Lassan kezdünk hozzászokni, hogy maszkot viselünk a munkahelyen, az iskolában, a boltokban, a tömegközlekedési eszközökön, a rendezvényeken és sorolhatnám.
Hogyan kapcsolódik ez a körforgásos szemlélethez? Több szempontból is.
Egyrészről az egyszer használatos maszkok sajnos növelik a műanyaghulladék mennyiségét. Biztosan mindenki látott már itt-ott eldobott, megtaposott maszkokat és nemcsak a látvány szomorú, de rávilágít arra a pazarlásra, amit átszövi a mindennapjainkat. De mégis mit tehetünk, hiszen az arcmaszk, az arcfedés viselése jelentősen csökkentheti a vírus átterjedését, kikerülni nem lehet és nem is tanácsos. Hordhatunk textilmaszkot, elég sok igényes darabot lehet már vásárolni, de választhatjuk a plasztik maszkokat is, és így nem szennyezzük vele a környezetünket.
Másrészről több cég is felismerte, hogy újrahasznosított műanyagból készít szemüveget és maszkot elsődlegesen a koronavírus frontvonalában küzdő egészségügyi dolgozók számára. Példaértékű, hogy az óceánban felhalmozódott műanyag hulladék újrahasznosításával nem csak a környezetünket védjük, de életeket menthetünk meg!
Ha a témában további cikkeket olvasnál, ajánljuk figyelmedbe az alábbiakat:
- https://www.euronews.com/living/2020/04/17/volunteers-turn-recycled-plastic-into-face-shields-around-the-world
- https://csrhungary.eu/kornyezet/oceani-muanyag-hulladekbol-covid-arcmaszk
- https://www.wsj.com/articles/coronavirus-prompts-hospitals-to-find-ways-to-reuse-masks-amid-shortages-11585647000
- https://rtv.rs/hu/vilag/sosem-latott-mennyisegu-muanyag-hulladek-arasztotta-el-a-foldet_1138608.html
- https://hvg.hu/tudomany/20200512_koronavirus_arcmaszk_vagy_arcpajzs_hatekony_vedekezes