A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara által elnyert “A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik támogatása” címmel kiírt pályázat keretében támogatást nyert projektünk (NTP-HHTDK-18-0020) sikeresen megvalósult intézményünkben.
A tehetséges hallgatók és a Tudományos Diákköri műhely támogatása nagyban szükséges volt hallgatóink és a műhely számára is. A projekt amellett, hogy segítette a Tudományos Diákkör keretében megvalósuló kutatásokat, olyan lehetőséget is teremtett a hallgatók számára, aminek keretében fejleszthették eddigi tudásukat és kompetenciáikat.
A program keretében megrendezett Kutatásmódszertani kurzus jelentősen hozzájárulhat a hallgatóink szakmai és tudományos kompetenciáinak fejlődéséhez, valamint sok félelem eloszlatásához, mely a tudományos diákköri témák kiválasztását illeti. A kutatásmódszertani ismeretek már alapszakon is fontosak hallgatóink számára, és mivel konkrét tantárgy során ezeket nem hallgatják, érdemesnek tartottuk egy ilyen kurzus elindítását, ezáltal tudásuk bővítését is a megjelölt irányban.
A Prezentációs tréning során elsősorban a hatékony, érdekes és professzionális prezentáció készítés és előadás témái kerültek átadásra a hallgatók számára, mely megint csak a hallgatók kompetenciáinak fejlesztése miatt nagyon fontos. Hallgatóink rengeteg gyakorlati feladaton keresztül gyakorolhatták a helyes prezentációs stílust, mely mind személyes, mind szakmai fejlődéshez hozzásegíti őket. Az előadó emellett igyekezett a hallgatók stresszkezelését erősíteni, és a prezentáció során fellépő izgalmakat is mérsékelni különböző hasznos technikák segítségével.
Ebben a tanévben május 8-án rendeztük meg a Kari Tudományos Diákköri Konferenciát, mely egy jelentős megmérettetés hallgatóink számára, ahol visszajelzéseket kaphatnak kutatásuk jelenlegi állásáról. A KTDK-n, 4 pályamunka került bemutatásra, melyek magas színvonalúak voltak.
A program segítségével két hallgatónk is részt tudott venni hazai tudományos konferencián, ahol többek közt tapasztalt kutatók és előadók között sikeresen szerepeltek, és témájuk felkeltette a tagozat résztvevőinek figyelmét.
A kötetlen beszélgetések és szakmai előadások remek lehetőséget szolgáltattak arra, hogy a szakemberek valós vállalati problémákat vessenek fel, és tanácsot adjanak hallgatóink számára kutatás irányukra vonatkozóan is. Összesen 7 ilyen kötetlen beszélgetésre került sor a félév során, ahol kivétel nélkül volt hallgatóink osztották meg tapasztalataikat, illetve meséltek életpályájukról az ott megjelent TDK iránt érdeklődő vagy TDK-zó hallgatóinknak.
A tanulmányutak is nagyon jó lehetőséget biztosítottak hallgatóink számára, hogy terepen is megfigyeljék, illetve megtapasztalják azokat a témákat, melyekről az órák során hallottak. A kirándulások során mindig különféle kutatási problémákat valamint kutatási irányokat is kaphattak a résztvevő hallgatók.
A program új eleme volt a korábbi évekhez képest, hogy középiskolásokat is bevontunk a tudományos diákköri munkába. A részt vevő 5 diák az oktatókkal, hallgatókkal és korábbi TDK-zó hallgatókkal való találkozókon ismerkedhettek meg a TDK munka jellemzőivel. Két szakmai kiránduláson mélyíthették el ismereteiket a tudományos kutatás miben létével kapcsolatban. Ezek és a konzultációk eredményeként legnagyobb örömünkre a május 8-i Kari Tudományos Diákköri Konferencián két diák már előadást is tartott kutatási témájáról.
A program során készült fotók megtekinthetők itt>>>
A programok a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara által elnyert az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által támogatott „A hazai Tudományos Diákköri műhelyek és rendezvényeik” című projekthez (NTP-HHTDK-18-0020) kapcsolódóan valósultak meg.
Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata felsőoktatási tanulmányi ösztöndíjpályázatot hirdet két kategóriában melynek célja, hogy az Önkormányzat elismerje és anyagilag támogassa a veszprémi illetőségű felsőoktatásban résztvevő személyeket.
