Szerezz értékes nemzetközi tapasztalatokat és maradandó élményeket a Pannónia Ösztöndíjprogrammal!

A program keretében rövid és hosszú távú mobilitási lehetőségekkel élhetsz, melyek segítségével támogatott formában tanulhatsz, kutathatsz, oktathatsz, vagy akár szakmai gyakorlatot végezhetsz külföldön. Mindezt megteheted a világ szinte bármely pontján!

Milyen mobilitási lehetőségeket kínál a Pannónia Ösztöndíjprogram?

Hosszú távú hallgatói mobilitás (2-12 hónap):

Tanulj egy vagy két szemesztert egy külföldi egyetemen, végezz kutatást külföldön, vagy szerezz szakmai gyakorlatot egy külföldi szervezetnél!

Az ösztöndíj mértéke: havi 350.000-400.000 forint a célországtól függően.

Rövid távú hallgatói mobilitás (2-30 nap):

Tanulj vagy kutass külföldön, vegyél részt nemzetközi konferenciákon, vagy látogass el nyári egyetemekre!

Az ösztöndíj mértéke: napi 5.000-35.000 forint, a képzési szinttől és a mobilitás hosszától függően.

Kiválósági ösztöndíj (1-6 hónap):

Csatlakozz a legjobbak közé, és tanulj a világ 250 legjobb egyetemeinek egyikén! mester-, doktori és osztatlan képzésben résztvevő hallgatók pályázhatnak. Az ösztöndíj mellé lakhatási, utazási és tandíjtámogatás is jár.

Az ösztöndíj mértéke: havi 450.000-500.000 forint, célországtól függően, plusz támogatás tandíjra, utazásra és lakhatásra.

Kari Pannónia koordinátor:

Vajda Tünde