2024. szeptember 27-én, a Kutatók Éjszakáján ismét megszerveztük “Gazdálkodj okosan!” checkpoint vetélkedőnket középiskolások számára.

A csapatok ezúttal a GreenLike Infonaphoz és a Turizmus Világnapjához kapcsolódva egy fiktív fesztiválszervező cég működtetésén keresztül ismerhették meg a gazdaság fontos területeit, valamint a kar szakjait.

A diákok izgalmas pénzügyi, menedzsment, közgazdasági, marketing és általános műveltségi feladatok megoldása során betekintést nyerhettek a rendezvényszervezés világába, ugyanis a feladatuk az volt, hogy szervezennek egy fenntartható fesztivált.

A program rendkívül népszerű volt: 6 középiskolából 20 csapat, 80 diák jelentkezett az országos versenyre.

A verseny eredménye:

1. HELYEZETT: a Thuri György Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola​ “Lesből támadó ruhaszárítókötél” csapata, amelynek tagjai: László Dorina, Varga Lara Rebeka, Csik Gergő Barnabás, Varga Milán Adrián

2. HELYEZETT: a Győri SZC Deák Ferenc Közgazdasági Technikum “Ákos angyalai” csapata, amelynek tagjai: Vasvári-Tóth Lilla, Horváth Ádám, Illés Ákos, Mezzöl Máté

3. HELYEZETT: a Lovassy László Gimnázium “Zöld Sasok” csapata, amelynek tagjai: Bardon Erik, Gáty Gergely, Kiss Botond, Matusz Levente

A helyezetteknek és minden résztvevőnek ezúton is gratulálunk, köszönjük a részvételt!

3. HELYEZETT: a Lovassy László Gimnázium “Zöld Sasok” csapata