Első kategória:
Azon személyek akik legkorábban 2016 évben szerezték meg a felsőfokú tanulmányok feltételeként előírt érettségi vizsga bizonyítványt, és 2019 évben a nemzeti felsőoktatásról szóló törvényben meghatározott alap- vagy osztatlan képzésre nyertek felvételt, és akik tanulmányi kötelezettségeik teljesítése során, továbbá a tanulmányi, sport, önkéntes, vagy művészeti tevékenység területén kiemelkedő eredményeket értek el.
Ebben a kategóriában, tanulmányi ösztöndíjban összesen 5 fő részesülhet. Az ösztöndíj összege 200.000 Ft, amelyet a nyertes pályázó egy összegben kap meg.
Második kategória:
Azon személyek akik legkorábban 2016 évben szerezték meg a felsőfokú tanulmányok feltételeként előírt érettségi vizsga bizonyítványt, és 2019 évben a nemzeti felsőoktatásról szóló törvényben meghatározott alap- vagy osztatlan képzésre veszprémi székhelyű felsőoktatási intézménybe nyertek felvételt.
Ebben a kategóriában, tanulmányi ösztöndíjban összesen 3 fő részesülhet.
Az ösztöndíj összege 200.000 Ft, amelyet a nyertes pályázó egy összegben kap meg.
A pályázatokat 2019. augusztus 31-ig Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata Polgármesterének címezve Veszprém Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalánál kell benyújtani. (8200 Veszprém, Óváros tér 9.)
Az ösztöndíj odaítéléséről Veszprém Megyei Jogú Város Polgármestere átruházott hatáskörben dönt, minden évben legkésőbb szeptember 30-ig.
A pályázati anyag a Polgármesteri Hivatal (Veszprém, Óváros tér 9.) Ügyfélszolgálati Irodáján igényelhető, illetve letölthető a www.veszprem.hu pályázatok rovatából.
További információ kérhető Tóth Barbara ifjúsági és civil referenstől a btoth@gov.veszprem.hu e-mail címen, vagy a 88/549-106-os telefonszámon.
2019-ben második alkalommal szervezi meg Budapesten angol nyelvű tudományos és innovációs versenyét a berlini Falling Walls Alapítvány. A Falling Walls Lab kiváló lehetőséget nyújt hallgatók, akadémikusok, vállalkozók, és más szakmabeliek számára, hogy mindössze 3 percben megosszák kutatómunkájukat, üzleti modelljüket, innovatív projektjüket vagy ötletüket társaik, és egy válogatott üzleti és akadémiai szakemberekből álló zsűri előtt. A legkiválóbb előadók lehetőséget kapnak arra, hogy részt vegyenek a Falling Walls Lab Döntőn és a Falling Walls Konferencián Berlinben, melynek költségeit a Falling Walls Lab Foundation és a hazai szervezők állják.
Résztvevők:
Olyan alapképzéses, mesterképzéses, PhD hallgatók, posztdoktorok, fiatal szakemberek, vállalkozók és professzorok jelentkezését várjuk, akik:
– jelenleg alap- vagy mesterképzésben vesznek részt, vagy akiknek
– alapdiplomájuk megszerzése óta nem több mint 10 év telt el, vagy
– a mesterdiplomájuk megszerzése óta nem több mint 7 év telt el, vagy
– PhD fokozatukat az elmúlt 5 évben szerezték meg.
Jelentkezés 2019. augusztus 15-ig itt>>>
A verseny nyilvános döntőjére 2019. szeptember 12-én (csütörtök) 16.00 órától kerül sor a Semmelweis Egyetemen (1094 Budapest, Tűzoltó utca 37-43.)
A verseny a Falling Walls Alapítvány égisze alatt a Budapesti Semmelweis Egyetem, a Magyar Tudományos Akadémia és a DAAD Magyarország közös szervezésével valósul meg.
(logo: falling-walls.com)
A Balaton Keleti Kapuja Turisztikai Egyesület (Balatonkenese, 8174 Kálvin János tér 4.) Tourinform iroda vezetői állásra keres munkatársat határozatlan idejű munkavégzésre azonnali kezdéssel. Bérezés havi bruttó 270.000 Ft.
