október 2009 - Pannon Egyetem - GTK
mobile menu icon
mobile menu icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
switch icon
facebook icon
instagram icon
youtube icon
spotify icon
uni-pan icon
linkedin icon
webshop icon
PE icon

Mesterszakok – 2. rész – Logisztikai menedzsment

A Pannon Egyetem Felsőoktatási Minőségi Díjjal kitüntetett Gazdaságtudományi Karán induló mesterképzések közül másodikként a Logisztikai menedzsment szakot szeretnénk bemutatni Nektek. Ne feledjétek, hogy a keresztféléves Mesterszakos jelentkezési határidő november 15.!

A logisztikai menedzsment mesterszak főleg olyan gyakorlatias beállítottságú emberek számára megfelelő, akik szeretik a változatos, többoldalú kihívást jelentő feladatokat. A szak hallgatói a termelés, szállítmányozás és a kereskedelem világában egyaránt hasznosítható, megalapozott szakértelemmel fognak rendelkezni, illetve szervezői-, tervezői, problémamegoldó és döntési készségeiket is kamatoztathatják ezeken a területeken.

Az elhelyezkedési lehetőségek széles skálája áll majd a végzett hallgatók előtt: bármilyen termelővállalat a „kicsiktől a multikig”, kereskedelmi vállalkozások, bármilyen szállítmányozással, illetve fuvarozással foglalkozó cég, és az összes olyan hely, ahol a működés során anyagáramlás történik. A szerzett ismeretek ezen túl alkalmassá teszik diplomásainkat saját vállalkozások indítására és sikeres működtetésére is.

A szakra előfeltétel nélkül (tehát nem kell előzetes kreditvizsgálat) felvehetők azok, akik alkalmazott közgazdaságtan, emberi erőforrások, gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, közszolgálati, nemzetközi gazdálkodás, pénzügy és számvitel, vagy turizmus-vendéglátás területeken szereztek diplomát. Egyéb felsőfokú végzettség esetén a hallgatók előző tanulmányaiból 60 kreditpontot kell elismertetni, ebből a mesterképzésbe való felvétel előfeltételeként legalább 30 kredittel kell, hogy rendelkezzen a hallgató a tantervben meghatározott ismeretkörökben.

A 4 féléves (120 kredit) mesterképzés elvégzése után az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése a következő lesz: Okleveles közgazdász „Logisztikai menedzsment” mesterszakon (Master of Science in Logistics).

A szakról további információkat itt találtok, illetve bármilyen kérdéssel forduljatok hozzánk telefonon, e-mailben, vagy személyesen a november 3-i Pannon Állásbörzén a GTK standján.

Ajándék-gyűjtés

ajandek2009A Gazdaságtudományi Kar szervezésében tavaly közel 100 adományozó több, mint 600 kilogrammnyi ajándékát juttathattuk el a Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálaton keresztül a veszprémi nagycsaládosok számára.

Idén november 1-december 1. között ismét a nagycsaládosok számára gyűjtünk – elsősorban gyermekruhákat, társasjátékokat, babákat, mesekönyveket. Várunk tehát minden tiszta és jó állapotban lévő ajándékot, hogy Mikulás-környékén eljuttathassuk a Családsegítő és Gyermekjóléti Központon keresztül számukra.

Az adományokat keddenként 7.40-11.40, illetve 16-18h között gyűjtjük az egyetem A/115. irodájában.

Mesterszakok – 1. rész – Közgazdasági elemző

A Pannon Egyetem Felsőoktatási Minőségi Díjjal kitüntetett Gazdaságtudományi Karán induló mesterképzések közül elsőként a Közgazdasági elemző szakot szeretnénk bemutatni Nektek. Ne feledjétek, hogy a keresztféléves Mesterszakos jelentkezési határidő november 15.!

