MTA VEAB Regionális és Területfejlesztési Munkabizottság
„Tudományos rapid randi”
Minikonferencia és kapcsolatépítő workshop

A tudományos kutatások eredményeinek társadalmi hasznosítása egyre fontosabb napjainkban. A kutatók számára sokszor nehézséget jelent a kutatások eredményeinek közérthető kommunikációja. A rendezvény fő célkitűzése, hogy a résztvevő szakemberek tudománykommunikációs ismereteit, készségeit fejlessze. A szakmai előadásokat követően a résztvevők “tudományos rapid randi” illetve workshop jellegű beszélgetésen oszthatják meg főbb kutatási érdeklődésüket, kereshetnek együttműködő partnereket.

Időpont:

2024. szeptember 3., 10:00 – 15:00

Helyszín:

Pannon Egyetem (B épület II. emeleti konferenciaközpont)
Cím: 8200 Veszprém, Egyetem utca 10.)

Program:

10:00 – 10:20 Köszöntők

10:20 – 12:00 Szakmai előadások:

Gelencsér András, levegőkémikus, akadémikus, egyetemi tanár, Pannon Egyetem, VEAB elnök: Bolygónk és civilizációnk – Ki nevet a végén?

Michalkó Gábor, egyetemi tanár, Pannon Egyetem GSDI doktori iskola vezetője: Mesterek és tanítványok: együtt könnyebb, külön hatékonyabb?

Kanizsai-Nagy Dóra, Veszprém-Balaton 2023: Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa monitoring

Bukta-Liska Fanny, adjunktus, Pannon Egyetem: Madarat tolláról, tudóst posztjáról? – Online tudománykommunikáció

Sulyok Judit, tudományos főmunkatárs, Pannon Egyetem: Tudomány Mindenkinek – a Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium alprojektjének bemutatkozása

12:00-12:30 Büféebéd / Szünet / Frissítők

12:30-13:30 Tudományos rapid randi

13:30-14:00 Kötetlen beszélgetés a tudományos munkánkról, kapcsolatépítés – 5-6 fős csoportokban az előre megadott téma mentén

14:00-14:30: Csoportok bemutatkozása – közös kutatás, publikáció, együttműködési lehetőségek az adott téma mentén

14:30-15:00: Pannon Egyetem Marketing Fókuszlabor látogatás

A kötetlen beszélgetés és kapcsolatépítés az alábbi főbb témakörök mentén zajlik:

• Területfejlesztés, együttműködési lehetőségek
  • Fenntarthatóság, fenntartható városok
  • Helyek marketingje, márkázása
  • Turizmus
  • Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Főváros hatásainak értékelése
  • Társadalmi innováció, társadalmi kihívások

Az eseményen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Jelentkezési határidő: 2024. augusztus 16.
Kérjük, hogy részvételi szándékát az alábbi linken elérhető jelentkezési lap kitöltésével jelezze.

További információ a rendezvényről:

Pozsgai Andrea
pozsgai.andrea@sze.hu

A rendezvény az RRF-2.3.1-21-2022-00013 azonosítószámú “Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium” elnevezésű projektben, a Széchenyi Terv Plusz program keretében, az Európai Unió Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszközének támogatásával valósul meg.