Tour de Pannon

FEDEZD FEL ÉS MUTASD BE!

Fedezzétek fel lakóhelyetek rejtett kincseit, és hozzátok létre a jövő turisztikai szenzációját!

Kíváncsiak vagytok, miért olyan különleges a lakóhelyetek? Van egy elfeledett legenda, híres helyi hős vagy titkos történet, amit csak kevesen ismernek? Most itt a lehetőség, hogy mindezt megmutassátok a világnak!

Ha elfogadjátok a Pannon Egyetem Turizmus Intézeti Tanszékének kihívását, akkor most nyerhettek is azzal, hogy szabadon engeditek a fantáziátokat! Belevágtok?

Arra buzdítunk most titeket, hogy kutassatok a saját településeteken, találjatok egy különleges sztorit, és álmodjatok belőle egy izgalmas turisztikai terméket! Lehet az egy szuper fesztivál, egy múzeum, egy kreatív városnéző applikáció – csak a képzeletetek szab határt! Kalandra fel!

I. FORDULÓ

A versenyfeladat első része a kutatás. Szándékaink szerint olyan rejtett sztorit, helyi hírességet (akár egy nevezetes „Mari nénit”), helyszínt, legendát kell felkutatni, ami érdekes és alkalmas arra, hogy a területre látogatóknak meséljünk róla. A beküldendő pályázat első része ennek a történetnek a leírása (elmesélése) lesz.

A pályázat második része egy néhány perces videófilm készítése, amiben arról van szó, hogy hogyan lehetne ezt bevonni a turizmusba: a konkrét elképzelés mellett akár a tervezett helyszín(ek), eszköz(ök) bemutatásával. Javasoljuk annak bemutatását is, hogy a tervezett attrakció kiknek szól majd, vagyis ki a célcsoport.

Nevezés: 3 fős csapatokban

Nevezési és a videók feltöltésének határideje: 2024. november 14. 12:00 – A feltöltést követően, 2024. november 22-ig kerül kiválasztásra a 10 legjobb pályamunka, amelynek készítői meghívást kapnak a veszprémi döntőre. Az eredményről minden csapatot értesítünk!

A pályamunkák értékelése során figyelembe vett szempontok:

• az alaptörténet elmesélésének színvonala;
  • újszerűség és kreativitás;
  • a meghatározott célcsoportnak való megfelelés;
  • áttekinthető és igényes külalak.

Az értékelés során nem a rövidfilm technikai megoldásaira fókuszálunk – nem kell profi vágás, szerkesztés, a tartalom a lényeg. Pluszt jelent ugyanakkor, ha a pályázatban bármilyen formában megjelenik a fenntartható gondolkodásmód.

FONTOS! A nevezéseket e-mailben várjuk a kommunikacio@gtk.uni-pannon.hu címre 2024. november 14-én 12:00 óráig.
Az e-mailben ezeket az adatokat kérjük megadni:  iskola neve, csapat neve, csapatkapitány neve, e-mail címe, telefonszáma, csapattagok neve.

A videókat az alábbi Google Drive mappába kérjük feltölteni szintén a fenti határidőig: https://bit.ly/tourdepannon2024
Formátum: mp4 – Kérjük, a fájlnév tartalmazza a csapatnevet!

II. FORDULÓ

A második fordulón a 10 kiválasztott csapat vehet részt. A forduló személyes formában kerül megrendezésre, amelyre a diákoknak prezentációval is kell készülniük (a feladat kibővítése mellett).

A második forduló időpontja: 2024. december 13., péntek, 10:00 óra

A verseny helyszíne: Pannon Egyetem (8200 Veszprém, Egyetem u. 10.)

A verseny lebonyolítása:

A II. fordulóban részt vevő csapatok megkapják a prezentációs feladat pontosítását, amelynek kidolgozására közel 3 hét áll rendelkezésre. Az II. forduló során a helyszínen feladat-kidolgozás tehát nem lesz, csak a prezentációkra kerül sor.

Díjazás: az első 3 helyezettet díjazzuk – 2 éjszakás tartózkodás a balatonalmádi Hotel Nereusban, tárgynyeremények, könyvutalványok szerepelnek a nyeremények között.

GYŰJTSD A FELVÉTELI PONTOKAT!

Ha 2025-ben a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karára felvételizel, és a Tour de Pannon c. versenyen 1., 2., 3. helyezést érsz el, vagy különdíjban részesülsz, akkor a felvételi során 30 intézményi pontot kapsz tőlünk.

Pontgyűjtésre fel, sok sikert a versenyen!