A Közgazdasági elemző mesterszak jelenleg az egyetlen olyan mesterszakunk, ami magyar és angol nyelven is indul. Ez a szak leginkább azok számára ajánlott, akik szeretnének még inkább elmélyedni a közgazdaság tudományában, és kiemelkedően magas szintű ismereteiket széles körben kamatoztatni. A szak hallgatói elsajátítják a tudományos és elemzői munkához szükséges problémamegoldó technikákat, és megismerkednek az uniós és más nemzetközi gazdasági együttműködések szabályaival, mozgatóerőivel, valamint a versenyképesség és fejlődés fogalmával is.

A szak elvégzése utána nagyon változatosak az elhelyezkedési lehetőségek, pl. különböző állami és EU-s szerveknél, minisztériumokban, fejlesztési- és kutató ügynökségeknél, tanácsadó cégeknél, hitel- és pénzintézeteknél, felsőoktatási intézményekben, illetve könyvvizsgáló vállalkozásoknál. A szerzett ismeretek ezen túl elvileg alkalmassá teszik majd a hallgatókat önálló szakértői tevékenység folytatására is, pl. gazdaságkutatóként.

A szakra előfeltétel nélkül (tehát nem kell előzetes kreditvizsgálat) felvehetők azok, akik alkalmazott közgazdaságtan, gazdaságelemzés, vagy közszolgálati területeken szereztek diplomát. Egyéb felsőfokú végzettség esetén a hallgatók előző tanulmányaiból 80 kreditpontot kell elismertetni, ebből a mesterképzésbe való felvétel előfeltételeként legalább 50 kredittel kell, hogy rendelkezzen a hallgató a tantervben meghatározott ismeretkörökben.

A 4 féléves (120 kredit) mesterképzés elvégzése után az oklevélben szereplő szakképzettség a következő lesz: Okleveles közgazdász „Közgazdasági elemző” mesterszakon (MA in Economics).

A szakról további információkat itt találtok, illetve bármilyen kérdéssel forduljatok hozzánk telefonon, e-mailben, vagy személyesen a november 3-i Pannon Állásbörzén a GTK standján.

Keresztféléves felvételi eljárás – Mesterszakok

mester-12009. november 3-án reggel 9.00-től 17.00-ig újra megrendezésre kerül a Pannon Állásbörze a „B” Aulában, ahol a GTK standján a Karon továbbtanulni szándékozók tájékoztatást kaphatnak a már meglévő és újonnan induló mesterszakokról is.

A Gazdaságtudományi Kar 2010. februárjától keresztféléves képzésben indítja az összes mesterszakját:

  • Közgazdasági elemző
  • Logisztikai menedzsment
  • MBA
  • Műszaki menedzser
  • Számvitel
  • Vezetés és szervezés

De mit is takar a mesterképzés fogalma? A képzés 4 féléve alatt a szakmai specializálódásra, elmélyültebb tudás megszerzésére van lehetőség. Ilyen típusú szakokra főiskolai, vagy alapfokú (BA) diploma megszerzése után lehet jelentkezni. A hallgató eldöntheti, hogy mesterszinten az általa elvégzett alapszakkal azonos, vagy attól eltérő területen akarja folytathatni tanulmányait.

A keresztféléves mesterképzésekre november 15-ig lehet jelentkezni.

A Gazdaságtudományi Kar új mesterszakos prospektusa elérhető itt: mester_CMYK

A Pannon Állásbörze részletes programját, és a standtérképet megtaláljátok a rendezvény honlapján, melyet itt érhettek el.

Az én Erasmus-sztorim: Az első három hét…

SzogyenyizitaBGSzeptember 26-án telipakolt kocsival kiköltöztem az új lakóhelyemre Bad Gleichenbergbe. A főiskola melletti kollégiumban kaptam szállást, egy osztrák lánnyal lakom egy lakóegységben. A havi koleszdíj 230 Euro, ami itt olcsónak számít, de teljesen meg vagyok elégedve a felszereltségével.