A munkakör betöltésének képzettségi és egyéb feltételei:
– idegenforgalmi/turisztikai felsőfokú végzettség,
– idegen nyelvismeret,
– szöveg- és kiadványszerkesztő, táblázatkezelő programok ismerete,
– irodavezetői gyakorlat,
– adminisztrációs ismeretek,
Személyes képességek:
– precíz munkavégzés,
– jó időgazdálkodás,
– jó kapcsolatteremtő képesség,
– jó szervező készség,
– nagyfokú terhelhetőség és rugalmasság,
– biztos fellépés.
Előnyt jelent:
– gépkocsi vezetői engedély
– rendelkezik gépkocsival
– helyismeret
– településhez közeli lakcím
Jelentkezni lehet:
Balatonkenesei Tourinform Iroda
Balaton Keleti Kapuja Turisztikai Egyesület
telefon: + 36 88 594-645
e-mail: balatonkenese@tourinform.hu
(logo: hellobalaton.eu)
Hirdetés feltöltve: 2019.07.10.
A móri székhelyű MEGAKRÁN Nyrt.-nél remek lehetőséged lenne számos számviteli és könyvelői feladat megismerésére, teljesítsd náluk a szakmai gyakorlatodat!
Jelentkezz, mert…
– teljesítheted kötelező szakmai gyakorlatodat
– gyakorlati tudásra tehetsz szert és kapcsolatokat építhetsz
– betekintést nyerhetsz egy vállalat mindennapi működésébe
– fejlesztheted kompetenciáidat, mely javíthatja a későbbi elhelyezkedési esélyedet
Előny, ha az alábbi tulajdonságok közül minél többel rendelkezel:
-megfelelő kommunikációs képesség
– csapatban való munka szeretete
– aktív hallgatói jogviszony / kötelező szakmai gyakorlat
Előnyök, ismeretek, amelyekre szert tehetsz:
– ismereteid bővítése számviteli, könyvviteli szakmai területen
– gyakorlatszerzés a napi könyvelési feladatok ellátása terén
– az elméletben tanultak gyakorlatba történő átültetése
– kapcsolataid bővítése
Elvégzendő feladatok:
– adatok rögzítése, számviteli-könyvelési területen történő munkavégzés
– könyvelői munkakörben dolgozó munkatársak munkájának támogatása
– nyilvántartások kitöltése és vezetése a kapott szakmai iránymutatások alapján
Elvárások:
– precíz, pontos munkavégzés
– jó számviteli alapismeretek
Amit kínálunk:
– szakmai fejlődési lehetőség
– változatos, érdemi munka
– jó munkahelyi légkör, segítőkész kollégák
Munkarend és munkavégzés helyszíne:
– Móron 2019. július hónaptól kezdődően 12 hét, 8 órai munkakezdés
Jelentkezés és érdeklődés:
MEGAKRÁN Nyrt. Jáni Beatrix HR generalistánál, tel.:+36 20/447 6941 email: hr@megakran.hu
A szakmai gyakorlat elfogadásáról ne felejts el egyeztetni a szakvezetőddel és vedd figyelembe a szakmai gyakorlat elkezdéséhez szükséges minimum kreditpont szükségességet is!
(logo: megakrán.hu)
Hirdetés feltöltve: 2019.07.03.
Visiting WSTiE The University College of Tourism and Ecology in Sucha Beskitzka, Poland
Within the framework of NAWA Project we had the opportunity to visit WSTiE, the University College of Tourism and Ecology in Sucha Beskidzka, south Poland in June 2019. With the participation of four countries (Poland, Hungary, England and Italy), the first phase of the project workshop was about Design thinking as a tool for practical support of science and business development based on international partnership. The project (ending in autumn 2020) involves both practical and theoretical activities in connection with tourism and business.
During the project meeting we visited the main attractions in Lesser Poland, including Krakow and Babiogórski National Park, to get a closer look at the touristic features of the area. Based on our previous knowledge and experiences we filled in some SWOT analysis and McKinsey Matrix to contribute to the research of the Polish university concerning the tourism development of the region.
In order to enhance the spirit of entrepreneurship, all students were supposed to give a presentation on their ideas about how their university supports them to become an entrepreneur or start a career in business life.
To sum up, this project meeting was a great opportunity to encounter and successfully collaborate with international students and professors. Inspired by the best practices shared in Poland we are looking forward to the next phase of the NAWA project.