi szükségünk nincs;
…hogyan válik az utazásod álomnyaralássá;
…ténylegesen miért is azt a jelentkezőt veszik fel egy céghez, akit…
…vagy amit Te szeretnél kideríteni az üzleti világról
➕ A részvétellel megismersz órákon kívül néhány jófej oktatót a Pannonról, így nem kell első heteidben két oldali agyi infarktust szenvedned a sok újtól, mert tőlük bátran kérdezhetsz.
➕ Nem várja el tőled senki, hogy megváltsd a világot a rák ellenszerének, az infláció megállításának feltalálásával, csupán azt, hogy szenvedéllyel kutasd, amit szeretnél, és élvezd, amit csinálsz.
➕ Az oktatók, korábbi sikeres TDK-zók és országos aranyérmes (Pro Scientia) ifjú kutatók segítenek a témád kidolgozásában, és fel leszel készítve, hogy az egyetemre kerülve már első félévben bemutathasd a munkád.
Kontra:
➖ Ki kell lépned a pihe-puha komfortzónádból. (A dínók sem voltak TDK-n, nézd meg, mi lett velük!)
➖ Érdemes megváltoztatnod a hozzáállásod. (Nyitottnak kell lenned, és időt szakítanod arra, amit szeretsz, és ami érdekel, mivel a használható tudás nem terjed cseppfertőzéssel!)
➖ Áldoznod kell a TDK oltárán! (Ki kell hagynod a Trónok Harca következő részét! Sajnálom, nekem is fájt. 🙁 )
Ha meggyőztünk, és meghoztad a fejlődésedhez vezető döntést, Tedd meg az első lépést, Diktálj te az életedben, légy Kutató! 8-10 mondatban foglald össze, milyen témába ásnád bele magad szívesen, és miért! Lehet ez korábbi saját tapasztalat, vagy feldobott valamit a Facebook, amit elsőre nem akartál elhinni, vagy csak felkeltette a kíváncsiságodat. Ezek alapján „párba állítunk” a Hozzád és témádhoz leginkább illő oktatóval, hallgatóval, aki majd segíti a kutatásodat.
A tasner.dora@gtk.uni-pannon.hu és a raffay.agnes@gtk.uni-pannon.hu címre várjuk a jelentkezést 2020. március 8-ig, illetve itt tudtok minket bombázni kérdésekkel.
Ha nem sikerült meggyőzni, akkor pedig jó sorozatmaratont/bulit/tanulást kívánunk!
*A fotón említett témák tudományos fordítása a következő: Karakterek népszerűségének vizsgálata a magyar reklámiparban, A turizmus fejlődésének vizsgálata Magyarországon, Munkáltatók toborzási preferenciáinak vizsgálata különös tekintettel a belső ajánlásra. Így már ijesztőbben hangzik, ugye? Kezedben a hatalom, hogy tudományos szavakkal káromkodj! Figyelem az előzőek szigorúan példák, ezen témák választásáért a kitaláló nem vállal felelősséget!
A program a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara által elnyert az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által támogatott „A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása a PE Gazdaságtudományi Karán” című projekthez (NTP-HHTDK-19-0018) kapcsolódóan valósul meg.