Az első nap megismerkedtünk a többi Erasmusos hallgatóval, összesen nyolcan vagyunk: négyen magyarok (mind az egyetemről), 2 török, 1 spanyol és 1 ausztrál hallgató. Az intézményi évnyitón az összes oktató bemutatkozott, és mi is mondhattunk magunkról pár szót. Akkor jöttem rá, hogy a lehető legjobb helyen vagyok, mikor az évnyitón az intézményvezető ezzel a mondattal zárta a beszédét: „Mi, oktatók megpróbáljuk a lehető legtöbbet kihozni magunkból, és ugyanezt várjuk el Önöktől is.” Ez a mondat tükrözi az oktatók célját, hozzáállását, valamint az oktatás egészét.

Az órarend rendszere kissé meglepett, mert a kurzusok nem minden héten ugyanazon a napon és időben vannak, hanem valamikor pénteken, majd hétfőn, egyszer két előadás, máskor meg három. Még otthon se tudtam megjegyezni mikor melyik órám volt, de itt mindig nálam van a noteszem, amibe felírom hol lesznek az óráim. Mivel az első, harmadik és ötödik szemeszteres tantárgyakat is tanulok, így előfordul, hogy óraütközésem van, de a csoporttársaim segítenek, ha lemaradok egy-egy óráról. A tananyagokhoz itt is a Moodle e-learning rendszerben lehet hozzáférni, mely teljesen ugyanazokat a funkciókat tartalmazza, mint a nálunk használatos.

Volt, amiken viszont még ennél jobban is meglepődtem – például a tanórán belüli „tornaórán”, de erről legközelebb mesélek…

Hogyan használd a GTK-honlapot gyorsan és okosan?

gtkAz alábbiakban egy gyors összefoglalót szeretnénk átnyújtani azoknak, akik még hatékonyabban szeretnék a megújult GTK-honlapot használni.

Új honlapunk három főoldalra – orientáló oldal (landing page), wiki, blog – és a korábbi kari Dokumentumtárat is magában foglaló(!) moodle-rendszerre tagolódik.

  • A landing page orientáló oldalai – www.gtk.uni-pannon.hu – azoknak ajánlható, akik átfogó képet szeretnének kapni a Karról, a Karral kapcsolatos hírekről, információkról, eseményekről. Itt találhatók a legfontosabb linkek is célcsoportra – hallgatókra, érdeklődőkre, partenerekre – lebontva.
  • A wiki – wiki.gtk.uni-pannon.hu – a Karral kapcsolatos hosszú távú információkat, így például felvételi információkat, tanszékek bemutatását, oktatói adatlapokat, vagy éppen a Gyakran Ismételt Kérdéseket (GY.I.K.) tartalmazza.
  • A blogban – blog.gtk.uni-pannon.hu – beszámolunk az aktuális Kari eseményekről, rendezvényekről, felhívjuk a figyelmet az aktuális ösztöndíj-pályázatokra és tanulmányi versenyekre. Tehát ez a felület a naprakész, gyors híreket tartalmazza.
  • A korábbi Dokumentumtár szerepét a moodle-rendszer – moodle.gtk.uni-pannon.hu vette át, ahol az eddigiekben megszokott tananyagokon, tantárgyleírásokon felül tehát a Karral kapcsolatos alapszabályzatokat, a diploma- és szakdolgozat-készítéssel, valamint a szakmai gyakorlattal kapcsolatos információkat is tartalmazza. A moodle-felülete jelszóval védett, ezt csak Hallgatóink láthatják!

Honlapunk elérhetősége a korábban már megszokott www.gtk.uni-pannon.hu, de talán a fentiekből is látható, hogy a www részre való behelyettesítéssel célirányosan bármelyik felület akár külön-külön is elérhető.

Dr. Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék elnökének előadása a GTK-n

KovacsArpad

Forrás: www.asz.hu

Dr. Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék elnöke tartott teremavató ünnepi előadást 2009. október 21-én az A/1. teremben „Közpénzeink perspektívái 2009. őszén” címmel.

Dr. Kovács Árpád 1990-ben az Állami Számvevőszék főcsoportfőnöke, később igazgatója lett. Emellett 1993-ban rövid ideig az Európai Unió brüsszeli központjában gyakornokoskodott. 1996-ban az ÁPV Rt. igazgatótanácsának elnökévé választották, 1997-ben az Állami Számvevőszék elnökévé választották. Közben 2004 és 2007 között a számvevőszékek világszervezetének, az INTOSAI kormányzótanácsának elnöke is volt. A Magyar Közgazdasági Társaság elnökségi tagja, 2002-ben előbb alelnökké, míg 2008-ban elnökké választották. 2003-ban habilitált. Kutatási területe az állami beruházások ellenőrzése, az állami ellenőrzés rendszere, a privatizáció és a korrupcióellenes küzdelem vizsgálata. (Forrás: MTI KI Kicsoda 2006)

Az előadást követően került átadásra a felújított 2 nagyelőadó és a három kisebb konferencia-terem.

Az ünnepségről az Egyetem TV által készített beszámoló az alábbiakban tekinthető meg.

Sze.Sz Tanulmányok Tábora

szesz2A Gazdaságtudományi Karon működő Szenior Szervezet meghirdeti a Sze.Sz  Tanulmányok Táborát a Kar hallgatói részére.

Tábor célja, hogy 2009. november 13-15. között megismerjük, milyen egy csapat tagjaként, a társakkal összhangban dolgozni, egymás ötleteit elismerni. Cél továbbá, hogy az elméleti tudást felhasználva a gyakorlatban is kipróbálhassuk magunkat.

Helyszín: Balatonalmádi Kéttannyelvű Gimnázium Kollégiuma

Részvételi díj: 4000 Ft/fő, amely a teljes ellátást tartalmazza

A programból: termék tervezése, készítése és eladása egy szimulált piacon, éjszakai check-point, workshopok, csapatépítő tréningek, sportvetélkedők, buli

Érdeklődni és jelentkezni az alábbi telefonszámokon, illetve e-mailcímen lehet:

30/200-18-35, 20/978-38-66, 30/386-99-16, szesz.klub@gmail.com

Jelentkezési határidő: október 28.

Aranygólya Díj

Idén első alkalommal kerül kiosztásra az Aranygólya Díj, mely a hazai felsőoktatási intézmények által szervezett Gólyatáborokról készült videókat díjazza. A verseny lényege, hogy a videó minél jobban tükrözze a Gólyatábor hangulatát, kiemelve a vicces és figyelemre méltó pillanatokat is.

A díj elsősorban a közönség szavazata alapján kerül kiosztásra, vagyis a TI szavazatotok dönti el, melyik videó a legjobb.  A www.golyak.hu oldalon történő regisztrálásotokkal és napi egyszeri voksotokkal segíthettek, hogy a Pannon Egyetem videója kerülhessen ki győztesként! Csupán pár kattintás az egész, de ezzel is megtiszteled az ETV-t, a Szervezőket, a Patronálókat és nem utolsó sorban a Gólyákat, akik fáradozása nélkül ez a videó nem jöhetett volna létre!

Tehát irány a www.golyak.hu, regisztrálj és 24 óránként szavazz a Pannon Egyetem videójára!

Menedzser-találkozó

II. Menedzser-találkozót szervez a Szervezési és Vezetési tanszék 2009. november 14-én. A találkozó megszervezésének ebben az évben külön aktualitást ad, hogy a Pannon Egyetem a 2009/2010. tanévben ünnepli alapításának 60. évfordulóját. 1949. szeptember 26-án Mihailich Győző, a Budapesti Műszaki Egyetem akkori rektora nyitotta meg egyetemünk első tanévét. Így az alkalomhoz illően meghívjuk az egyetem korábbi rektorait is egy emlékezés erejéig.

Részvételi szándékot a menedzsertalalkozo@gtk.uni-pannon.hu címen lehet jelezni.

<<<

Archívum

powered by wordpress - made by us
Vissza az oldal tetejére.